تاریخ درج خبر : 1392/02/12
کد خبر : ۱۷۸۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کاندیدها با مطالعه دقیق قانون شورا در حیطه وظایف خود حرکت کنند

سایت استان: *سیدولی موسوی /شوراها به عنوان پارلمان محلی اجتماعی که جزء اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است می تواند نقش مهمی درتوسعه وآبادانی شهرها وروستاهای کشور داشته باشد.

21

اعضای شورای اسلامی شهر وروستا ازیک جهت انتخاب مردم هستند وازجهت دیگر واسط بین مردم وحکومت می باشندکه با ارتباط اجتماعی که با مردم دارند می توانند مشکلات ونارساییها را از نزدیک لمس وبه مسئولان برای رفع آنها منتقل کنند تا امید مردم به خدمتگذاران دلسوز در نظام اسلامی افزایش یابد.اگر قانون شوراها آنگونه که درقانون ووظایف شوراها پیش بینی شده اجرایی شود با تصمیمات کارشناسی وسنجیده وتعامل با سایر دستگاها می توان مسیر پیشرفت رابسیار هموار کرد.اکنون که به انتخابات شوراهای شهر وروستا نزدیک می شویم شاهد رشد وتکاپوبرای رسیدن به این پارلمان محلی هستیم متاسفانه عملکردضعیف شوراهادر سه دور گذشته در برخی شهرها وروستاها وآشنا نبودن اعضاء با وظایف قانونی خود ،نداشتن برنامه مدون برای حل مشکلات ، خلاهای قانونی شوراها،کمبود اعتبارات وروح سیاسی کاری در شوراها که آنها را از وظایف اصلی خود دور ساخته است می تواند از عوامل بی اعتمادی مردم به عملکرد شوراها باشد که نمود آنها در توسعه وآبادنی وخدمتگذاری مطلوب به مردم بسیار کمرنگ دیده شده است اکنون افراد زیادی برای ورود به ساختمان شورااز قشرهای مختلف درحال رایزنی ودیدارچهره به چهره بامردم درحال فعالیت هستند که در اینجا ذکر چند نکته مهم به نظر می رسد.

1-کاندیدای محترم شورای شهربا مطالعه دقیق قانون ووظایف شوراها در حیطه وظایف خود حرکت کنند واز دادن وعده های غیرممکن ودروغین به مردم خودداری کنند.

2-کاندیدای محترم با ارزیابی دقیق از توانایی خود وباداشتن برنامه محوری درچهارچوب قانون شوراها خود را به مردم عرضه کنند وقضاوت را به عهده مردم بگذارند وبه رای وتصمیم مردم احترام بگذارند.

3-باتوجه به تعدد کاندیدها وگشتهای شبانه آنها به صورت خانه به خانه متاسفانه مشکلاتی برای مردم ایجاد می شود که به نظر می رسد کاندیدها به وسیله رسانه ها ،مطبوعات ودر مکانهای عمومی برنامه های خود را عرضه بدارند تا مردم با آنها آشنا شوند ودر بیان برنامه های خودنیز از کلی گویی وکارهی غیرممکن پرهیز کنند.

4-مسئولیت در نظام اسلامی یک امانت است نه طعمه ای برای رسیدن به قدرت، انتظار می رود که کاندیدهای محترم ورود به شوراهارافرصتی برای خدمت به مردم بدانند واز هرگونه منفعت طلبی وسوءاستفاده شخصی وگروهی خودداری کنند همچنانکه یکی از معایب شوراهای قبلی درمنظر افکار عمومی منفعت طلبی برخی اعضاء بوده است که شک وتردید رادربین مردم به همراه داشته است.

5- به نظر می رسد برخی برای معرفی خود ونشاندن حرف خویش به کرسی فضای تخریب دیگران رابهترین راه می دانند که کاندیدهای محترم که احساس تکلیف کرده اند بایدبیش از مردم به قانون واصول اخلاقی پایبند باشند واجازه ندهند خود وطرفدارنشان ازفضای تخریبی دیگران به عنوان پلی برای رسیدن به اهداف خویش استفاده کنندواگر انتقادی به عملکرد گذشته داشته باشند درفضایی علمی ومودبانه وبا استناد به دلیل ومدرک بیان نمایند.

6- درعصر کنونی که آگاهیهای اجتماعی بسیار بالا رفته ومیل به دانستن وآگاهی لحظه ای شده است مردم خوب وفهیم وولایتمدار با شناخت وبصیرت خود وبه دور از تعصبات قومی وقبیله ای وبا درک مشکلات از میان کاندیدها قطعا انسانهای توانمند،متعهد،دلسوز، متخصص به امور شهری وآشنا با فرهنگ در 24 خرداد برمی گزینند وهر تصمیمی که اکثریت مردم بگیرند برای همه قابل احترام خواهد بود ومنتخبان نمایندگان همه مردم وشهروندان خواهند بود.

7 –تقویت وحدت وهمدلی در بین مردم وپرهیز از اختلاف ودودستگی امروز وظیفه همه آحاد مردم ومسئولان است ولازم است کاندیدای محترم به اصل وحدت توجه کافی داشته باشند.

8- انتظار می رودکه مجریان وناظران انتخابات فرصت انتخاب را برای همه مردم فراهم نمایند واز استفاده امکانات دولتی به نفع ویا گروه خاصی خودداری کنند ومراقب رای مردم که امانت است باشند.

امیدواریم که در سال حماسه سیاسی واقتصادی مردم فهیم ما با خلق حماسه ای دیگر برگ زرین دیگری در تاریخ پرافتخار این دیار ورق بزنند وبا انتخابی شایسته در شوراهای اسلامی شهر وروستا وریاست جمهوری بستر وزمینه را برای شکوفایی وآبادنی این سرزمین پرگهر فراهم نمایند. انشاءآلله

*مدیرمسئول نسیم دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد