تاریخ درج خبر : 1392/02/12
کد خبر : ۱۷۸۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آثار نهایی جشنواره داستان کوتاه خلیج فارس و متیل به چاپ می رسد

سایت استان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: مجموعه آثار راه یافته به مرحله نهایی نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه خلیج فارس در قالب کتابی به چاپ می رسد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، امین کمالوندی، با بیان اینکه جشنواره ملی خلیج فارس با محوریت داستان‌ های کوتاه در یاسوج برگزار می شود، گفت: بیش از یک هزار و 147 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

22

کمالوندی با بیان اینکه سلسله جشنواره خلیج‌ فارس برای سومین‌ بار در کشور برگزار می ‌شود، افزود: موضوع تخصصی داستان‌ های کوتاه برای نخستین بار به این استان واگذار شد؛ از این رو پیش‌ بینی کردیم این جشنواره با استقبال خوب هنرمندان در این بخش روبرو شود.

وی به ابعاد و بخش ‌های مختلف جشنواره خلیج ‌فارس با محوریت داستان ‌های کوتاه اشاره و عنوان کرد: جشنواره ملی خلیج‌ فارس در دو بخش آزاد و خلیج‌ فارس از 12 لغایت 14 اردیبهشت‌ ماه جاری در یاسوج برگزار می‌ شود.

دبیر جشنواره ملی داستان های کوتاه خلیج فارس افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد و به تبع آن اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان از 12لغایت 14 اردیبهشت آماده استقبال و اجرای برنامه‌ های مهم هنرمندان سراسر کشور در جشنواره ملی خلیج ‌فارس با محوریت داستان‌ های کوتاه در این استان است.

کمالوندی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری در راستای پاسداری از هویت ملی و بین المللی خلیج فارس مظهر صلح و دوستی، ارتقاء سطح تعاملات فرهنگی، هنری با کشورهای همسایه و جهان، شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار فاخر فرهنگی، ادبی و هنری، علمی، پژوهشی و تاریخی مرتبط و کمک به تولید و انتشار گسترده تر این آثار را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی تجلیل از پایداری و مرزبانی مردم ایران اسلامی از خلیج فارس، بزرگداشت شهدای خلیج فارس، نمایاندن چهره استعمارگران و نفی سلطه بیگانه در منطقه خلیج فارس را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ملی و بین المللی برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت:از حدود بیش از یک هزار داستان ارسالی به جشنواره، ۷۰داستان برتر به مرحله دوم نخستین جشنواره داستان کوتاه خلیج فارس در دو بخش آزاد و خلیج فارس راه یافت.

کمالوندی عنوان کرد: از میان یک هزار و 147 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره با توجه به کیفیت آثار رسیده در بخش خلیج فارس “22” اثر و در بخش آزاد “48” اثر برای تحویل به داوران نهایی در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار گرفت.

وی افزود: در بخش خلیج فارس، داستان های سه هزار و سیصد و سی و سه، نقره ای نیلگون سرخ، ننه دریا، آب کاج، قایق کاغذی، پرشین گلف، داشت دور می شد و باران تلخ به مرحله دوم جشنواره راه یافتند.

کمالوندی، ردپا، زمین سوخته، بابایی شکسته، من که او را ندیدم، من اینجام رفیق، دریا، به هیچ یا به یک کف، آب رنگی، کی می خواهی بزرگ شوی پسر، خلیج توی خواب هایم طوفانی نمی شود، من یک فرشته نیستم، نراد، شروه برای فرزندان خلیج و از ماهی ها را دیگر آثار راه یافته به این جشنواره در بخش خلیج فارس عنوان کرد.

این مسئول فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: در بخش آزاد نیز داستان های “اتوبوس”، “کشیک”، “من”، “قتل در کتابخانه ملی”، “یکی برای خودم”، “نگاتیو” و “سیزده به در نحس” به مرحله دوم این جشنواره راه یافتند.

وی همچنین داستان های “شما که عشق تقسیم می کنید”، “کچل ها به بهشت نمی روند”، “گربه مرده”، “آبی برای مردی”، “همه به وقت آنجا”، “هزار تومن بیشتر”، “روز امتحان” نیز از دیگر آثار راه یافته به مرحله دوم جشنواره عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: “رونوشت”، “رویای ما”، “زاویه”، “زنی که داد می زد”، “جیران”، “زنی شبیه یک لکه سیاه”، “چهارشنبه اول ماه”، “هر فیلی، یک روز یاد هندوستان می¬کند”، “شمعدانی”، “عینک بی صاحب”، “عینک” و “اینجا آخر دنیاست” نیز به مرحله دوم جشنواره راه یافتند.

وی همچنین داستان های “تصویر شکسته”، “فرنگیس”، “کلید”، “کابوس کاکتوس”، “گاو”، “مردگان”، “مروارید کبود”، “شاخه رز سفید”، “مردهای خاکستری”، “تا آخر هفته از راه برسد”، “آخرین روز آذر”، “هر بار به دلایلی”، “صدا”، “یک پدر عادی”، “پاشو دور شو”، “لبخندهای قاب اتاق خواب”، “پرپا کبوتر من بود”، “سکوت سرد”، “قلعه”، “گریه های گرم”، “ای کاش های محال”، “بازنشستگی” و”مقصر” را از دیگر داستانهای راه یافته به مرحله دوم جشنواره عنوان کرد.

کمالوندی گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره از صاحبان 30 اثر برتر شرکت کننده در جشنواره دعوت و از 3 نفر برتر در بخش آزاد و همچنین 3 نفر برتر در بخش خلیج فارس تجلیل می شود.
دبیر جشنواره ملی داستان های کوتاه خلیج فارس گفت: مجموعه آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره ملی داستان های کوتاه “خلیج فارس” و سومین جشنواره ملی داستان کوتاه “متیل” در قالب کتابی چاپ می شوند
گفتنی است، سومین جشنواره ملی داستان های کوتاه خلیج فارس 12 تا 14 اردیبهشت ماه جاری به میزبانی یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • هنرمند گفت:

    سال1385 کلنگ زنی مجدد سالن آمفی تئاتر دنا که بعدها مجتمع فرهنگی هنری دنا شد با حضور همه سرداران!! و پدر داران استان و دنا انجام شد. قرار
    تحویل آن 15 ماهه بود.
    7 سال گذشت و این تنها خدمتی بود که قرار بود دولتمردان اصولگرا به و اعضای انجمن ها و هنرمندان دنا بکنند. 7 سال است که سالی متری از آن آباد می شود و هیچ فردی پیدا نمی شود که پیگیری کند چرا سالن با گنجایش 400 نفر بعد از هفت سال هنوز افتتاح نشده.
    آقای کمال وندی نگاه شما به شهرستان دنا نگاهی …. پیشه است …… این جشنواره ها که با حضور 10 نفر در سالن های 1000 نفری برگزار می شود نه نان می شود برای استان و نه نام. فقط اعتبار می شور برای شما؟ تامل بفرمائید که هیچ خیری از شما نرسید جز استمرا خرابی ها و خطاها

پربازديد