تاریخ درج خبر : 1391/06/10
کد خبر : ۱۷۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خداحافظی 999 خانوار استان با یارانه‌ها

999 خانوار استان کهگیلویه و بویراحمد باید با یارانه خود در دور دوم و سوم هدفمند کردن یارانه‌ها خدا‌حافظی کنند.

به گزارش خبرنگار سایت استان، ابراهیم کشاورز در نشستی با خبرنگاران مطبوعات و رسانه‌های جمعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای مرحله‌های دوم و سوم هدفمند کردن یارانه‌ها باید 999 خانوار در استان از یارانه خود انصراف دهند.

وی با اشاره به اینکه این افراد  شناسایی شده ولی تاکنون برنامه‌ای از سوی دولت برای انصراف آنها اعلام نشده است، اظهار داشت: این خانوارها دارای تمکن مالی بوده و از طریق اطلاعات بسیار دقیق شناسایی شده‌اند.

کشاورز تصریح کرد: در کشور حدود 10 میلیون نفر شناسایی شده‌اند که در دور دوم و سوم هدفمند کردن یارانه‌ها باید از یارانه خود انصراف دهند.

وی با اشاره به جنجال‌های رسانه‌ای در گذشته مبنی بر ارسال پیامک برای افرادی که باید از یارانه خود انصراف دهند، گفت: فعلاً دولت تصمیمی در مورد انصراف این افراد نگرفته است.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان در ادامه افزود: مالیات قبل از آنکه درآمدی برای دولت‌ها باشد، نمادی از فرهنگ ملت‌ها است که باید این فرهنگ در این استان روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه 78 درصد درآمدهای استان کهگیلویه و بویراحمد از محل دریافت مالیات است، اظهار داشت: حدود 80 درصد درآمد مالیاتی این استان از محل مالیات‌های تکلیفی و حقوقی است که از شرکت‌ها، پیمانکاران و افراد شاغل کسر می‌شود.

کشاورز تصریح کرد: بر اساس قوانین موجود، باید به صورت سالانه پایه درآمدها نسبت به هزینه‌ها، 10 درصد افزایش و در راستای آن هزینه‌های دولت نیز دو درصد کاهش پیدا کند.

وی گفت: مشاغل و سایر منابع درآمدی کمترین سهم را در پرداخت مالیات و درآمدهای ناشی از آن دارند و بیشترین مبلغ مالیاتی مربوط به پنج درصد تکلیفی مالیات پیمانکاران و شرکت‌ها است. ضمن‌آنکه باید دغدغه اصلی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد، وصول میزان مصوب درآمدها باشد.

کشاورز با اشاره به اینکه رونق اقتصادی جامعه در گرو حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی است، خاطرنشان کرد: قطع وابستگی به نفت و اتکا به سود آن آرزوی بزرگی است که در صورت تحقق آن و با بهره‌گیری از منویات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی می‌توانیم بدون نیاز به نفت و با عبور از تحریم‌ها، با اقتدار روی پای خود بایستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زمین های پتروشیمی و شرکت ها و واحد های صنعتی ما که هزار ماشالله سرپا و چرخ صنعت و اقتصادمون میچرخه!!!! چه اشکال داره جای 999 نفر 9999999 یارانه رو ازشون بگیرین!؟

پربازديد