تاریخ درج خبر : 1391/06/10
کد خبر : ۱۸۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

هیچ فرد سیاسی در آمدنم به کهگیلویه و بویراحمد دخیل نبود

استاندار آینده کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که به خواست دولت از اردبیل به این استان آمدم و کسی در آمدنم دخیل نبود، گفت: هیچ رفیق سیاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد ندارم.

سید حسین صابری ‌اهل کرمان است‌ و نه لرستان؛ این را خودش را می‌گوید از خصوصیات مردم زاگرس‌نشین به نیکی یاد می‌کند و ‌صفا و صمیمیت مردمان آن دیار را در کشور بی‌مانند می‌داند. صابری از خاطرات شیرینش ‌در لرستان گفت و اینکه در مدت 39 ماه مسئولیتش‌ در آن دیارلرنشین، هیچ‌گاه احساس غریبی و تنهایی نکرده است.

استاندار چند روز آینده کهگیلویه و بویراحمد و کنونی اردبیل‌ معتقد است مردم روحیه حساسی دارند و کار کردن برای آن‌ها ‌توفیق می‌خواهد.

صابری صداقت ‌مدیران را بهترین سرمایه برای هر مدیر دانست و گفت: در نظام اسلامی که مسئولیت‌ها یک امانت بوده باید در خدمت بی‌ریا به مردم بر اساس وظیفه اسلامی تلاش کرد و هرگونه کم‌کاری به مثابه خیانت است.

این مسئول ارشد استانی در ادامه به ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد برای توسعه و پیشرفت اشاره کرد و گفت: شباهت‌های زیادی میان استان‌های زاگرس‌نشین وجود دارد چرا که این استان‌ها چه به واسطه وجود نیروی انسانی خلاق و چه منابع خدادادی وضعیت خوبی در کشور دارند.

گردشگری نخستین ظرفیت توسعه‌ای استان‌های حاشیه زاگرس

استاندار کنونی اردبیل که به نظر می‌رسد شناخت کاملی از محورهای اصلی و چهارگانه توسعه در استان کهگیلویه و بویراحمد دارد، قبل از هر چیز از گردشگری سخن به میان می‌آورد و می‌گوید: باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد و زیرساخت‌هایی را که باید آماده کنیم در عمل به آن‌ها بپردازیم.

صابری این ظرفیت بزرگ توسعه‌ای را در استان‌های حاشیه زاگرس موهبتی الهی لقب داد و گفت: تنها با همین ظرفیت می‌توان یک استان با جمعیتی چند برابر کهگیلویه و بویراحمد را نیز اداره کرد به شرط این که در تدارک زیرساخت‌ها تنها به کار و کار اندیشید.

وی ادامه داد: باید به گونه‌ای از این ظرفیت استفاده کرد که مسافر و مهمان و گردشگر با اولین حضور خود در کهگیلویه و بویراحمد احساس آرامش کرده و با خاطره‌ای خوش و دستی پر از استان خارج شود.

استاندار کنونی اردبیل که تا چند روز آینده مسئولیت اول اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد را به دست خواهد گرفت در همین زمینه و در مبحث گردشگری کارها را بدون وجود سرمایه‌گذار عقیم دانست و بیان کرد: در وهله نخست باید برای حضور سرمایه‌گذار استان را به درستی و با چشم‌اندازی روشن معرفی کرد که این وظیفه سنگین بر عهده همه دستگاه‌های اطلاع‌رسانی از جمله مطبوعات و رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی است.

مؤسسات اعتباری و بانک‌ها به یاری سرمایه‌گذاران بشتابند

صابری همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی در جهت سهولت سرمایه‌گذاری را یکی دیگر از راهکارهای جذب و جلب توجه سرمایه‌گذاران دانست و گفت: همه از جمله بانک‌ها و مؤسسات اعتباری باید واقع‌بینانه در خدمت رشد سرمایه‌گذاری در استان باشند.

این مسئول ارشد استانی که تجربه مسئولیت این چنینی در دو استان لرستان و اردبیل را دارد، در ادامه این گفت‌وگو به کمبودها و نارسایی‌های برخی مناطق همانند کهگیلویه و لرستان اشاره کرد و گفت: اصولا این که بخواهیم دو استان را در زمینه ظرفیت‌ها و همچنین کمبودها با هم بسنجیم کار درستی نیست چرا که هر منطقه برای خود نقاط ضعف و قوتی دارد.

صابری در ادامه با بیان این که اگر من بخواهم نقطه ضعفی را در این مناطق بیان کنم به موضوع سرمایه‌گذاری و ضعف‌هایی که پیش رو آن است اشاره خواهم کرد از ضعف سرمایه‌گذاری در چنین مناطقی خبر داد.

وی تصریح کرد: البته باید از نزدیک کهگیلویه و بویراحمد و ظرفیت‌ها را دید و هرگونه اظهار نظر و تحلیلی در این زمینه منوط به شناخت کاملی از منطقه است.

مبنای حرکت در کهگیلویه و بویراحمد برنامه پنج ساله و سند چشم‌انداز است

استاندار آینده کهگیلویه و بویراحمد توجه به برنامه پنج ساله توسعه را یکی از راهکارهای مؤثر برای خروج هر نقطه‌ای از بن‌بست دانست و گفت: اکنون برنامه پنج ساله توسعه کشور در حال اجرا بوده و سند چشم‌انداز بیست ساله را نیز داریم که باید بر اساس اولویت‌ها در کشور و استان‌ها حرکت کنیم که کهگیلویه و بویراحمد نیز از این قاعده مستثنی نیست.

صابری با بیان این که باید بر اساس یک برنامه تعاملی و در چارچوب اولویت‌های زیرساختی حرکت کنیم، ابراز داشت: در شرایط فعلی در سطح کشور فرصت بسیار خوبی برای بهره‌برداری از آب‌های روان وجود دارد و در این استان با توجه به وضعیت خوبی که هست نباید این فرصت‌ها را هدر دهیم.

کارگروه فعال و اثرگذار کشاورزی نیاز داریم

وی به وجود کارگروه فعال کشاورزی در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: ما در این استان بر روی بخش کشاورزی توجه ویژه‌ای کردیم و با همت همه مسئولان ذی‌ربط یک کارگروه بسیار قوی کشاورزی تشکیل دادیم که کهگیلویه و بویراحمد نیز با همه داشته‌های خود باید چنین کارگروه فعالی داشته باشد.

این مسئول ارشد اجرایی متذکر شد: باید قدر آب این نعمت بزرگ الهی را بدانیم و با حدود 10 درصد ذخایر آب کشور در این استان و فراهم بودن زمین‌های مستعد کشاورزی جایگاه این بخش را بیش از همه دوران‌ها ارتقاء بخشیم.

شایسته‌سالاری شرط توسعه استان است

وی در پاسخ به این سؤال که در حین خدمت خود در کهگیلویه و بویراحمد چه انتظاری از مسئولان و مدیران دارید، تصریح کرد: معتقدم ارزشمندترین داشته و نعمت یک استان نیروی انسانی خلاق و اثرگذار است.

این مسئول ادامه داد: باید این نیروی انسانی را به خوبی آموزش داد و کلاس‌های ضمن خدمت و آموزسی متعدد و مفید برای آن‌ها در نظر گرفت و مراکز آموزش عالی را در این زمینه تقویت کرد چرا که شرط توسعه و تعالی وجود نیروی آموزش دیده و ماهر است.

صابری شایسته‌سالاری را از اهم برنامه‌های خود در طول دوران مدیریت و خدمت در استان‌های مختلف دانست و گفت: اگر شایسته‌سالاری نباشد نیروهای توانمند سرخورده می‌شوند به همین خاطر در هر مجموعه‌ای اگر به دنبال موفقیت هستیم ناگزیریم که این اصل را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

نیروی داخلی را به مأمور به خدمت‌ها ترجیح می‌دهم/بخشدار خوب فرماندار می‌شود

نماینده ارشد دولت در استان اردبیل هویت‌بخشی به پرسنل را از مهم‌ترین چارچوبه‌های مدیریتی خود دانست و افزود: قائل به بحث ارتقای نیروی انسانی در درون مجموعه هستم و باید در انتصاب‌های خود از نیروهای داخلی استفاده شود چرا که من به نیروهای مأمور به خدمت اعتقاد آن چنانی ندارم.

صابری در ادامه با بیان این که باید به نیروهای درون مجموعه استانداری انگیزه داد و هویت بخشی را به عنوان یک اصل در نظر گرفت، افزود: به عقیده من یک بخشدار خوب باید معاون فرماندار و یک معاون فرماندار خوب برای تزریق انگیزه به فرماندار و یک فرماندار خوب نیز معاون استاندار شود.

استاندار آینده کهگیلویه و بویراحمد به اجرای این اصل در استان‌هایی که در آن‌ها خدمت کرده اشاره کرد و گفت: نیرو باید هویت پیدا کند تا در راستای بهسازی خود گام بردارد و استان در آینده از حیث وجود مدیران کارآمد و باانگیزه کمبودی احساس نکند.

هیچ فرد سیاسی در آمدنم به کهگیلویه و بویراحمد دخیل نبود

صابری در ادامه و در پاسخ به این سؤال که هنوز نیامده شما را دوست و یار برخی افراد سیاسی در این استان معرفی می‌کنند و برخی معتقدند افراد در آمدن شما به کهگیلویه و بویراحمد دخیل بوده‌اند، یادآور شد: این گونه نیست و چنین تحلیلی نادرست است.

وی از سابقه مدیریتی خود و شناختی که از کهگیلویه و بویراحمد دارد سخن به میان آورد و گفت: چندین سال در بنیاد مسکن کشور مسئولیت‌هایی داشته‌ام و برخی افراد را به واسطه این حضور از سال 59 تا 73 در همه جای کشور می‌شناسم.

صابری افزود: چندین سال نیز به واسطه مسئولیت‌هایی که در شهرداری‌ها داشته‌ام با شهرداران مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ آشنایی داشته‌ام و هفت الی هشت سالی را در ستاد بازسازی مناطق جنگی توفیق خدمت داشته‌ام و به همین خاطر سلام و علیکی با برخی دوستان در این استان و سایر دوستان در جاهای مختلف کشور دارم.

این مسئول ارشد اجرایی عنوان کرد: همه این دوستی‌ها در نقاط مختلف کشور به آن معنا نیست که دارای دوست سیاسی بوده‌ام و به واسطه حمایت آن‌ها متصدی این مسئولیت شده‌ام.

مخلص بی‌حاشیه‌ها هستم/علاقه‌ای به حاشیه ندارم

وی از روحیه کاری خود سخن به میان آورد و گفت: کار برای من از همه چیز عزیزتر است و دنبال هیچ‌گونه حاشیه‌سازی و حاشیه‌پردازی نیستم.

صابری گفت: در شرایط فعلی که یک سال به عمر این دولت مانده باید تنها به فکر تکمیل کارهای نیمه تمام بود و تلاش بی‌ادعا بهترین راه برای موفقیت در این راه است.

نماینده ارشد دولت در استان اردبیل و تا چند روز دیگر در کهگیلویه و بویراحمد، با تأکید بر این که باید حرف‌های حاشیه‌ای را کنار گذاشت، تصریح کرد: مخلص همه کسانی که بدون حاشیه در فکر خدمت به مردمند هستیم و با کسانی که در این راستا احساس وظیفه نمی‌کنند دعوایی نداریم.

مدیر غیر بومی به کهگیلویه و بویراحمد نمی‌آورم/ فارس زبان در اردبیل نکاشتم

صابری در پاسخ به سؤالی در زمینه استفاده از نیروهای بومی و غیر بومی گفت: دوستان رسانه‌ای شما در اردبیل می‌دانند که هیچ کسی را با خود به این استان نیاوردم و یک فارسی زبان در اردبیل به عنوان مدیر نصب نکردم.

وی در ادامه با تأکید دوباره بر هویت بخشی نیروهای موجود تصریح کرد: من به کار تیمی اعتقاد دارم و به تیم‌داری و تیم‌بازی هیچ علاقه‌ای ندارم.

منبع: فارس- دارسوش بهنیازاده

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • از دوستان اناری خود در استان کرمان سراغ ایشون رو گرفتم ! انسان بسیار خوب و کاری هست! هرچند نگرانم که سیستم کاری تو این استان و تقابل و تسامح با نمایندگان فیل رو از پای درمیاره چه برسه به یه آدم شریف و خوب رو که وصل هم نباشه به کانون قدرت و ثروت!

پربازديد