تاریخ درج خبر : 1391/03/07
کد خبر : ۱۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری نمایشگاه عشایر و طبیعت کهگیلویه و بویراحمد در تهران

 

قائم‌مقام حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری نمایشگاه عشایر و طبیعت کهگیلویه و بویراحمد در تهران خبر داد.

اسحاق آقایی عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه به منظور تشریح موفقیت‌ها و برنامه‌های این حوزه اظهار کرد: نمایشگاه نقاشی عشایر و طبیعت استان کهگیلویه و بویراحمد به همت حوزه هنری استان برگزار شد.

این مسئول گفت: در این نمایشگاه تعداد 20 اثر نقاشی با موضوع عشایر و طبیعت استان کهگیلویه و بویراحمد از آثار سید علی قاسمیان نقاش خوش‌ذوق هم استانی روز جمعه پنجم خردادماه در تهران به دید عموم گذاشته شد.

قائم‌مقام حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد افزود: قاسمیان نزدیک به 20 سال است که در آموزشگاه‌های مختلف در رشته نقاشی تدریس می‌کند.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را شناساندن هر چه بهتر هنرمندان مستعد این استان و به معرض دید عموم گذاشتن توانمندی‌های آنان و همچنین آشنایی پایتخت‌نشینان با استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه تا تاریخ دهم خرداد ماه در نگارخانه نقش جهان تهران دایر است.

آقایی از درخشش هنرمند حوزه هنری این استان در جشنواره ملی فرهنگی و هنری اعتکاف خبر داد و گفت: سیده فاطمه صداقتی‌نیا شاعره این استان در جشنواره ملی و فرهنگی اعتکاف در بخش قطعه ادبی برگزیده شد.

وی تصریح کرد: نخستین جشنواره ملی فرهنگی اعتکاف با مشارکت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه برگزار شد و به برگزیدگان نیز هدایایی اهدا شد.

آقایی تصریح کرد: نخستین جشنواره ملی و فرهنگی اعتکاف به منظور تبیین و تعمیق‌بخشی به فرصت سه روزه اعتکاف در چهار رشته داستان، شعر، قطعه ادبی و خاطره‌نویسی برگزار شد.

.

.

.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد