تاریخ درج خبر : 1392/10/18
کد خبر : ۱۸۱۰۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اقبال مردمی به سوی اصلاح طلبان است

سایت استان: رسول خادمی

در طول هشت سال گذشته علی رغم حاکمیت یک دست قوای مجریه و مقننه ی کشور، آنچنان وضعیت سیاسی ( چه خارجی و چه داخلی ) ، اقتصادی و معیشتی مردم اسفناک شد که مردم تا بیست سال دیگر هم شاید به اصولگرایان « نه » بگویند . چرا که اصولگرایان امتحان خود را پس داده اند و هیچ شانسی برای بدست آوردن کرسی های پاستور و بهارستان ندارند . مردم در 24 خرداد 92 با تابعیت از اجماع اصلاح طلبان کرسی های پاستور را فتح و به اصلاح طلبان واگذار کردند و در همین مدت عمر کم دولت هر روز بارقه های امید در دل هر ایرانی جوانه می زند . این دولت برای بهبود وضعیت از هیچ تلاشی فروگزار نکرده و تمام توان را صرف خارج ساختن ایران از انزوا و اثبات قدرت منطقه ای کشورمان و اعتماد دیگر کشورها کرده است . مطمئناً چنانچه افراطیون دو طرف اجازه دهند تا قرارداد اخیر ژنو میان ایران و 1+ 5 به ثمر نشیند و نتیجه بگیرد، وضعیت معیشتی مردم هر روز بهتر خواهد شد و حنای دست افراطیونی که نان خود را در آشوب و هیاهو و خودسری می دانستند نزد مردم هر روز کم رنگ تر خواهد شد . بی تردید در این ایام شاید که استارت انتخابات مجلس دهم زود هنگام به نظر برسد، اما لازم است که دلسوزان واقعی انقلاب و مردم برای برون رفت بهتر کشور از این وضعیت و سامان دهی اوضاع داخلی همه گروهها را ترغیب و تشویق به شرکت در انتخابات نمایند. تشکل های همسو و همفکر در بین اصلاح طلبان قطعاً بر روی یک کاندیدای قوی و محکم اجماع خواهند کرد .

111111

در این مقال اگر مجال یابیم روی سخنمان :« تحلیلی ست پیرامون حوزه انتخابات شهرستانهای بویر احمد و دنا » انتخابات پیش رو در حوزه ی انخابیه ی شهرستانهای ( بویر احمد و دنا ) بر خلاف دوره های اخیر که تقریباً تک حزبی برگزار شد جولانگاه رقابت دو جناح سیاسی و دو رقیب دیرینه ی اصلاح طلب و اصولگرا خواهد بود . از آنجائیکه در بین اصلاح طلبان رجل سیاسی و چهره های تأثیرگذار و کاریزماتیک به وفور یافت می شود اما در اردوگاه رقیب ( اصولگرایان ) در این حوزه دستی تهی دارند چرا که چهره های مقبول و مردمی و تأثیرگذار آنها اندک و شاید خیلی قلیل باشد . هم اینک در مجالس و محافل اصلاح طلبان به گوش می رسد که هم رهبران اصلاحات در استان و هم نخبگان کشوری که در مرکز کشور حضور دارند دست روی گزینه ی مهمی قرار داده اند که چنانچه این گزینه وارد گود انتخاباتی شود اصولگرایان دیگر هیچ شانسی در این ماراتن انتخاباتی نخواهند داشت. چرا که این چهره ی نام آشنا از حمایتهای قطعی و بی دریغ خیلی از چهره های شاخص و رجل سیاسی کشوری و چهره های مقبول و سران اصلاحات در استان برخوردار است . این گزینه در ماههای قبل زمزمه ی آمدنش بود ولی همه ی رهبران سیاسی اصلاح طلبان هم در استان و هم در مرکز کشور با شور و اشتیاق وافری و با اجماع حداکثری مشغول متقاعد کردن و به میدان آوردن این چهره مقبول ملی ، مردمی ، مشهور و محبوب به نام « دکتر محمد علی وکیلی» هستند که با آوردن ایشان به صحنه و کارزار انتخابات ، قطعاً اصلاح طلبان گوی سبقت را از اصولگرایان خواهد ربود . اتحاد کلی و اجماع حاصل از جلسات اصلاح طلبان نوید روزهای خوب و فرح بخشی می دهد . با این روی امید است که اصلاح طلبان هر روز با صلابت تر و امیدوارانه تر این مسیر پر برکت را طی نمایند و با پرهیز از تعدد کاندیدا که انشاء الله چنین نخواهد بود صندلی سبز بهارستان را بدست فردی توانمند که دارای رزومه ی ملی ، حوزوی و کشوری می باشد بسپارند تا بتواند از حقوق حقه و از دست رفته ی مردمان دلیر و مستحق « دیار آریو برزن » دفاع نماید و حوزه انتخابیه ی شهرستانهای دنا و بویر احمد از داشتن وکیل و نماینده ی قوی و مردمی در مجلس شورای اسلامی بی نصیب نماند.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • گلو گفت:

  بیطرف میگه اگه موحد تشریف نیاورد فلانی و فلانی و فلانی خوبن!
  الان تو اصلاح طلبی یا سید اسمائیلی؟!!
  خاک بر سر اصلاحات که تو حتی براش کامنت میذاری

 • سعید گفت:

  من دیروز نظر دادم و ثبت هم شد کجا غیب شد الان؟!!!

 • بیطرف گفت:

  برای حوزه بویراحمد سید ضیا الدین رضا توفیقی وسید باقرموسوی جهان اباد- برای حوزه گچساران آقای حاج بهرام تاج گردون- برای حوزه انتخابیه کهگیلویه اگر حاج محمد موحد تشریف نیاورد-آقایان لاهوتی – صدوقی ومنطقیان مناسب هستند

 • حسین گفت:

  درجواب سعدلطفا توکه ازسیاست بی بهره ای اظهار نظر خلاف واقع نکن یارو رو به راه نمی دادند سراغ خونه کدخدا را می گرفت

 • سعد گفت:

  خواهشا از کسی حمایت نکنید،آقای وکیلی کجا بود که یکدفعه اومده واسه خود نمایی،اولا جناب وکیلی اصلاحطلب نیست و در ثانی کسی نیست که بخواد جای سید باقر ،مندنی پور و سید ضیا رضاتوفیقی رو بگیره،تا جایی که هم می دونیم اصلاحطلبها اسامی خود را تکمیل کردند و اسمی از این آقا نیومده بود..

 • سعید گفت:

  دکتر وکیلی گزینه مناسبی است اما باید این را هم بدانیم که نیمی از رای دهندگان در بویراحمد سفلی قرار دارند که از آقای وکیلی شناخت چندانی ندارند.

پربازديد