تاریخ درج خبر : 1392/10/18
کد خبر : ۱۸۱۰۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اقبال مردمی به سوی اصلاح طلبان است

سایت استان: رسول خادمی

در طول هشت سال گذشته علی رغم حاکمیت یک دست قوای مجریه و مقننه ی کشور، آنچنان وضعیت سیاسی ( چه خارجی و چه داخلی ) ، اقتصادی و معیشتی مردم اسفناک شد که مردم تا بیست سال دیگر هم شاید به اصولگرایان « نه » بگویند . چرا که اصولگرایان امتحان خود را پس داده اند و هیچ شانسی برای بدست آوردن کرسی های پاستور و بهارستان ندارند . مردم در 24 خرداد 92 با تابعیت از اجماع اصلاح طلبان کرسی های پاستور را فتح و به اصلاح طلبان واگذار کردند و در همین مدت عمر کم دولت هر روز بارقه های امید در دل هر ایرانی جوانه می زند . این دولت برای بهبود وضعیت از هیچ تلاشی فروگزار نکرده و تمام توان را صرف خارج ساختن ایران از انزوا و اثبات قدرت منطقه ای کشورمان و اعتماد دیگر کشورها کرده است . مطمئناً چنانچه افراطیون دو طرف اجازه دهند تا قرارداد اخیر ژنو میان ایران و 1+ 5 به ثمر نشیند و نتیجه بگیرد، وضعیت معیشتی مردم هر روز بهتر خواهد شد و حنای دست افراطیونی که نان خود را در آشوب و هیاهو و خودسری می دانستند نزد مردم هر روز کم رنگ تر خواهد شد . بی تردید در این ایام شاید که استارت انتخابات مجلس دهم زود هنگام به نظر برسد، اما لازم است که دلسوزان واقعی انقلاب و مردم برای برون رفت بهتر کشور از این وضعیت و سامان دهی اوضاع داخلی همه گروهها را ترغیب و تشویق به شرکت در انتخابات نمایند. تشکل های همسو و همفکر در بین اصلاح طلبان قطعاً بر روی یک کاندیدای قوی و محکم اجماع خواهند کرد .

111111

در این مقال اگر مجال یابیم روی سخنمان :« تحلیلی ست پیرامون حوزه انتخابات شهرستانهای بویر احمد و دنا » انتخابات پیش رو در حوزه ی انخابیه ی شهرستانهای ( بویر احمد و دنا ) بر خلاف دوره های اخیر که تقریباً تک حزبی برگزار شد جولانگاه رقابت دو جناح سیاسی و دو رقیب دیرینه ی اصلاح طلب و اصولگرا خواهد بود . از آنجائیکه در بین اصلاح طلبان رجل سیاسی و چهره های تأثیرگذار و کاریزماتیک به وفور یافت می شود اما در اردوگاه رقیب ( اصولگرایان ) در این حوزه دستی تهی دارند چرا که چهره های مقبول و مردمی و تأثیرگذار آنها اندک و شاید خیلی قلیل باشد . هم اینک در مجالس و محافل اصلاح طلبان به گوش می رسد که هم رهبران اصلاحات در استان و هم نخبگان کشوری که در مرکز کشور حضور دارند دست روی گزینه ی مهمی قرار داده اند که چنانچه این گزینه وارد گود انتخاباتی شود اصولگرایان دیگر هیچ شانسی در این ماراتن انتخاباتی نخواهند داشت. چرا که این چهره ی نام آشنا از حمایتهای قطعی و بی دریغ خیلی از چهره های شاخص و رجل سیاسی کشوری و چهره های مقبول و سران اصلاحات در استان برخوردار است . این گزینه در ماههای قبل زمزمه ی آمدنش بود ولی همه ی رهبران سیاسی اصلاح طلبان هم در استان و هم در مرکز کشور با شور و اشتیاق وافری و با اجماع حداکثری مشغول متقاعد کردن و به میدان آوردن این چهره مقبول ملی ، مردمی ، مشهور و محبوب به نام « دکتر محمد علی وکیلی» هستند که با آوردن ایشان به صحنه و کارزار انتخابات ، قطعاً اصلاح طلبان گوی سبقت را از اصولگرایان خواهد ربود . اتحاد کلی و اجماع حاصل از جلسات اصلاح طلبان نوید روزهای خوب و فرح بخشی می دهد . با این روی امید است که اصلاح طلبان هر روز با صلابت تر و امیدوارانه تر این مسیر پر برکت را طی نمایند و با پرهیز از تعدد کاندیدا که انشاء الله چنین نخواهد بود صندلی سبز بهارستان را بدست فردی توانمند که دارای رزومه ی ملی ، حوزوی و کشوری می باشد بسپارند تا بتواند از حقوق حقه و از دست رفته ی مردمان دلیر و مستحق « دیار آریو برزن » دفاع نماید و حوزه انتخابیه ی شهرستانهای دنا و بویر احمد از داشتن وکیل و نماینده ی قوی و مردمی در مجلس شورای اسلامی بی نصیب نماند.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • گلو گفت:

  بیطرف میگه اگه موحد تشریف نیاورد فلانی و فلانی و فلانی خوبن!
  الان تو اصلاح طلبی یا سید اسمائیلی؟!!
  خاک بر سر اصلاحات که تو حتی براش کامنت میذاری

 • سعید گفت:

  من دیروز نظر دادم و ثبت هم شد کجا غیب شد الان؟!!!

 • بیطرف گفت:

  برای حوزه بویراحمد سید ضیا الدین رضا توفیقی وسید باقرموسوی جهان اباد- برای حوزه گچساران آقای حاج بهرام تاج گردون- برای حوزه انتخابیه کهگیلویه اگر حاج محمد موحد تشریف نیاورد-آقایان لاهوتی – صدوقی ومنطقیان مناسب هستند

 • حسین گفت:

  درجواب سعدلطفا توکه ازسیاست بی بهره ای اظهار نظر خلاف واقع نکن یارو رو به راه نمی دادند سراغ خونه کدخدا را می گرفت

 • سعد گفت:

  خواهشا از کسی حمایت نکنید،آقای وکیلی کجا بود که یکدفعه اومده واسه خود نمایی،اولا جناب وکیلی اصلاحطلب نیست و در ثانی کسی نیست که بخواد جای سید باقر ،مندنی پور و سید ضیا رضاتوفیقی رو بگیره،تا جایی که هم می دونیم اصلاحطلبها اسامی خود را تکمیل کردند و اسمی از این آقا نیومده بود..

 • سعید گفت:

  دکتر وکیلی گزینه مناسبی است اما باید این را هم بدانیم که نیمی از رای دهندگان در بویراحمد سفلی قرار دارند که از آقای وکیلی شناخت چندانی ندارند.

200x208
پربازديد
200x208