تاریخ درج خبر : 1392/10/18
کد خبر : ۱۸۱۰۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

بارش برف فرصتی برای گردشگری استان است

سایت استان: دبیر شورای اطلاع رسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش بی سابقه برف طی ده سال اخیر می تواند فرصتی مناسب برای تقویب جایگاه پیست اسکی کاکان دنا و توسعه ظرفیت گردشگری استان باشد.

محمدرضا باقر زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: از فرصت بارش برف در جهت توسعه ظرفیت گردشگری استان ، و تقویت جایگاه پیست اسکی کاکان دنای یاسوج استفاده شود.

45654

وی با بیان اینکه پیست اسکی کاکان یکی از ظرفیت های مهم گردشگری استان است ، اظهار داشت : لازم است اداره کل گرشگردی که وظیفه ذاتی اش فعالیت در راستای توسعه و تقویت مناطق گردشگری است در این مسیر به کمک اداره ورزش و جوانان استان بشتابد.

وی با بیان اینکه پیست اسکی دنا ، در ۱۸ کیلومتری یاسوج، در نزدیکی روستای کاکان و در کنار منطقه دیدنی آب نهر قرار دارد گفت : این پیست نسبتا وسیع ۱۵۰۰ متر طول و ۶۰۰ متر عرض دارد و با دارا بودن امکانات رفاهی نظیر تله اسکی بشقابی، پیست کوب، خوابگاه و رستوران ، مکان تفریحی مناسبی جهت گردشگران است.

باقرزاده با اشاره به اینکه این پیست با ارتفاع ۲۸۵۰ متر از سطح دریا معمولا از اوایل زمستان تا اوایل بهار، برف داردو پیستی فعال در نیمه جنوبی کشور است گفت: در این مقطع و با بارش بی سابقه برف، بحث انتقال برف مناطق اطراف و نگهداشت آن اهمیت ویژه ای دارد.

وی اظهار داشت: دستگاه انتقال برف به راحتی می تواند برف محدوده پیست که قریب ده هکتار است به محل پیست انتقال داده و با استفاده از دستگاه پیست کوب جهت نگهداری تا خرداد سال آینده ، آماده کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد