تاریخ درج خبر : 1392/10/18
کد خبر : ۱۸۱۲۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

جامعه بیش از مهندس و دکتر به اخلاق و ادب نیاز دارد/ کشتی آموزش و پرورش به گِل نشسته است

سایت استان: مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد با حضور صمدی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و جمع زیادی از فرهنگیان بویراحمد و بدون حضور مدیرکل آموزش و پرورش در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در آئین معارفه خود با بیان اینکه آموزش و پرورش فعلی زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، اظهارکرد: نگاه علمی به آموزش و پرورش در آورده‌های سیاسی گم شده است، بگذارید معلم در هوای علم و دانش تنفس کند، چه زیبا است اگر سیاسیون از این عرصه رخت بر بندند.

4566541

سید محمدرضا شریعتی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به حاشیه های سیاسی، قومی و باندی آلوده شده است، گفت: باید پدیده زیبای تعلیم و تربیت را از سموم حوادث مصون نگه داریم چرا که آموزش و پرورش در سنت خویشاوند سالاری گم شده است.

رئیس جدید آموزش و پرورش بویراحمد تصریح کرد: هر چقدر آمارهای رنگارنگ و حرف های آنچنانی را در سطح جامعه مطرح کنیم فایده ای ندارد و آموزش و پرورش را به ترکستان می برد.

شریعتی تاکید کرد: باید ارزشهای علمی و دینی را پاس بداریم و با نگاه جامع به آموزش و پرورش، نگاهی که همه سلایق و جغرافیاها در آن محترم شمرده شود دست به دست هم دهیم برای آبادانی شهر و دیارمان.

وی در ادامه گفت: به این این حقیقت تلخ اعتراف می کنم که آموزش و پرورش علی رغم همه زحمت‌ها، تلاش‌ها، ظرفیت‌ها و آمارهای رنگین گوناگون به گل نشسته است.

محمدرضا شریعتی آموزش و پرورش را پشتوانه و گنجینه ای از داشته های دینی و ملی دانست و افزود: چپ و راست فریبی است برای آنهایی که تشنه جاه طلبی هستند. فریب سیاسیون را نخوریم، سیاسیون ما را به جان همدیگر انداختند و خودشان که همدیگر را نمی شناسند بر سر سفره امنیت می چرند.

شریعتی با بیان اینکه دولت، دولت تدبیر و امید است نه دولت شمشیر و تخریبب، اظهارداشت: بیاید نگاه اصیل جمهوری اسلامی را بر فرهنگ جامعه بپوشانیم.

رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد تاکید کرد: در نگاه علوی خون شهداء از مداد برتری ندارد و رنگ، نژاد، قوم و قبیله تفاوتی ندارد، لذا فریب سیاسیون را نخورید، چطور دو برابر که از یک پشت هستند، هر کدام به سوی می روند؟

سید محمدرضا شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت تعلیم و تربیت در نظام آموزش و پرورش پرداخت و اظهارکرد: کتاب‌های درسی در راستای اهداف آموزش و پرورش تنظیم نشده است و وجود یک الگو برای تنظیم کتب درسی کافی است.

شریعتی ادب و اخلاق را اولویت اول فعالیت و تلاش در مسیر تعلیم و تربیت دانست و افزود: بیش از آنچه که به مهندس و دکتر نیازمندیم به اخلاق و ادب نیاز داریم.

وی با بیان اینکه دولت، معلمان، فرهنگیان، مسئولان و مردم همه در قبال جامعه مسئول هستند، ادامه داد: نگاه آموزش و پرورش ایران اسلامی باید تربیت نیروهای انسانی متخصص و اسلامی باشد.

رئیس جدید آموزش و پرورش بویراحمد افزود: دانش آموزان به طرز غریبی زیر بار تکلیف نمی روند و امتحانات با شیوه مرسوم و سنتی رایج محکوم به شکست است.

وی اضافه کرد: آیه آیه حرف خوب بزنیم اینگونه شیوه امتحانات ما را به جای نخواهد برد، گویا مسابقه محفوظات است.

شریعتی بیان کرد: در بحث امتحانات نگاه یادگیری فن، مهارت، اندیشه و کاربرد را باید جایگزین سبک فعلی آموزش و پرورش کرد.

رئیس جدید آموزش و پرورش گریزی به جایگاه معلمان زد و افزود: حرمت معلم را باید بازسازی کنیم. کاربری معلم عوض شده است. این روزها معلمان ضمانتی برای وام، آزاد سازی مجرم و برای تکمیل صفوف فاتحه خوانی بیشتر دیده می شوند.

محمدرضا شریعتی با بیان اینکه حرمت امامزاده را باید متولی نگه دارد، اظهارکرد: خودمان باید حرمت و شأن معلمی را حفظ کنیم.

گفتنی است طی حکمی از سوی هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش محمد رضا شریعتی به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش بویراحمد منصوب و از خدمات عظیم صالح پور تجلیل به عمل آمد.
گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی گفت:

  هیچ رئیسی مثل صالح پور نمی اید و نخواهد امد درود بر صالح پور

 • شمو گفت:

  یاحسین

 • خاک نژاد گفت:

  پس از سالها آموزش و پرورش نسیم علم و ادب و جوانی را تجربه خواهد کرد.بگذارید افراد آگاه و علمی بر مسند تعلیم و تربیت تکیه دهند تا حتی کلاس های درس نفس بکشن.استاد شریعتی محبوب و ماندگارند.موفق و تاثیر گذار خواهندشد.

 • اسلام رسایی نسب گفت:

  شروع امیدوار کننده و دیدگاههای نسبتا خوبی دارند. امیدوارم این صحبتها فراموش نشود و در عمل شاهد تغییرات همسو با این نظریات باشیم

 • منتقد گفت:

  آموزش وپرورش یکی از از رکنهای اساسی یک کشور می باشد زیرا هرچه در اطراف و اکناف ماست در این محیط آموزش وپرورش پیدا می نمایند .پس لازم است سکان آن را به اهلش بسپاریم ،در این چند سال دولت احمدی نژاد ما شاهد رشد وپیشرفتی درسطح کلان نبودیم شاید یکی از مهمترین این عدم پیشرفت عدم استفاده از پتانسیل نیروی انسانی خلاق بوده ،زیرا ما معتقدم تمام تغییر و تحولات زاییده دست اسانهاست .متاسفانه در استان ما وبه تبعه آن شهرستان بویراحمد از این عدم پیشرفت و توسعه بشدت متضرر گردیده همانطور که گفته شد مهمترین علت استفاده از نیروهای ناکارآمد در پستهای مدیریتی بوده ،زیرا آقای صالح پور در راس هرم مدیریت آموزش وپرورش بویی از از صول مدیریت نبرده بود، فقط صرفا به جهت وابستگی سیاسی به بک باند خاص واز طرف دیگر به جهت ملوک الطوایفی بودن این منطقه (رابطه خویشاوندی با آقای طاهری مدیرکل وقت آموزش و پرورش )به این سمت منصوب گردید.سوال اینجاست خداوکیلی تخصص ،تجربه ،سوابق مدیریتی آقای صالح پور چه بوده که یک شبه مدیر آموزش وپرورش مرکز استان شد؟!؟!اینها همه خیانت به این مملکت است ،خیانت به جوانان این مرز بوم است ،خیانت به آموزش ،خیانت به پرورش ،در یک کلام خیانت به اعتلا و پیشرفت و آبادانی این کشور واین منققه می باشد.امیدوارم در گزینش فرد جدید دقت لازم صورت گرفته باشد .

 • ع ب گفت:

  تو را به خدا بستی به ………… بدهید التماس و دعا دارد

پربازديد