تاریخ درج خبر : 1392/10/19
کد خبر : ۱۸۲۰۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری نمایشگاه کتاب فرهنگ و شعور عمومی جامعه را بالا می برد

سایت استان: مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب موجب ارتقا و بالا رفتن فرهنگ و شعور عمومی یک جامعه می شود.

به گزارش سایت استان، جلیل حسنی در حاشیه نمایشگاه کتاب یاسوج به خبرنگار سایت استان گفت: آنچه در نگاه اول به چشم می خورد استقبال بی نظیر مردم است و این ظرفیت بسیار بالا و خوبی است که انتظار عمومی از مسئولان را بالا برده و باعث می شود متولیان امر نمایشگاههای آتی را از نظر کمی و کیفی گسترش داده و تلاش خود را در این زمینه دو چندان کنند.

DSC003101

وی ادامه داد: متاسفانه به خاطر ترافیک جمعیتی نتوانستم محتوای کتاب ها را از نزدیک ببینم و در آینده می توان در مورد محتوا اظهار نظر دقیق تر کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که نقش برگزاری نمایشگاه بر فرهنگ یک جامعه را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار داشت: استقبال و حضور مردم در نمایشگاه اگر که حتی کتابها را هم نخوانند نیز باعث میشود قسمتی از معلومات عمومی را یاد بگیرند که منجر به بالا رفتن شعور عمومی جامعه خواهد شد که این مسئله در فرهنگ و بینش مردم اثر مستقیم دارد که به تدریج و در دراز مدت در همه ابعاد اجتماعی اثر خود را خواهد گذاشت.

حسنی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاهها نباید محدود به یک شهر باشد و بلکه باید در بقیه شهرستانهای استان نیز برپا گردد و اگر به گونه ای برنامه ریزی شود که همه مردم عادی، عادت به کتاب و کتاب خواندن کنند یقیناً فرهنگ که زیربنای یک جامعه است را تحت تاثیر قرارداده که این امر در نهایت مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی یک جامعه را تحت پوشش قرارداده و باعث بالا رفتن شعور اجتماعی می گردد.

وی در پایان از کسانی که در برگزاری این نمایشگاه نقش موثری داشتند و از اصحاب رسانه که در عرصه اطلاع رسانی نقش ارزنده ای دارند، تشکر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد