تاریخ درج خبر : 1392/10/21
کد خبر : ۱۸۳۲۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید خادمی از پروژه‌های نیمه‌تمام شهر یاسوج

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراهی مسئولان و خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهر یاسوج در اطراف و نقاط مختلف این شهر بازدید و دستورات لازم را برای رفع مشکلات صادر کرد.

سید موسی خادمی صبح امروز به همراه تنی چند از مسئولان استانی از جمله پژمان نیک‌اقبالی معاون عمرانی استاندار، خیبر بیدارپور مدیرکل راه و شهرسازی، محمدعلی جاوید شهردار یاسوج، سید حسین کاظمی رئیس دفتر فنی استانداری محمدرضا باقرزاده دبیر شورای اطلاع‌رسانی و همچنین تنی چند از خبرنگاران از پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی شهر یاسوج بازدید کرد.

نخستین محل بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد مربوط به جاده دسترسی پل سوم بشار بود که استاندار و سایر مسئولان از این نقطه بازدید و در جریان امور به خصوص نحوه و چگونگی تملک اراضی اطراف آن قرار گرفتند.

IMG_8160

در این بازدید مسئولان مربوطه در خصوص نحوه پرداخت اعتبارات مربوطه توضیحات لازم را ارائه دادند که در این میان مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: از محل اعتبارات حوادث در سال 90 مبلغ 1.5 میلیارد تومان گرفتیم.

در این بازدید همچنین عنوان شد برای تکمیل جاده دسترسی جدید علاوه بر پل اصلی سوم بشار به دو دهنه پل دیگر که هر کدام هزینه تقریبی 1.5 میلیارد تومان دارد، نیاز است.

در ادامه این بازدید از محل سایت دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی استان کهگیلویه و بویراحمد واقع در منطقه جنگلی سد شاه قاسم شهر یاسوج بازدید به عمل آمد.

IMG_8119

جبار کیانی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان کهگیلویه و بویراحمد و از اعضای هیئت مدیره این نمایشگاه در توضیحاتی اظهار کرد: این سایت در 34 هکتار منظور شده است که 13 هکتار آن منابع طبیعی و فضای سبز است.

وی گفت: تاکنون 500 میلیون تومان برای ایجاد راه دسترسی آن هزینه شده و دارای آب و برق بوده و به اندازه محیط دو هزار و 260 متر دور تا دور آن فنس‌کشی شده است.

کیانی ادامه داد: در این محل شهرک نمایشگاهی قرار است ایجاد شود که شامل سالن‌های نمایشگاهی، هتل اسکان، اماکن گردشگری و زیرساخت‌هایی به همین منظور و انبار گمرک و حتی پایانه صادراتی در آن طراحی شده و اکنون نقشه کامل آن موجود است.

IMG_8142

در این دیدار پس از این که مسئولان این سایت نظرات و به خصوص نواقص و کمبودها و بایدها و نبایدهای مورد نظر را مطرح کردند استاندار با بیان این‌که باید به صورت اصولی به این طرح توجه شود از مسئولان مرتبط خواست تا زمینه همکاری و جذب سرمایه‌گذار برای تکمیل پروژه فراهم کنند چرا که با تکیه بر بانک و تسهیلات بانکی به تنهایی نمی‌توان عمل کرد و ممکن است در این طرح مانند بسیاری از طرح‌ها با خطر ورشکست شدن و نیمه‌تمام ماندن مواجه شویم.

پس از بازدید از این طرح مسئولان استانی به اتفاق از پروژه پل سوم بشار دیدن کردند و طی آن مسئولان مرتبط توضیحات لازم را برای استاندار و معاونین وی ارائه کردند که استاندار با توجه به درخواست‌های مردمی و حساسیت ویژه‌ای که بر روی این پروژه است دستور داد تا در اسرع وقت فاز اول پل برای عبور و مرور مردم راه‌اندازی شود.

در ادامه این بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت پل سوم بشار آن را از چندین جهت برای مردم شهر یاسوج مهم دانست و گفت: یکی بحث پدافند غیر عامل است که باید حساسیت جدی روی این موضوع داشته باشیم.

IMG_8158

خادمی ادامه داد: دیگری به موضوع ارتباطات شهری برمی‌گردد و سوم این که برای عادی سازی ترافیک در شهر یاسوج برای آینده به این پل بسیار نیاز داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که تاکنون برای ساخت این پل که از سال 82 تاکنون عملیات اجرایی آن آغاز شده سه میلیارد تومان هزینه شده است از نیاز به 5 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آن گفت.

خادمی از دو مشکل عمده برای تکمیل این پل سخن به میان آورد و افزود: یکی کمبود منابع اعتباری و دیگری مشکل معارض و تملک اراضی است که ساخت آن را متوقف کرده است.

در ادامه استاندار و گروه همراه از محل ترمینال جدید یاسوج در بلوار قرنی یاسوج بازدید کردند که شهردار یاسوج توضیحات لازم را در این خصوص داد و گفت: این ترمینال به صورت مقطعی و غیر دائمی است و در آینده با تعیین محل آن در یکی از راه‌های اصلی و محورهای مواصلاتی که دسترسی به همه مناطق داشته باشد این ترمینال جانمایی می‌شود.

IMG_8169

محمدعلی جاوید در همین خصوص افزود: در شورای اسلامی شهر یاسوج و شورای ترافیک استان کهگیلویه و بویراحمد تصویب شد که این مجتمع نمایشگاهی یاسوج به صورت موقتی در اختیار پایانه‌ها و حمل و نقل برای استفاده در جهت ترمینال مسافربری قرار گیرد.

IMG_8167

شهردار یاسوج گفت: محوطه‌ای دو هزار و 700 متری این محل دارد که با نظر مسئولان راهنمایی و رانندگی و شورای اسلامی اگر بتوانیم اتوبوسرانی را به خارج از شهر منتقل کنیم و پایانه‌های مسافربری مناطق اقماری و اطراف شهر یاسوج به این پایانه منتقل شود کاری بزرگ انجام داده‌ایم چرا که این محل دسترسی به مناطق مختلف برای تردد مسافران داشته و مشکلات مردم و مسافران و دانشجویان غیر بومی که بیشتر مسافران از این قشر هستند، برطرف می‌شود.

IMG_8177

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد