تاریخ درج خبر : 1392/10/21
کد خبر : ۱۸۳۷۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

“بارش برف آزمونی برای مسئولان”

سایت استان: سیدولی موسوی*

تجهیزات وامکانات موجود وآمادگی دستگاههای خدمت رسان جوابگوی روزهای سخت نخواهد بود.

بارش نزولات آسمانی درقالب برف وباران دراستان کهگیلویه وبویراحمد برکات فرآوانی به همراه داشت ازیک جهت موجبات مسرت وخوشحالی مردم را به همراه داشت واز جهت دیگر محک خوبی برای مسئولان ودستگاههای خدمات رسان بود که تا چه اندازه برای مقابله با حوادث آمادگی دارند.
طبیعی است در فصل پاییز وزمستان با توجه به شرایط آب هوایی بارش نزولات آسمانی را شاهد باشیم ومردم همیشه ودرهمه حال شکرگزارخداوند هستند واز این نعمت بی بدیل وارزشمند الهی که نشاط وشادابی را دردلها زنده می کند بیش از هر زمان دیگری خوشحال می شوند.
اماگذشته ازمسرت وخوشحالی مردم مسئولان نیز باید درهمه حال ازآمادگی کامل برخوردار باشند تا با خدمت رسانی به موقع به مردم جلوی بسیاری از حوادث احتمالی را بگیرند.
حوادث وبلایای طبیعی از قبیل سیل ،زلزله ،بارندگی های برف وباران وبادوطوفانهای ناگهانی در پیش روی بشر ودربسترزمین دیر یا زود رخ خواهد داد واین بشراست که باید با تجهیزات وامکانات مناسب وبا تدبیر وهوشمندی همیشه ودر همه حال آمادگی مقابله با این حوادث را داشته باشد.
آگاهی بخشی به مردم ازاین حواث احتمالی رسالتی است که بردوش رسانه ها ودستگاهای مرتبط با این حوادث است که باید با اطلاع رسانی به هنگام ودادن آموزشهای لازم مردم را از نحوه مقابله با حوادث آگاه سازند.
بارش اخیر برف در شهرستانهای سردسیری استان آزمون خوبی برای مسئولان استان وستاد مدیریت بحران در استان بود که مردم وافکار عمومی دراین زمینه قضاوت خواهند کرد.آنچه بیش ازهر چیزدیگر در بین مردم مشهود بود این است که تجهیزات وامکانات موجود وآمادگی دستگاههای خدمت رسان جوابگوی روزهای سخت نخواهد بود. روزهایی که اگر بلایای طبیعی خدای ناکرده رخ دهد همه به این نکته اذعان خواهند نمود.
برخی دستگاهها از قبیل بنیاد مسکن که باید در روستاها بالاخص روستاهای حاشیه شهر یاسوج حاضرمی شدند تا جاده های روستایی را بازگشایی کنند نیزمتاسفانه عملکرد بسیار ضعیفی ازخود به جا گذاشتند که جای بسی تامل است وجالب اینکه مدیراین دستگاه در گفتگوی زنده با صداوسیما از تلاش بنیاد مسکن در روستاها خبر می دهد که در عمل اینگونه نبود.
معاون عمرانی استاندار وسایر مسئولان درساختمان مدیریت بحران استان مستقر بودند ورسانه ملی نیز با اقدامی جالب وابتکاری ارتباط مستقیم برقرارمی کرد وبا پخش زنده از جلسات مردم را درجریان امور قرار می داد.
هرچند این اقدام صداوسیما ومسئولان جهت آگاهی بخشی به مردم در خور تحسین وقابل تقدیر است اما اگر مسئولان به شکل میدانی وارد عمل می شدند واز نزدیک مسائل را بررسی می کردند باز هم می توانستند با ارتباط تلفنی مردم را بهتر در جریان قرار دهند.
جا دارد از تلاشهای شبانه روزی همه مسئولان استانی وشهردارتوانمند شهر یاسوج واعضای شورای شهر که پای کار بودند ودغدغه آنان از ابتدای بارش برف کاملا دغدغه خدمت گزاری به مردم بود تقدیر وتشکر نمایم وانتظار می رود که دستگاههای خدمت رسان در این فصل از سال در اوج آمادگی به سر ببرند وهماهنگی بین دستگاهی بیش از هرزمان دیگری مشهود باشد تا بستر ساز آسایش ورفاه مردم باشند.
مسئولان در این مواقع باید به روستاییان عزیز نیز توجه کافی داشته باشند تا دراین مواقع راههای ارتباطی وسایر خدمات نظیرآب ،برق وارتباطات آنان دچار مشکل نشود. روستاهای تلخسرو،خلف آباد،سرآبتاوه، گوشه ،گنجه ای وشهرهای مادوان ،مهریان وبله زار در حاشیه شهر یاسوج وسایر روستاهای بخشهای سردسیری بویراحمد ودنا نیز باید مورد توجه خاص مسئولان در هنگام بروز چنین حوادثی قرار بگیرند تا مردم عزیز روستا ها نیز شاهد خدمت رسانی مسئولان باشند. مردم فهیم ما در روزهای سخت خدمت گزاران خود را خوب می شناسند وهمیشه قدردان خواهند بود.
امیدوارم مسئولان نیز دغدغه ای جز خدمت گزاری به این مردم خوب وفهیم نداشته باشند وهمیشه بکوشند گرهی از مشکلات وآلام ودردهای مردم با پاسخگویی مناسب بگشایند ودر ادارات همیشه با تکریم ورویی خوش با مردم لب به سخن بگشایند که در آموزه های دینی ما نیز به این امر سفارش اکید شده است ودر نظام اسلامی نیز مردم صاحبان اصلی انقلاب وپشتیبان واقعی آن هستند ودرهمه حال موقعیت شناسی خویش رابه خوبی به اثبات رسانده اند که همیشه در دفاع ازآرمانهای الهی وارزشهای اسلامی پیشتاز بوده وهستند.

*مدیرمسئول نشریه نسیم دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کبگیان گفت:

    موسوی جان رحمت الهی امسال را کسی توان مقابله ندارد الهی شکر از کدام مسولان میگویی امیدوارم همان مسولانی که شما میگویید بفکر تنور همان مردمی باشند که در صحنه انتخابات دشمنان را مایوس میکنند وامید را به جامعه ارزانی میبخشند واقعا این مردم در تاریخ بی نظیرند کم توقع وبسیار دلبسته به کشورشان درود بر این مردم چه در روستاها وچه در شهرها

پربازديد