تاریخ درج خبر : 1391/06/10
کد خبر : ۱۸۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

جاده ارتباطی باغچه‌سادات قطب گردشگری استان می‌شود

سایت استان: رئیس اداره راه و شهرسازی چرام گفت: وجود طبیعت بکر و جاذبه‌های فراوان در طول مسیر باغچه‌سادات رونق دوچندانی را به بخش سرفاریاب و دهستان امام‌زاده علی می‌بخشد و قطب گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

محمد ماهیاری  اظهار داشت: مسیر سرفاریاب به آب حیات امام‌زاده علی یکی از محورهای اصلی درون استانی بوده که می‌تواند نقش مهمی را در برون رفت کهگیلویه و چرام از بن‌بست ایفا کند.

رئیس اداره راه و شهرسازی چرام تصریح کرد: وجود طبیعت بکر و جاذبه‌های فراوان در طول این مسیر نگاه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و به جرأت می‌توان گفت که جاذبه‌های طبیعی این مسیر در جنوب کشور بی‌نظیر است.

وی با اشاره به اینکه طول مسیر راه 45 کیلومتر است، عنوان کرد: با تکمیل این مسیر، مسافت شهرستان‌ کهگیلویه و چرام به مرکز استان 20 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان چرام اذعان داشت: عملیات اجرایی بهسازی این جاده از سال 81 شروع شده که تاکنون 70 درصد عملیات اجرایی پروژه انجام شده است.

این مسئول در خصوص حجم عملیات انجام شده، ابراز داشت: حجم عملیات انجام شده این پروژه تاکنون یک میلیون و 837 هزار و 300 متر مکعب خاکبرداری بوده است.

ماهیاری اضافه کرد: مقدار خاک‌ریزی این پروژه تاکنون 510 هزار و 325 متر مکعب بوده است.

مدیر راه و ترابری شهرستان چرام از احداث 68 دستگاه پل با دهانه‌های مختلف خبر داد و گفت: اجرای لایه زیر اساس این پروژه 44 هزار و 200 متر مکعب بوده است.

وی مقدار لایه اساس را 33 هزار و 400 متر مکعب اعلام و خاطرنشان کرد: آسفالت این پروژه 40 هزار و 171 مترمربع می‌باشد.

وی در ادامه با بیان ظرفیت‌های عظیمی که در حوزه گردشگری در این مسیر وجود دارد، عنوان کرد: مردم و اهالی مناطق سرفاریاب و سادات امام‌زاده علی (ع) با افتتاح این پروژه می‌توانند بر روی حوزه گردشگری در طول این مسیر سرمایه‌گذاری کنند و قطعا احداث این مسیر رونق دو چندانی را به شهرستان‌های کهگیلویه و چرام و به خصوص بخش سرفاریاب خواهد داد.

ماهیاری به فارس گفت: این پروژه تا پایان سال 92 به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • نمیدونم این درصدها را از کجا میارن یکی میگه 90% آن یکی میگه 80% یکی میگه تا پایان 89 یکی میگه تا پایان 90 … دست آخر هم خبری نیست !

  • سرفاریاب هم قطب شهری استان میشه! تا آقای م…. بود اون سمتی کشوند تا آقای ب…….. این سمتی؟ واقعا جنگ امامزدگان راه انداختین تو این استان! تو رو خدا اگه فیلمی چیزی دیدین اون جنگ ستارگانه! این سادات عزیز الان تو اون دنیا از این جنگ قومی و قبیله ای و این پسوند و پیشوندها دارن زجر و رنج میکشن با این …..! دقیقا شده جنگ نسل های این …. با اون ……! مال ما بهتره مال ما بهتره راه انداختن.دیگه کار به جایی رسیده از تقدس و بزرگی سمبل های اعتقادی برای مطامع شخصی هم بهره گیری میشه

پربازديد