تاریخ درج خبر : 1392/10/21
کد خبر : ۱۸۳۸۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

روستای”رود ریش” کهگیلویه نیازمند توجه ویژه مسولان استان

سایت استان: یکی از اهالی روستای”رود ریش” شهرستان کهگیلویه گفت: بدلیل بارش سنگین برف راه ارتباطی روستای “رود ریش” 20 روز است که قطع است.

“قوت الله فتحی”  افزود: بیماران دیابتی در این روستا داریم از اذر ماه تاکنون پزشکی به این روستا مراجعه نکرده این درحالی است که باید هر ماه یک بار یک پزشک برای درمان مردم به این روستا مراجعه کند و حضور یابد.

وی اظهار کرد: این روستا جزء شهرستان کهگیلویه می باشد که امکان خدمات رسانی مناسب از این شهرستان وجود ندارد.

این روستایی که شوهر بهورز روستای “رود ریش” نیز هست خاطرنشان کرد: این منطقه بدلیل سخت گذر و کوهستانی بودن به امکانات دارویی، بهداشتی و غذا ندارد و زندگی برای آنها به سختی می گذرد.

فتحی تصریح کرد: مردم این روستا با مشکلاتی زیادی مواجهند که از مسوولان تقاضا داریم که فریاد ما را بشنوند و به داد ما برسند.

وی ادامه داد: بصورت تلفنی چند مرتبه با مسوولان راهداری استان صحبت کردم که راه ارتباطی ما قطع است و فکر و چاره ای برای آن بیندیشید، متأسفانه جاده های همجوار ما را برف روبی و بازگشایی کردند اما هنوز سراغ ما نیامدند و راه ارتباطی ما همچنان بسته است.

این روستایی خطاب به مسوولان استان بیان کرد: برای رضای خدا هم که شده فکری به حال ما مردم روستای “رود ریش” کنید و مشکلات ما را ببینید و رفع کنید. تا کنون 4 برف در این روستا آمده بطوریکه در گردنه های آن برف به یک متر و 20 سانتیمتر می رسد.

فتحی با اشاره به زایمان هایی که در این روستا اتفاق می افتد، گفت: یک مورد زایمان در این روستا داشتیم که به دلیل قطع بودن راه ارتباطی و نبود وسیله نقلیه به کمک چهل پنجاه نفر از اهالی روستا و بوسیله الاغ این زن را با هزار دردسر و مشکل ساعت هفت صبح حرکت دادیم و ساعت 18 عصر بعد از 15 کیلومتر پیاده روی در برف و سرما به روستای “چیربیون” رساندیم که به کمک نیروهای راهدار خانه این روستا برای درمان و رساندن به پزشک به یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد انتقال دادیم. البته این 15 کیلومتر را ما پنجا نفر با وسایلی که در دست داشتیم راه را که برف پر بود باز می کردیم تا بتوانیم این زن زائو را به جایی برسانیم.

وی اظهارکرد: مسوولان تا شش هفت سال پیش در فصل زمستان و مواقعی که راه ارتباطی این روستا بسته می شد از طریق بالگرد داروف غذا و امکانات برای ما ارسال می کردند و به مردم روستا کمک و امداد رسانی و کار انتقال بیماران را به مراکز درمانی انجام می دادند اما چند سالی است که این امر متوقف و باعث مشکلات زیادی برای مردم شده است.

این روستایی اضافه کرد: حدود 10 تا 15 روز است که برق و آنتن دهی تلفن همراه این روستا قطع بوده و دیروز برق و تلفن همراه ما وصل شده و هم اکنون که با شما صحبت می کنم با هزار مشقت توانستم ارتباط برقرار کنم.

وی اضافه کرد: به نمایندگی از مردم روستای “رود ریش” از مسوولان ارشد استان، مسوولان بهداشتی و امدادی استان و فرمانداری شهرستان درخواست دارم که به داد ما برسند و چاره ای برای ما بیندیشند و مشکلات ما را برطرف کنند.

روستای “رود ریش” از توابع بخش دیشموک(فاصله تا بخش دیشموک حدود 130 کیلومتر) در شهرستان کهگیلویه دارای 60 خانوار با 400 نفر جمعیت است که با شهر دهدشت مرکز این شهرستان حدود 220 کیلومتر فاصله دارد این در حالی است که با شهر یاسوج که مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است حدود 100کیلومتر فاصله دارد و امکان خدمات رسانی و کمک بهتر و مناسب تر به این روستا از این طریق وجود دارد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد