تاریخ درج خبر : 1392/10/22
کد خبر : ۱۸۴۵۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

قطار صنعت و معدن استان همچنان شتاب می گیرد

سایت استان: طی یکسال اخیر و با تغییرات مثبت مدیریتی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، تزریق نیروهای پرتلاش و توانمند و ایجاد روحیه تعامل و همفکری و نشاط، صنعت و معدن استان در حال شتاب گیری و کوشش در جهت رسیدن به جایگاه شایسته خود است.

971

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و برنامه ها و سیاست های این دولت مبنی بر شکوفایی مجدد صنعت و معدن و استفاده حداکثری در این حوزه، سازمان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد همراه و همصدا با این سیاست ها، در حال بهره گیری از تمامی ابزارهای خود در راه رسیدن به مهم است.

افزایش امیدوار کننده میزان صادرات، برگشتن بالغ بر 20 واحد صنعتی نیمه فعال و راکد استان به عرصه تولید، رشد 50 درصدی صدور جواز تأسیس صنعتی در 9 ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، همراهی بانک های استان نسبت به واحدهای صنعتی، تلاش و پای کار بودن صنعتگران پرتلاش و خستگی ناپذیر، تعیین و تکلیف 30 درصد از واحدهای راکد و نیمه فعال استان، رشد خیره کننده صادرات سیمان و سلستین، پیشرفت فیزیکی مناسب پروژه های صنعتی استان همچون کارخانه سیمان مارگون و آجر کهگیلویه و حمایت تمام قد متولیان صنعت استان از تولید و سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد تنها گوشه ای از اقدامات و امیدها نسبت به صنعت استان است.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعت و معدن یکی از بهترین نسخه‌ها برای به حرکت در آوردن چرخ‌های توسعه در این استان است که می‌تواند در کنار سایر موقعیت‌ها، برون‌ رفت از محرومیت‌ها را در این استان خفته بر گنج حتمی کند.

اکنون به نظر می‌رسد برای حرکت در مسیر توسعه کهگیلویه و بویراحمد از مسیر صنعت و معدن چیزی کم و کسر نباشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد خبر از رشد 51 درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل در 9 ماه اول سالجاری می دهد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده گفت: طی 9 ماهه اول سالجاری با صدور 80 فقره جواز تاسیس صنعتی در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 53 فقره بوده است؛ از رشد 51 درصدی برخوردار بوده است.

407

دیودیده همچنین گفت: به لحاظ پیش بینی اشتغال نیز جهش بسیار خوب 233 درصدی صورت گرفته و از 746 اشتغال پیش بینی شده در 9ماهه اول سال 91 به میزان 2485 اشتغال پیش بینی شده در 9 ماهه اول سال 92 رسیده است.

وی میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای این 80 جواز تاسیس صنعتی را بالغ بر 7 هزار و 300 میلیارد ریال عنوان نمود که نسبت به مدت مشابه سال قبل (490 میلیارد ریال) از رشد بسیار بالای 1300 درصدی برخوردار بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جواز تاسیس صنعتی صادر شده در زمینه کانی های غیر فلزی، محصولات لاستیک و پلاستیک، صنایع غذایی و آشامیدنی، ساخت مواد محصولات شیمیایی، فعالیت خواهند داشت.

این ها گوشه ای از تلاش های و خبرهای امیدوار کننده در حوزه صنعت و معدن است.

به گفته داریوش دیودیده تاکنون در استان کهگیلویه و بویراحمد 588 فقره جواز تاسیس صنعتی با سرمایه گذاری 128 هزار میلیارد ریال با هدف اشتغال 19 هزار نفر صادر شده است که در 19 شهرک و نواحی صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد مستقر و مشغول به فعالیت اند.

داریوش دیودیده با بیان اینکه تمام قد از صنعت و سرمایه گذاری در استان حمایت می‌کند، می‌گوید: سازمان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد با همه توان پای کار خواهد بود به طوری که ماحصل تلاش‌های دست‌اندرکاران حوزه‌های صنعت و معدن به زودی ملموس خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد