تاریخ درج خبر : 1392/10/22
کد خبر : ۱۸۴۹۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم معارفه “ممتاز جهانگیری” مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان برگزار شد/عکس

سایت استان: طی مراسمی با حضور علایی معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج معرفی شد.

به گزارش سایت استان، در این مراسم “ممتاز جهانگیری” به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان معارفه شد.

IMG_8090

“سعید سید علایی”، معاون وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: خدمت در نظام اسلامی نعمتی الهی است که باید قدر این نعمت را بدانیم.

وی افزود: این رفتن و آمدن ها در جهت تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی و بستری برای خدمت به مردم است.

مدیریت جدید به حوزه های مختلف راه و شهرسازی توجه داشته باشد

سید علایی بیان کرد: مدیریت جدید به حوزه های مختلف راه و شهرسازی از جمله راه روستایی، راهداری، بزرگراه، وصل کردن استان خطوط ریلی کشور، مسکن مهر و فرودگاه توجه ویژه ای داشته باشد.

همچنین سید”موسی خادمی”، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: در این شرایط انتظارات از دولت تدبیر و امید بالاست و کار مدیریت در این روزها کار سختی است و کار کردن در وزارت راه و زیر مجموعه به مراتب سخت تر است چراکه حوزه های کاری متنوع دارد و گسترده است.

وی افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد مهمترین مشکلات این استان به راه بر می گردد چراکه راه اصلی ترین زیرساخت توسعه است که در این استان با مشکل مواجه است و باتوجه به اینکه در شرایطی قرار داریم که محدودیت اعتباری به کشور فشار می آورد باید همه سعی و تلاش داشته باشیم تا بخشی از این مشکلات را جبران کنیم.

اکثر راههای کهگیلویه و بویراحمد کیفیت لازم را ندارند

خادمی اظهارکرد: اکثر راههای این استان کیفیت لازم را ندارند و تنها 60 کیلومتر بزرگراه در این استان وجود دارد که باید توجه ویژه و خاصی به این بخش شود تا استان به جایگاه خود در این زمینه برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب که با همدلی و هم راستایی کارها و اقداماتی می شود انجام داد، خاطرنشان کرد: در پی بارش برف 10 روز اخیر در استان بدلیل اینکه از لحاظ سخت افزاری و امکانات راهداری مشکل داشتیم مردم استان با مشکلاتی مواجه شدند بطوریکه 50 درصد ماشین آلات راهداری این استان فرسوده و از رده خارج هستند که نیاز است دولت «تدبیر و امید» توجه جدی به این مسأله داشته باشد.

خادمی بیان کرد: طرح مسکن مهر طرحی مشکل دار به ارث مانده از گذشته است که باید در این استان به نتیجه برسد و برای شهرهای استان طرح تفضیلی تهیه شود.

فکری به حال فرودگاه یاسوج شود

وی با اشاره به این مطلب که باید راهداری استان تقویت شود، ادامه داد: درصورتی که برای فرودگاه یاسوج فکری نشود شاید تا چند سال آینده نتوانیم از آن استفاده کنیم. در زمینه جاده ” پاتاوه به دهدشت ” باید کار و تلاش بیشتری شود.

“خیبر بیدار پور”، مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:210نفر را از شرکتی به قراردادی تبدیل کرده ام و هیچ نیرویی بصورت غیرقانونی و بدون ضابطه وارد مجموعه راه و شهرسازی نکردم.

پیمانکاران 42میلیارد تومان از راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد طلب دارند

وی با بیان این مطلب که در سال گذشته 6.5 میلیارد تومان به پیمانکاران راههای روستایی پرداخت کرده ایم، افزود: 42 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی داریم که باید برای پرداخت آنها اقدام شود.

بیدارپور بیان کرد: در مجموع 27 هزار واحد مسکن مهر در استان ساخته شده که تاکنون 18 هزار واحد تحویل مردم شده است.

وی تصریح کرد: 910 کیلومتر راه روستایی تا سال 84 داشتیم که هم اکنون این میزان به 2050کیلومتر رسیده است.

راه زیرساخت تولید و بستر توسعه روستاهاست

مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیمارستان 96 تختخوابی گچساران، تهیه طرح تفضیلی برای 8 شهر استان، آسفالت و ایجاد راههای روستایی، خیداری ماسین های سبک، سنگین و نیمه سنگین، روشنایی نوتل های بریخ محور های استان، رفع بیش از 30 نقطه حادثه خیز استان و ارتقاء شاخص برخورداری از راه آسفالته روستایی به 3 درصد از مهمترین اقدامات خود عنوان کرد.

“ممتاز جهانگیری”، مدیرکل جدید راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: راه ارتباطی یکی از شاخصهای توسعه است که باید در این استان به آن توجه شود چراکه راه زیرساخت تولید و بستر توسعه روستاهاست.

وی افزود: باید همگام و همراه با دولت ندبیر و امید برای رسیدن به اهداف نظام اسلامی گام برداریم.

جهانگیری اضافه کرد: از دولت تدبیر و امید می خواهم که ثبات مدیریت مدیران جایگاه ویژه ای داشته باشد.

در پایان این مراسم طی حکمی از سوی دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ممتاز جهانگیری بعنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از زحمات خیبر بیدار پور، مدیرکل سابق تقدیر شد.

لازم به ذکر است که پیام آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط حجت الاسلام داودیان در این مراسم قرائت شد.

“خیبر بیدار‌پور”، مدیر کل سابق اداره راه و شهرسازی از مدیران هشت ساله احمدی‌نژاد که مدیریت چهار ساله نوسازی مدارس و عنوان مدیر‌کل مسکن و شهرسازی استان و مدیر‌کل راه و شهر‌سازی کهگیلویه و بویراحمد را در پرونده کاری خود دارد.

ممتاز جهانگیری، مدیرکل جدید دارای مهندسی عمران و با بیست و چهار سال سابقه کار از مدیران دولت سازندگی و اصلاحات بوده است که سمت‌هایی همچون معاون جهاد کشاورزی استان و معاون راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد را در پرونده خود دارد.

منبع:ایسنا

گزارش تصویری خبرنگار سایت استان از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • 2 گفت:

    ما از حقمان در نوسازی نمیگذریم واگذارش کردیم بخدا. حلالش نمیکنیم.

  • ناشناس گفت:

    ازحقمان در نوسازی نمیگذریم واگذارش کردیم بخدای یکتا.حق الناس از همه چی مهمتره جناب بیدارپور.

  • روح اله علیپور گفت:

    میلادطاهرپور سیسختی آخرش و آرزوت رسیدی.

پربازديد