تاریخ درج خبر : 1392/02/15
کد خبر : ۱۸۵۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای شورا ۱۳ خرداد ماه اعلام می شود

سایت استان: رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد از آغاز بررسی صلاحیت نامزدهای شوراهای شهر و روستا در استان خبر داد.

غلامعلی رضوانی به خبرنگاران گفت: نتایج بررسی صلاحیت ها ۱۳ خرداد ماه اعلام می شود و در صورتی که رسانه ای پیش از موعد، خبر از تأیید یا رد صلاحیت کاندیداها منتشر کند،‌ عملش غیرقانونی و قابل پیگیری است.

وی بیان کرد: شخص ثبت نام کننده زمانی نامزد نامیده می شود که تأیید صلاحیت شده و از فیلتر شورای نگهبان گذشته باشد.

وی در خصوص نظارت بر انتخابات،‌اظهار داشت:‌‌سه نماینده استان و ‌اعضای هیئت نظارت بر روند برگزاری این انتخابات نظارت می کنند. و هیچ تقلبی در انتخابات صورت نمی گیرد ، اعتراض افرادی در ادوار قبل رمز آشوب بود و اگر تقلبی صورت گرفته بود برخی جهت شرکت در انتخابات ، دست و پا نمی زدند.

رضوانی رجل سیاسی را فردی دارای سوابق سیاسی،‌حساسیت مذهبی و سابقه اجرایی خوب،‌مدیر و مدبر ، دانست و گفت: کسی که در معرض انتخاب مردم قرار می گیرد ،‌باید حداقلهایی داشته باشد و حتی کسانی که در صحنه های مختلف حضور داشته ولی انحراف دارد باید رد صلاحیت شود.

وی افزود: حتی برای انتخاب همسر و یا یک آبدارچی در اداره گزینش صورت می گیرد ،‌ پس چطور می توان برای اداره یک امر مهمی مثل ریاست جمهوری،‌نباید گزینش صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: انتخابات شوراهای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در ۷۲۴ روستا، ۱۷ شهر و ۳۴ منطقه عشایری این استان برگزار می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری با اشاره به برگزاری همزمان سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میان دوره ای مجلس خبرگان در استان،‌ گفت: هزار و ۲۵۰ شعبه اخذ رای برای برگزاری سه انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و شوراها در این استان پیش بینی شده است.

وی بیان داشت: بیش از ۴۵۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در این استان هستند.

رضوانی تعداد رای اولی ها در این استان را نیز ۱۵ هزار نفر عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد