تاریخ درج خبر : 1392/02/15
کد خبر : ۱۸۵۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار خطاب به مدیر بانکی :وام را داده اید امادر کویت و تهران سرمایه گذاری کرده اند

نشست کمیته مبارزه با مفاسد اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد حواشی جالبی داشت آن‌جا که استاندار از شنیدن یک خبر توسط مدیر بانکی قند در دلش آب شد.
استاندار تا بیچاره شدن کارخانه‌دار توسط بانک‌” alt=”خبرگزاری فارس: از آب شدن قند در دل استاندار تا بیچاره شدن کارخانه‌دار توسط بانک‌” src=”http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/11/20/13911120000117_PhotoA.jpg” />

  همیشه نشست‌های رسمی به دنبال خود حواشی دارند که اگر چه در متن نیستند ولی شنیدن آن از اصل ماجرا جالب‌تر خواهد بود.

  یکی از این نشست‌ها مربوط به کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی بود که در آن صحبت‌های جالبی رد و بدل شد که برخی از آن‌ها اگر چه جز حواشی بود اما آموزنده‌تر از متن به نظر می‌رسید.

  مدیر بانک ملی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با گلایه از نحوه پی‌گیری پرونده‌های معوقات و مطالبات بانکی گفت: باید ابلاغیه‌ها را توسط کلانتری به افراد تحویل دهند که اگر این کار نشود اطاله دادرسی را خواهیم داشت.

  این مدیر بانکی گفت: برخی واحدهای تولیدی بدهکار هستند که باید پلمب شوند چرا که برای باز پس‌گیری پول‌ها و تسهیلات راهی به جز این نمانده است.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این درخواست مدیر بانک ملی گفت: نباید به فکر تعطیلی واحدها باشید چرا که با این تفکر ضربه مضاعف به پیکره اقتصادی استان وارد می‌شود و باید چاره‌جویی کرد تا در این میان کارگری بیکار نشود.

  سید حسین صابری با بیان داستانی از نوع برخورد خود با یک صنعتگر بد حساب گفت: این فرد در هشت ماه گذشته هشت وقت ملاقات با من گرفته که هر دفعه به دلیل پرداخت نکردن اقساط وامش او را به حضور نپذیرفته‌ام و گفته‌ام تا هنگامی که یک ریال به بانک بدهکار است حرفی از وام و تسهیلات پیش من نزند و اجازه ملاقات ندارد.

  صابری اطلاعات خود را در برخی از پرونده معوقات بانکی بیش از مدیران بانک‌ها دانست و گفت: در یک قلم از این اطلاعات یک مدیر بانکی هفته‌ها در تهران بود و به دنبال پرونده یک متخلف می‌گشت که من ریز جزئیات این فرد را در چندین صفحه و در داخل همین استان آماده کرده‌ام.

  یکی از مدیران بانکی که می‌خواست گزارش کار خود را در زمینه پی‌گیری معوقات بانکی و اخذ آن‌ها ارائه کند جمله خود را با پی‌گیری 6 میلیارد ریال معوقات آغاز کرد و استاندار در حالی که چای می‌نوشید گفت: قند در دلم آب شد فکر کردم این 6 میلیارد ریال را وصول کرده‌اید.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد حساسیت خود در پرداخت‌ها را بیش از مدیران بانک‌ها دانست و گفت: اگر حساسیت من را داشتید امروز با چنین مشکلاتی روبرو نمی‌شدید و همه شما خوب به یاد دارید در نخستین جلسه پی‌گیری مطالبات در استان آن‌قدر حرص و جوش خوردم که همه بدنم غرق در عرق شد.

  وی به شمه‌ای از حساسیت‌های خود اشاره کرد که توانسته گرهی را باز کند و گفت: ببینید در گذشته وضعیت مرغ در بازار ما چگونه بود و برای مرغ اقلید چگونه سر و دست می‌شکستیم اما امروز با کمی تدبیر علاوه بر تأمین مرغ همه استان، 208 تن هم ذخیره داریم.

  صابری فشار بر روی خود را ده‌ها برابر بیشتر از مدیران بانک‌ها دانست و گفت: ولی این فشارها من را از جای خود تکان نمی‌دهد چرا که جا خالی نمی‌دهم و تور سیمی هستم و محکم از دروازه حفاظت می‌کنم و با همین تفکر هیچ یک از ما نباید به دنبال صدارت خود باشیم.

  وی نظارت را وظیفه همه مسئولان دانست و گفت: امام جمعه که نمی‌تواند بیاید به جای ما نظارت کند بلکه این ما هستیم که لازم است وظیفه نظارتی خود را فراموش نکنیم.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از این نشست با انتقاد بسیار شدید از مدیران بانکی گفت: شما وام را داده‌اید و احوالش را نپرسیده‌اید، اقساط را داده‌اید و فرد در کویت سرمایه‌گذاری کرده است و طرف در تهران برج خریده است.

  صابری برخی اهمال‌ها توسط مدیران بانکی را به ضرر واحدهای تولیدی دانست و گفت: وقتی ما به درستی نظارت نمی‌کنیم کارخانه‌دار هم راه را اشتباه می‌رود و به همین دلیل بیچاره می‌شود.

  منبع فارس

  خبرهای مرتبط

  در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

  نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رييس شعب گفت:

   آقای فرشاد حیدری مدیر عامل بانک ملی ایران
   در شعب استان هر روزه بحثی است در خصوص چرایی اینکه گروه آریا و مه آفرید حدود پانصد نفر در زندان اوین هستند و خاوری فراری است در حالیکه هیچکدام این 501 نفر بدون امضاء ع.ا.ا که عضو موظف هیات مدیره بانکملی بود حتی یک برگ کاغذ را در بانکملی نمی توانستند جابجا کنند حالا چرا ع.ا.ا که مسبب اختلاس سه هزار میلیاردی یا فساد بزرگ بانکی است آزاد است و این 501 در انتظار چوبه دار و حبس و اینترپل؟ ما بانکملیها معتقدیم آمدن شما از بانک تجارت لرستان توسط خود ع.ا.ا انجام شده و شما خودت هم زیر مجموعه ع.ا.ا هستید.

  پربازديد