تاریخ درج خبر : 1392/10/24
کد خبر : ۱۸۶۴۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: توزیع آرد روستایی و عشایری ساماندهی خواهد شد

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: توزیع آرد روستایی و عشایری در جهت بهبود شرایط موجود به همت متولیان امر به بهترین نحوه ممکن ساماندهی خواهد شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، جلسه ای با حضور مدیران سازمان های صنعت،معدن و تجارت استان، جهاد کشاورزی، استانداری، تعاون روستایی، اداره غله، امور عشایر، اتاق اصناف و سایر دستگاههای متولی و با هدف ساماندهی وضعیت توزیع آرد روستایی و عشایری استان در سازمان صنعت و معدن برگزار شد.

داریوش دیودیده در این نشست با بیان اینکه یکی از مسائل حساس در سطح کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد تامین و توزیع مناسب آرد و به حداقل رساندن انحرافات و کاستی ها در این زمینه است افزود: رسیدگی و پاسخگویی نسبت به گلایه ها و انتظارات بحق مردم باید در اولویت کار قرار گیرد.

دیودیده گفت: در روند توزیع آرد در شبکه های روستایی و عشایری متاسفانه نواقص و معضلاتی وجود داشت که با واگذاری امور به سازمان تعاون روستایی بخش عمده ای از آن حل گردیده و امید است با همت و ایجاد شبکه ای سالم، منظم و تلاش متولیان دخیل در این امر روند کار شکل بسیار مناسب به خود گیرد و پاسخگوی انتظارات هم استانی های باشد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در بحث توزیع آرد شهری در گذشته تخلفاتی صورت می گرفت و با ساماندهی شبکه های توزیع شهری و کوتاه کردن دست واسطه ها و واگذاری امور توزیع آرد به اتحادیه خبازان این مشکل در نقاط شهری به بهترین شکل ممکن حل شده است.

وی افزود: بالغ بر هزار و 700 تن آرد و با توجه به سرانه جمعیتی در نقاط مختلف استان در میان جامعه روستایی و عشایری توزیع می گردد که 1180 تن سهم روستایی و 530 تن سهمیه عشایر استان است.

داریوش دیودیده در ادامه با بیان اینکه سازمان صنعت و معدن و مجموعه های وابسته موظف به تأمین نیازهای مردم و جلوگیری از تخلفات و خشکاندن ریشه های فساد و رانت خواری است افزود: تلاش و سیاست ها بر انجام کار به نحوه احسن و قابل قبول است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس مصوبات کمیسیون تنظیم بازار استان تامین آرد مورد نیاز توسط اداره غله و توزیع آرد روستایی و عشایری توسط سازمان تعاون روستایی با همکاری امور عشایر انجام می گیرد و نظارت و جلوگیری از تخلفات و حسن انجام کار توسط سازمان صنعت و معدن و جوابگوی امر سازمان تعاون روستایی خواهد بود.

دیودیده در پایان ابراز امیدواری کرد سازمان تعاون روستایی روند رو به رشد و مطلوب خود را در امر توزیع آرد روستایی و عشایری ادامه داده و اگر کاستی ها و نقاط ضعفی وجود دارد با تلاش و برنامه ریزی مناسب به حداقل ممکن رسانیده شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد