تاریخ درج خبر : 1392/10/24
کد خبر : ۱۸۶۴۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

چه ورزشی برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

سایت استان: سید مصطفی عبدالهی*

همه ما بعنوان والدین بدنبال یک ورزش مناسب برای فرزندانمان هستیم و آرزوی همه ما اینست که فرزندانی قوی و تندرست داشته باشیم.

پیامبر اسلام را به دایه ای به نام حلیمه سپردند تا در دامان طبیعت و صحرا از امراض به دور باشد و فردی قوی بار بیاید.

تیمور لنگ در کتاب خود می نویسد که پدرم من را به مربی شمشرزنی به نام سمطرخان سپرد و ایشان بود که فنون شمشیر زنی و استفاده از دو دست در مبارزه را به من آموخت و برتری من در مبازره استفاده همزمان از دو دست می باشد.

گیچین فوناکوشی(پدرکاراته ) می گوید که مرا بدلیل ضعف جسمانی و مریضی که پزشکان گفته بودند چند سالی بیشتر زنده نیستم به مربی ورزشی سپردند ولی عمر85 ساله خود را که بدون حتی یک قرص و آمپول تا اینجا گذرانده ام مدیون ورزش و کاراته هستم.

با عنایت به این مقدمات بحث اصلی خود را با توجه به مجال کوتاه این صفحه مجازی و گسترده بودن مباحث ورزشی و تحرک جسمانی به قولی کپسول وار ارائه میدهم:

با توجه به وضعیت زندگی کنونی « بچه های ما از در خانه سوار ماشین میشوند در جلوی مدرسه پیاده میشوند و بالعکس. هنگام خرید یا رفتن به تفریح نیز با ماشین تا جلوی در فروشگاهها یا مراکز تفریحی سوار و پیاده میشوند و بالعکس.» و این یعنی محروم کردن نسل آینده از هرگونه تحرک ولو پیاده روی مختصر. پس لزوم استفاده از باشگاههای ورزشی جهت سلامت و پرورش جسمی و روحی فرزندانمان امری واجب و ضروری می نمایند. با توجه به رشته ورزشی و تجربیات شخصی ، پیشنهادات به شرح زیر می باشد.

اولین قدم:

انتخاب مربی دارای تحصیلات دانشگاهی و از لحاظ شخصیتی متعهد، و از لحاظ فنی و تکنیکی کارآزموده گام اول و اصلی ترین کار هست. توصیه اکید اینست به دنبال مربیان مجرب و تحصیل کرده باشید و سعی کنید بهترین آنها را انتخاب کنید.

برای فرزندان زیر ده سال(پسر و دختر) رشته ورزشی ژیمناستیک بهترین انتخاب هست. از یازده سالگی تغییر به سمت رشته های رزمی کنترلی (یعنی سبک هایی که ضربات را بصورت کنترلی آموزش و اجرا می نمایند(سبک های کنترلی کاراته و تکواندو) بهترین انتخاب هست.

01196902129514700498

 

اگر فرزند ما دختر باشد بهترین انتخاب ادامه سبک های کنترلی می باشد. و اگر پسر می باشد بعد از سن 15 سال تغییر به سمت سبک های غیر کنترلی اصیل همانند کیوکوشین کاراته بهترین انتخاب می باشد. فردی که این مسیر را طی نموده باشد از لحاظ جسمانی و ورزیدگی در بهترین شرایط قرار دارد.حرکت در این مسیر اگر زیر نظر مربیان متعهد انجام پذیرد شخصی از لحاظ جسمی و روحی قوی تحویل جامعه داده ایم که مسیر زندگی را با اعتماد به نفس بالا ادامه میدهد و این بهترین ارثیه ای هست که میتوانیم برای فرزندانمان به جا بگذاریم. و اگر قرار هست که عصای پیری ما باشند عصایی محکم و قابل اعتماد هستند.

*مربی و داور ملی کیوکوشین کاراته

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد