تاریخ درج خبر : 1392/10/24
کد خبر : ۱۸۶۷۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

معضلی اساسی در استان؛ ازدحام در آیین های تکریم و معارفه

سایت استان: حمید جهان

ازدحام و شلوغی جمعیت در آیین های تودیع و معارفه مسوولان و مدیران اجرایی کهگیلویه وبویراحمد اکنون به عنوان یک معضل و بلکه بدعت نامتعارف فرهنگی و اجتماعی در این استان تبدیل شده است.

مشارکت بی رویه و انبوه جمعیت در این جلسات به گونه ای شده که واکنش هایی را نیز بارها ازسوی مقامات و مهمانان کشوری و برخی مسوولان استانی به ویژه سید موسی خادمی استاندار این استان به همراه داشته است.

IMG_8054

البته بررسی تحلیلی و محتوایی این مشارکت عظیم اجتماعی و خیل جمعیت حاضر در این جلسات شاید از جهاتی نیز چندان ناخوشایند به نظر نرسد ولی با کمی تامل و نگاه عمیق به موضوع باید همراه با این معترضان به دنبال چرایی کار بود.

این در حالی است که بارها حضور کم افراد و گروه های مختلف مردمی در جلسات، همایش ها و نشست های فرهنگی اجتماعی، اخلاقی و حتی اقتصادی حیرت و انتقاد برخی مسوولان اجرایی کهگیلویه وبویراحمد را در پی داشته است.

این معضل اکنون نوعی چشم هم چشمی در بین ادارات و مسوولان روابط عمومی ادارات کهگیلویه وبویراحمد را موجب شده و هرکسی در این روزها درحال رایزنی و اندیشه برای انتخاب سالن بزرگتری جهت پاسخگویی به خیل عظیم قشرهای مختلف مردمی در جلسات تودیع و معارفه مدیردستگاه مربوطه خود است.

برخی مسوولان استان کهگیلویه وبویراحمد معتقد هستند که دامن زدن بیش از حد رسانه ها به موضوع عزل و نصب مدیران و دوری از موضوعات اصلی یکی از دلایل محکم در بروز حساسیت ها و عطش مردم برای حضور پر شور در این جلسات که چندان هم ضرورتی ندارد، می باشد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد درهمین زمینه گفت: مشارکت و حضورمردم به معنا ومفهوم عام درصحنه های مختلف نه تنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد بلکه موجب غرور ملی و حتی ارتقا جایگاه نظام اسلامی در صحنه های بین المللی می شود.

سید موسی خادمی تاکید کرد: سوال اساسی اینجاست که چطور برخی همایش ها و جلسات فرهنگی ، اجتماعی و حتی عقیدتی و اخلاقی در سطح استان با حضور تعداد محدودی از افراد و اقشار مختلف مردم برگزار می شود ولی در چنین جلساتی حتی جای سوزن انداختن هم نیست.

وی بیان کرد: البته این حضور پرشور مردم در جلسات معارفه تا حدود زیادی به برخی ویژگی ها و آفت های موجود فرهنگی و اجتماعی در استان شامل حساسیت های قومی و قبیله ای و سیاسی بودن بیش از حد مردم نیز بستگی دارد.

خادمی تصریح کرد: وجود این ویژگی های خاص خود اکنون آفت و مانع بزرگی برای توسعه نیافتگی استان در حوزه های مختلف شده است.

در جلسه تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید راه و شهرسازی استان در روزهای گذشته نیز شلوغی جمعیت آخر سالن چندین بار موجب اخلال و بر هم زدن نظم جلسه و قطع سخنرانی مهمامان شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در همان جلسه از ازدحام بیش از حد و برهم زدن نظم جلسه انتقاد کرد و خواستار ساماندهی و کیفی بخشیدن به جلسات تکریم و معارفه مدیران در این استان شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کبگیان گفت:

  بسیار جالب است که بدانید مردم ما فقط یک مشکل دارند وان فقط عزل مدیران است تا همه مدیران عزل شوند انتخابات بعدی شروع میشود و عملا مشکلات اساسی مانند بیکاری /ازدواج/رکوداقتصادی/ناهنجاریهای اجتماعی/ اعتیاد/و…………./ همچنان باقی است تورا خدا همین اندازه که جمع میشید برای عزل و نصب ها جلساتی برای رفع مشکلات اساسی بگیرید بعد از ده سال یک برف نیمه سنگین امد هنوز نتوانسته اید خیابانها را کاملا پاک کنید این شهر به اندازه یک خیابان شیراز نیست ولی ببینید تو شیراز چه کار کردند که همه برفها را از معابر جمع کردند من اعتقاد دارم احساس مسولیت زمان و مکان نمیشناسد از همین حالا برنامه ریزی کنید که روز شنبه 40 سانت برف میاد چه طور باید با ان مقابله کنیم که شهروندان راحت تر عبور و مرور نمایند

 • اكهگيلويه اي گفت:

  این اقا را می شناسم شما که این همه دهدشتی در رسانه های استان هستید چرا بیشتر به فکر مشکلات و دغدغه های دهدشت بدبخت نمی پردازید

 • امين گفت:

  معلوم آدم دست به قلمی هستی و به معضلی اشاره کردی که واقا هم اکنون یک تبدیل به بحران و چالش بزرگی برای توسعه استان تبدیل شده /

 • بهمئی گفت:

  بسیار ممنون که به نکته بسیار جالبی اشاره کردید.اگه تو شهرستان بهمئی گفتن فلان مدیر فردا عوض میشه از کارگر گرفته تا بازاری و کارمند و راننده و پیرمرد و پیرزن همه روز تودیع و معارفه حضور دارند.چند وقت پیش مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت ۹دی اومده بود شهرستان بهمئی باور کنید افرادی دورش را گرفته بودند و صحبت از عزل و نصب میکردند که بیشترشان بازاری و کمیته ای و قصاب و دامدار و کشاورز بودند این کسر شأنه برای مردم منطقه و استان که تو چنین مراسماتی الکی شلوغش کنند.

پربازديد