تاریخ درج خبر : 1392/10/25
کد خبر : ۱۸۷۰۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اولتیماتوم “سعید پایدار” به رئیس شورای شهر یاسوج بعد از ترک جلسه

سایت استان: روز گذشته جلسه علنی شورای شهر یاسوج در برگزار شد که رئیس کمیسون گردشگری این شورا به نشانه اعتراض، جلسه را ترک کرد.

به گزارش سایت استان، سعید پایدار بعد از ترک جلسه شورا طی بیانیه ای به رئیس این شورا اولتیماتوم داده که باید روند پیشنهادات و تصمیم گیری برای آنها باید بر اساس قانون باشد.

متن کامل بیانیه در پی می آید:

aaaaaaaaaaa

بسمه تعالی
ریاست محترم شورای اسلامی شهر یاسوج
سلام علیکم
احتراماً همان طور که مستحضرید شورای اسلامی شهر یاسوج هم اکنون در چهارمین ماه فعالیت خویش همچنین افزون بر ۳۵ جلسه رسمی را تجربه نموده است.

بدون شک انتخاب اعضاء جدید و اکثراً جوان و تحصیلکرده این دوره از انتخبات شورای شهر نشان از دیدگاه شهروندان محترم از جهت تغییر و تحول در نوع مدیریت شورا و شهرداری و همچین علم و یقین آنها به مشکلات فراوان و متعدد کالبدی, سیما و منظر شهری می باشد بدون شک تمام اعضای محترم شواری شهر نیز با علم و آگاهی از مشکلات فرا روی شهروندان و شهرداری پا در این عرصه گذاشته که در این مسیر شعارهای ارائه شده می باشند.
متأسفانه با گذشت چندین ماه از شروع به کار شورای دور چهارم، تا کنون اقدام یا برنامه قابل تأمل که باعث امیدواری شهروندان و حل مشکلات متعدد در حوزه مدیریت شهری باشد انجام نگرفته است. لذا شایسته است با توجه به موارد اشاره شده فوق و اینکه در صورت ادامه کار شورا را به صورت مسبوق هیچ نتیجه ای عاید شهر و شهروندان نخواهد بود، موارد ذیل که به صراحت در قانون شوراها نیز تاکید شده است جهت یادآوری و اجرای دقیق به حضور ایفاد می گردد.

۱- ماهیت و وظیفه اصلی شوراها حضور و مشارکت مردم در اداره امور خویش می باشد، ومشارکت نیز بدون آگاهی کامل و اطلاع رسانی مطلوب مقدور نیست؛ متأسفانه تا کنون جلسات شورای شهر بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شده است. لذا طبق بند ۱ ماده ۱۱ آئین نامه اجرائی تشکیلات، انتخابات داخلی شوراهای اسلامی شهر ها جلسات شورای شهر باید به صورت علنی برگزار گردد مگر در صورتی که به تقاضای کتبی شهردار، فرماندار یا بخشدار زیربط و موافقت اکثریت مطلق اعضاء حاضر شورای شهر قرار گیرد. قطعاً حضور رسانه ها و مطبوعات نه تنها ایجاد خلل یا اشکال نمی نماید بلکه باعث هر چه پربارتر جلسات شورای شهر خواهد بود.

۲- به موجب ماده ۱۸ آئین نامه داخلی شورای اسلامی شهر مصوب ۲۴/۱/۱۳۸۴ هیأت وزیران، دستورات جلسات رسمی شورا باید به ترتیب وصول پیشنهادات و با توجه به اولویت ها از طرف هیأت رئیسه تهیه و حداقل یک هفته قبل از تشکیل در اختیار اعضاء قرار گیرد تا بررسی های لازم صورت پذیرد ولی متاسفانه تا کنون شورای اسلامی شهر یاسوج فاقد نظام ارئه پیشنهادات یا برگزاری جلسات قانونی بوده و مصوبات، طرح ها و لوایح فاقد بررسی و مطالعه قبلی بوده و به صورت آنی مطرح و تصمیم گیری می گردد. از طرفی نیز بحث های حاشیه ای و بی نتیجه نیز به اصل جلسات شورا لطماتی وارد نموده است. قطعاً توجه به قانون فوق و همچنین موارد ۱۸-۱۹-۲۰-۲۱-۲۳-۲۴ و تبصره های مربوطه می تواند راهگشای این مشکل باشد.

۳- در کنار کمیسیون های تخصصی که به عنوان بازوان تخصصی و اجرایی شورا عمل می نمایند نیاز شورا به بدنه اداری یا چارت سازمانی جهت پیشبرد اهداف ضروری به نظر می رسد و راه حل آن نیز در قانون شوراها پیش بینی شده قطع یقین اجرای چارت سازمانی شورا باعث بهبود در ارئه خدمات هر چه بهتر به شهروندان خواهد بود.

لذا موارد فوق خواسته ای به غیر از اجرای قانون در آن نیست و از طرفی باعث کیفی تر شدن جلسات شورای اسلامی می باشد حضور حضرتعالی تقدیم می شود. لازم به ذکر است چنانچه موارد قانونی فوق ظرف یک هفته اجرایی نگردد در جلسات شورا تا حصول اقدام قانونی حضور نخواهیم یافت.

درپایان امیدواریم با نصب العین قرار دادن قانون توجه ویژه به شرایط حاد شهرداری و مشکلات و مطالبات شهروندان محترم دست به دست هم در زیبایی و آبادانی شهرمان یاسوج بکوشیم.

سعید پایدار
عضو شورای اسلامی شهر یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • شهروند گفت:

  اقای پایدار ,عملکرد خودت در این شورا چه بوده توهم یه مسئول چه کار مثبتی انجام دادی به جز مخالفت و وقت گیری وتخریب دیگران تو بر حسب قا نون نیستی و هی مخالفت می کنی ,برو کار های خودت رو انجام بده که خیلی یاش عقب موندن ,

 • دنیا گفت:

  ای بابا. یک کیلومتر زارع را روی دوش ت گرفتی و براش حلق ت را پاره کردی حالا شدی عضو شورای شهر برو کار خودت رو درست انجام بده! بجای تخریب دیگران عملکرد خودت رو گزارش کن. تو بعنوان مسول کمیسیون گردشگری شورا چه کار مثبتی انجام دادی؟ اگر نظر رییس و اکثریت مخالف شماست باید انرا بپذیری. شورا همین است. قرار نیسترای اقلیت هرچند ممکن است صحیح تر باشد ملاک تصمیم گیری باشد.. نظر اکثریت ماک عمل است . تو ام اگر به شورا و قانون حاکم بر ان معتقد نیستی خیلی راحت استعفا بده الکی بر عدیه مجموعه وی که عضو ان هستی جوسازی نکن
  یک شبه از تحویلداری ساده …………………………………… برو خدا را شکر کن.

 • شهر وند گفت:

  سلام دوست عزیز اقای پایدار نگران نباش تا معاملات خو یش اوندی در شوری هست این اره در این درخت است وقتی تحصیل کرده های ما به خاطر اوردن یکی از فامیل ها تن به هر معامله ای در شوری میدهند دیگر چه انتظاری است………

 • شهروند گفت:

  در صورتیکه موارد اشاره شده پایدار صحت داشته باشه باید فاتحه این شورا رابخونیم

 • حرف حق گفت:

  سلام خدمت جناب آقای پایدار .برادر عزیز حقیقت تلخ است .لطف کن کام رییس را تلخ نکن.اینجور میشه مقبابله 10به 1 که عواقبش…………………………………………………سودی ندارد

پربازديد