تاریخ درج خبر : 1392/02/16
کد خبر : ۱۸۷۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح بسیج سازندگی ظرفیت بزرگی برای پیشرفت و تعالی کشور است

سایت استان: رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت 17 اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی در گفتگوبا خبرنگاران گزارشی از فعالیتها ودستاوردهای این سازمان ارئه کرد.
سرهنگ پاسدار رضا رنجبر گفت: در 17 اردیبهشت سال 1379حیات تازه ای در کالبد بسیج دمیده شد وآن تدبیر وابتکارمقام معظم رهبری در صدور پیام تاسیس سازمان بسیج سازندگی بود.
وی افزود: طرح بسیج سازندگی مبتنی بر شناخت عمیق رهبر فرزانه انقلاب با هدف استفاده از نشاط جوانی در امرسازندگی ومحرومیت زدایی بود.
رنجبر خاطرنشان کرد: بسیج امروز نقش موثری در عرصه سازندگی داردواجرای دهها پروژه عمرانی با استفاده از توان نیروهای خلاق بسیجی با هدف محرومیت زدایی وکمک به دولت اسلامی برای آبادانی این مرزبوم است.

90
رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح استان ابراز داشت: طرح بسیج سازندگی ظرفیت بزرگی برای پیشرفت ،توسعه وتعالی کشور است وباید از این ظرفیتهای بزرگ به نحو مطلوبی استفاده کرد
رنجبر اظهار داشت: محرومیت زدایی ،عمران وآبادانی روستاها ومناطق محروم ،غنی سازی اوقات فراغت جوانان در عرصه های کاروتلاش واستفاده از توانایی آنها،توسعه وبسط فرهنگ سازندگی در بین جوانان، کمک به دولت در توسعه سازندگی معنوی ومادی کشوربه ویژه درطرح های عام المنفعه ،افزایش توان فنی وتجربی جوانان داوطلب وبسیجیان وایجاد فضای مناسب برای تمرین در فعالیتهای گروهی وکمک به رفع مشکل اشتغال جوانان از اهداف بسیج سازندگی است.
وی با اشاره به اینکه اردوهای جهادی بسیج سازندگی نیزفرصت مغتنمی برای تفکروتعالی جوانان است، تصریح کرد: شرکت جوانان در فعالیتهای عملی ،پرکردن اوقات فراغت جوانان ،رفع مشکلات روستاهای مناطق محروم ،وتوجه به مسائل فرهنگی وهمبستگی ملی از جمله اهداف این اردوهاست .
رنجبر اردوهای طرح هجرت را یک کارگاه آموزشی برای ورود دانش‌آموزان به عرصه سازندگی و ایثار جهاد گونه عنوان کرد و اظهار داشت: دانش‌آموزان ما با ورود به این اردوها خود را در مقابل آلام و دردهای اجتماعی مسئول و سهیم می‌دانند که این حرکتی ماندگار و ارزشمند است.
وی با اشاره به اقدامات موثر بسیج سازندگی در کشور واستان کهگیلویه وبویراحمد ماهیت شکل‌گیری بسیج سازندگی را استفاده از ظرفیت نسل جوان در آبادانی و توسعه همه جانبه کشور دانست.
وی افزود: قطعا این توسعه و پیشرفت در کشور با عزم راسخ و توانمندی‌ جوانان و نوجوانان غیور ایرانی تداوم یافته و زمینه برای افتخار و عزت ایران اسلامی در جهان فراهم می‌شود.
رنجبر افزود بدون تردید هرجا انقلاب نیازمند به بسیج بوده ،بسیج در آن عرصه حاضر شده وپیروزی وافتخاربرای کشورمان به ارمغان آورده است.

بهره بردای از 50 پروژه عمرانی بسیج سازندگی در سال 91

رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: بسیج سازندگی سپاه فتح استان دارای 70 گروه جهادی می باشدکه در عرصه های فرهنگی ،عمرانی ،بهداشت ودرمان ،آموزشی ،علمی ،فنی حرفه ای ومهارتی،کشاورزی ومنابع طبیعی در مناطق محروم فعالیت می کنند.
وی با اشاره به فعالیتهای بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در سال 91 گفت: تعداد 50 پروژه عمرانی از قبیل مسجد،حسینیه،کانال آبیاری ،خانه عالم ،خانه بهداشت ،پل ورودی روستا،غسالخانه وسرپناه برای نیازمندان احداث نموده است
مهندس رنجبرگفت: 9 مصلی نماز جمعه نیز در شهرستانهای چرام ،باشت ،پاتاوه ،مارگون ،بهمئی ،دیشموک،چیتاب ،لنده وسوق توسط سازمان بسیج سازندگی در حال اجراست وی اعتبار این پروژه ها را بالغ بر 40میلیارد ریال ذکر کرد .
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان خاطرنشان کرد: 6 پروژه عمرانی به مناسبت 17 اردیبهشت سالروز بسیج سازندگی با حضور سردار امیری فرماندهی سپاه فتح استان ومسئولین استانی با اعتباری بالغ بر 322میلیون تومان درمنطقه محروم زیلایی افتتاح شد.
وی با بیان اینکه به کیفیت‌ ساخت سازپروژه ها از نظررعایت اصول و استانداردهای فنی ومهندسی توجه لازم شده است گفت هدف اصلی ما این است که پروژه‌ها را با کیفیت ‌و با حداقل هزینه و با سرعت انجام و تحویل دهیم.

راهبرد بسیج سازندگی احیای فرهنگ کار و تلاش است

وی از همکاری جهت راه اندازی 170 تعاونی در قالب طرحهای کشاورزی وصنعتی توسط بسیج سازندگی خبر داد وگفت: همکاری واستقبال مردم جهت طرحهای زود بازده اقتصادی از قبیل پرورش قارچ ،تولید گل خانه ،پرورش مرغ خانگی و…بسیار چشمگیر بوده است
رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح استان در ادامه از برگزاری 40 کارگاه آموزشی پیشگیری از مواد مخدر در سال 91خبرداد وگفت در این کارگاهای آموزشی تعداد 6هزار نفرشرکت نموده و ازاین خدمات بهره مند شده اند.
رنجبر از اعزام 8000دانش آموز در اردوهای جهادی 10 روزه به عرصه های سازندگی در سطح استان ومناطق محروم توسط بسیج سازندگی سپاه فتح استان خبر داد وگفت: بیش از 10 هزار نفر نیزاز جهادگران اعم از خواهر وبرادردرقالب حلقه های صالحین یک روزه بسیج سازندگی در سال 91 شرکت کردند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی تاکید کرد اولین راهبرد بسیج سازندگی ایجاد فرصت برای تمامی جوانان و ارتقا و احیای فرهنگ کار و تلاش به منظور آماده شدن برای مسئولیت پذیری در آینده است.
رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح استان بااشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در توسعه وتعالی کشورگفت: سازمان بسیج سازندگی بیش از 60 جلسه وهمایش در خصوص اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار ،نمایندگان مجلس،فرمانده سپاه فتح استان وکارشناسان اقتصادی وفرهنگی درسال گذشته برگزار نموده است.
رضا رنجبر افزود: در راستای لبیک به فرمان ولی امر مسلمین در رابطه با اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه فتح استان با شناسایی استعداهای بالقوه استان در عرصه های کشاورزی شامل پرورش زنبور عسل ،پرورش ماهیان سردابی،ترویج مرغداری صنعتی وسنتی ،احداث گلخانه ،وتولید گیاهان وگلهای زینتی وکشت زعفران در استان برنامه های خوبی را دردست اقدام دارد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان تصریح کرد: در سنگر تحریم اقتصادی و فرهنگی امریکا و تمام همراهان خبیثش همت جمعی به کار گرفتند تا ملت ما را از ادامه مسیر ناامید کنند و به آرزو و امیال خودشان که همانا رسیدن به نقطه تسلیم ایرانیان است دست یابند.
وی ادامه داد: در مقابله با این همه شیطنت و حرکت‌های بی‌ثمر دشمن، جوانان ما امروز در سنگر‌های مختلف به ویژه سنگر سازندگی، علم و تخصص سرآمد جوانان دنیا شدند و در تلاش هستند حقانیت نظام اسلامی را به نمایش بگذارند.
وی به اولویت ها و برنامه های آینده این سازمان اشاره کرد و اظهار داشت : ارتقاء سطح فرهنگ و آموزش و موارد پیشگیرانه در بین مردم ، برگزاری کلاسهای فنی و حرفه ای ، برگزاری کلاس های پیشگیری از اعتیاد ، ارتقاء سطح سواد وتقویت وایجاد حلقه های صالحین از مهمترین اولویت های این سازمان است.
رنجبربخش عمده فعالیت های گروه های جهادی را عرصه های فرهنگی دانست و افزود: کلاسهای تقویتی، فنی و حرفه ای، گلدوزی، خیاطی، آموزش های پیشگیری از اعتیاد، معلولیت، مشاوره خانواده، احکام و روخوانی و حفظ قرآن از دیگر فعالیت های گروه های جهادی می باشد.
رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح استان افزود: طرح های بسیج سازندگی بدلیل حضور جوانان بسیجی مشارکت مردمی را نیز در بر دارد و این خود باعث کاهش هزینه ها می شود.
وی آسیب شناسی مناطق از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، مواد مخدر و… را از جمله برنامه های گروهای جهادی دانست و گفت.: بسیاری از مشکلات روستا ها از این طریق حل و فصل شده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان از همه کسانی که با این سازمان همکاری داشته اند تقدیر وتشکر کرد واظهار داشت: بی شک اقداماتی که بسیج سازندگی جهت آبادانی میهن اسلامیمان انجام داده مرهون زحمات وفداکاریهای سایر عزیزان وزحمتکشان عرصه جهاد وشهادت ازجمله سردار فرماندهی محترم سپاه فتح استان که حقا وانصافا پشتیبان ویاوراصلی این سازمان در عرصه های مختلف کاروتلاش بوده وهمچنین سازمان بسیج دانشجویی ودانش آموزی ،سپاه فتح ،بسیج مهندسین ،بسیج جامعه پزشکی ،بسیج محلات ،بسیج جامعه زنان ،بسیج اصناف وبسیج طلاب تقدیر وتشکر کرد.
وی همچنین از همکاری ،همیاری ومساعدت استاندار محترم استان ،ائمه جمعه وسایر دستگاههای اجرایی سپاسگذاری کرد
رئیس سازمان بسیج سازندگی در ادامه با اشاره به این که مقام معظم رهبری در 17اردیبهشت 79 دستور تشکیل بسیج سازندگی را به منظور وارد شدن جوانان در حوزه‌های مختلف تخصصی صادر کردند، گفت:‌ امروز بسیج سازندگی افتخار دارد که پرچمدار ارزش‌هایی است که در دوران ابتدایی انقلاب به عنوان جهاد سازندگی مطرح بود.
وی اظهار داشت: امروز ما وظیفه داریم در سنگر سازندگی کشور به شکل همه جانبه حاضر بوده و به گونه‌ای حرکت کنیم تا دشمن نتواند کوچکترین بهانه‌ای برای توطئه علیه نظام اسلامی داشته باشد. مهندس رنجبر جوهره و اصالت اصلی در انقلاب اسلامی را فرهنگ جهادی و بسیجی ذکر کرد وگفت رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی، مشروط به پایداری و تداوم فرهنگ بسیج است
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در پایان اظهار امیدواری کرد درسال حماسه سیاسی واقتصادی شاهد خلق حماسه ای دیگر از ملت ولایتمدار ایران اسلامی در 24 خرداد 92باشیم ومردم فهیم وحماسه ساز ما با لبیک به فرمان رهبر فرزانه انقلاب برگ زرین دیگری را در تاریخ پرافتخار این سرزمین پرگهر رقم بزنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد