تاریخ درج خبر : 1391/03/07
کد خبر : ۱۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

آلودگی تونل بزرگ محور یاسوج – بابامیدان برای مسافران آزار دهنده است

آلودگی تونل صاحب الزمان(عج) در محور یاسوج – بابامیدان به عنوان بزرگترین تونل جنوب کشور برای مسافران این مسیر آزار دهنده است .

طولانی بودن این تونل به طول دوهزار و 9متر و تردد پرشمار کامیون های حمل بار با آلایندگی بالا برآلودگی آن افزوده است.

مسافران این مسیر برلزوم تسریع در نصب تهویه هوای این تونل به لحاظ رو به افزایش بودن تردد جنوب به مرکز کشور و بالعکس از این مسیر تاکید دارند.

راه ارتباطی یاسوح به بابامیدان از دو سال پیش مورد بهره برداری قرار گرفته است و حذف نقاط صعب العبور این مسیر باعث گسیل مسیر حمل بار و مسافر جنوب به مرکز کشور از این راه ارتباطی شده است.

در مسیر محور یاسوج به بابامیدان 9 دهنه تونل به طول 5/4 کیلومتر وجود دارد که علاوه برنبود سیستم تهویه در دو تونل بزرگ آن که بیش از یک تا دو کیلومتر طول دارند، فاقد روشنایی هستند.

مدیرکل راه وشهرسازی کهگیلویه وبویراحمد گفت: نصب تهویه تونل صاحب الزمان (ع) درمحور بابامیدان – یاسوج به 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

‘خیبر بیدارپور’ افزود: این پروژه از پیمانکار به این اداره را تحویل نشده است و عملیات تکمیلی آن شامل نصب تهویه تونل و سیستم روشنایی در برنامه قرار دارد.

رئیس روابط عمومی اداره کل راه شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد نیزمی گوید : برای تامین روشنایی 9حلقه تونل محور یاسوج -بابامیدان حدود 25 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

‘مهران مسعودی ‘ گفت: حد فاصل تونل 5 تا 9 به طول 18کیلومتر به دلیل ‘مه گیر’ بودن در فصل زمستان نیازمند ایحاد سیستم روشنایی با اعتبار مورد نیار 20 میلیارد ریال است.

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود:

اجرای تهویه ، روشنایی معابر و نصب علائم راهنمائی و رانندگی در محور یاسوج – بابامیدان در محله مناقصه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کار آسفالت لایه سوم در این محور در حال اجراست ،تکمیل عملیات باقی مانده از این محور ملی تا پایان سال جاری مورد توجه این اداره کل است.

کارشناسان راهنمایی و رانندگی حوزه برون شهری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به افزایش چشمگیر میزان تردد خودروی از راه ارتباطی یاسوج -بابامیدان در دو سال اخیر، بر لزوم ساماندهی سیستم روشنایی،تهویه هوا تونل های بزرگ و افزایش نصب علایم راهنمایی و رانندگی در این مسیر تاکید دارند.

.

.

.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد