تاریخ درج خبر : 1392/02/16
کد خبر : ۱۸۸۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ترسی از مشایی ندارم/ تحت تاثیر نمایندگان قرار نمی گیرم

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع دانشجویان دانشگاه یاسوج با بیان اینکه سفرهای احمدی‌نژاد امری غیرطبیعی نیست، در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان در مورد اینکه چرا از آقای مشایی می‌ترسید؟ گفت: به جز خدا از هیچ‌کس ترسی ندارم.

سیدحسین صابری در جمع دانشجویان دانشگاه یاسوج حضور یافت و به سئوالات انتخاباتی آن‌ها پاسخ داد.

2012

دانشجویان دانشگاه یاسوج در این نشست خواستار صراحت استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ‌هایش بودند و عمده سئوالات در مورد وضعیت جریان انحرافی و فتنه و نقش آن‌ها در انتخابات بود.

یکی از دانشجویان در ابتدای نشست پشت تریبون قرار گرفت و از استاندار پرسید که به صورت بله و خیر به این سئوال پاسخ دهد که آیا اسفندیار رحیم مشایی و دوستان وی را انحرافی می‌دانید یا نه؛ این دانشجو و چندین دانشجوی دیگر به پاسخ بله و خیر دادن استاندار اصرار کردند که وی پاسخ داد: بارها این موضوع را توضیح دادم که انحراف همه جا وجود دارد و در این مملکت دو اصل ولایت و قانون اساسی معیار اصلی در مسائل سیاسی و اعتقادی هستند که زاویه داشتن با هر یک از این دو انحراف است و من در همه جا این انحراف‌ها را می‌بینم؛ حال ممکن است این انحراف به چپ باشد یا راست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مصلحت ایجاب می‌کند که در آستانه انتخابات از کسی اسم نبریم.

* به جز خدا از کسی نمی‌ترسم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اصلاً درست نیست که با اینگونه تحلیل‌ها افراد را بزرگ یا کوچک کنیم.

صابری در پاسخ به سئوال دیگری در مورد اینکه چرا از آقای مشایی می‌ترسید، گفت:‌ به جز خدا از کسی نمی‌ترسم و اصلاً جای سئوال است که ترس من در مقابل چه چیزی باید باشد؛ از 22 سالگی پست و مقام داشتم و امروز اگر بگویند از فردا نباش سجده شکر به جای می‌آورم و اگر هم بگویند 10 سال دیگر هم بمان باز هم سجده شکر به جای می‌آورم؛ نهایتش این است که به شهر خودم بر می‌گردم و آنجا به تدریسم با فراغت بال بیشتر می‌پردازم، بنابراین از هیچ‌کس ترسی ندارم.

دانشجوی دیگری از صابری پرسید نظرتان در مورد مسافرت‌ها و سخنرانی‌های اخیر آقای احمدی‌نژاد چیست؟ صابری پاسخ داد: به علت گرفتاری و مشغله کاری امکان شنیدن و دیدن همه سخنرانی‌ها و اظهارنظرها را ندارم، اما این را باید بپذیریم که در پایان عمر همه دولت‌ها و رؤسای جمهور چنین حرکت‌هایی داشتند و این سفرها بوده و امری طبیعی است؛ هرچند تحلیل‌های متفاوتی در مورد آن‌ها وجود دارد.

این دانشجو از استاندار پرسید، مگر شما نماینده دولت نیستید که استاندار در پاسخ به او گفت:‌ من نماینده دولت در مسیر قانون هستم و این نماینده دولت بودن به معنی هماهنگ کردن برای نهار خوردن نیست؛ من نماینده دولت و یک پیچ مهره کوچک از نظام هستم.

* اگر می‌خواهید از انتخاب رئیس جمهور پشیمان نشوید، معیارهای رهبری را درنظر بگیرید

به گزارش فارس در ادامه این نشست دانشجوی دیگری پشت تریبون قرار گرفت و گفت: ‌آقای استاندار در همه عمر انقلاب به رؤسای جمهور انگ‌های زیادی زده شد و برچسب‌های و القاب مختلفی به آن‌ها چسبیده شد و امروز ما دانشجویان از کجا بدانیم که رئیس جمهوری که انتخاب می‌کنیم هشت سال دیگر چنین سرنوشتی نداشته باشد و ما پشیمان نشویم. صابری سؤال این دانشجو را اینچنین پاسخ داد که من نمی‌دانم انگ‌هایی که به رؤسای جمهور چند دور گذشته زده شد را من زدم، نظام زده و یا مردم، اما اگر می‌خواهیم از انتخابمان پشیمان نشویم باید شاخص‌ها و معیارهای مدنظر ولی‌فقیه را در انتخابمان نقش دهیم.

وی ادامه داد: دولت هاشمی به دنبال سازندگی بود، دولت خاتمی به دنبال اصلاحات و دولت احمدی‌نژاد نیز به دنبال عدالت بود که هرکدام توفیقاتی داشته‌اند.

* تضمین استاندار به دانشجویان برای سلامت انتخابات

دانشجوی دیگری از صابری پرسید با توجه به نزدیکی مواضع شما و معاون سیاسی‌تان به جبهه پایداری چه تضمینی برای عدم جانبداری شما در انتخابات وجود دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سؤال بیان کرد:‌ من شخصاً به شما دانشجویان و فرهیختگان جامعه تضمین می‌دهم که به جز اجرای قانون هیچ نگاه دیگری به انتخابات ندارم و تا روز 23 خرداد نیز فرد اصلح را انتخاب نخواهم کرد؛ استاندار به شوخی گفت: اما قول می‌دهم روز 25 خرداد بگویم که چه کسی رأی آورده است.

صابری در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اصلح بودن جریانات حاضر در صحنه سیاسی کشور تصریح کرد: برخی جریانات دلسوزی، توجه بیشتری به دین و مسائل دینی دارند، اما ممکن است جریان دیگری هنر و توان اداره بهتر کشور را داشته باشد؛ هرچند معتقدم نباید از جریاناتی که به این نظام آسیب زده‌اند، استفاده کرد.

سئوال یکی از دانشجویان نیز در خصوص اعمال نفوذ در هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات بود که صابری پاسخ داد: ترکیب هیئت نظارت که در حیطه اختیارات ما نیست، اما چند موردی که در مورد هیئت‌های اجرایی به من تذکر داده شد، اصلاح کردم و اگر مواردی از این دست مشاهده شود نیز اصلاح می‌کنم.

صابری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: من خود یک دانشگاهی هستم و به خوبی منزلت و نقش دانشگاهیان را در جامعه می‌دانم و از همین‌رو همواره سعی کردم که ارتباط و تعامل خوبی با این قشر فرهیخته داشته باشم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سؤال دانشجویی در مورد اینکه چرا دانشجویان باید مجبور باشند به خاطر انتخابات این قدر فشرده امتحانات خود را برگزار کنند و شما چرا این اجازه را دادید، ابراز داشت: دانشگاه‌ها به صورت هیئت امنایی اداره می‌شوند و مستقیم زیرنظر ما نیستند، اما اگر از من نظرخواهی می‌شد بدون شک می‌گفتم که همان روال عادی درس و مشق دانشجویان ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: البته اگر من جای دانشجویان بودم از این موضوع خوشحال می‌شدم، چراکه وقتی امتحانات قبل از انتخابات به پایان برسد، شما با فراغت بیشتری به مسائل سیاسی می‌پردازید و دور از درس و مشق بهتر می‌توانید در انتخابات و روشنگری مورد نیاز آن نقش‌آفرینی کنید.

* فشاری را از هیچ نماینده‌ای نپذیرفتم/ ملاک انتخاب مدیران اصولگرا و اصلاح‌طلب بودن آن‌ها نیست

صابری تأکید کرد: به هیچ عنوان نمی‌شود دانشجو را قانع کرد که تغییر در زمان امتحانات ربطی به انتخابات ندارد، اما به هر حال این یک تصمیم کلی و مربوط به دانشگاه‌ها بوده است؛ نه در اختیار استانداران.

دانشجوی دیگری از صابری پرسید که چرا شما برخی از مدیران اصلاح‌طلب را در مسئولیت‌ها منصوب کردید که استاندار پاسخ داد: ملاک من در سپردن مسئولیت‌ها به افراد، اصلاح‌طلب و اصولگرا بودن آن‌ها نیست؛ بلکه من به پاکی، صداقت و امانتداری افراد توجه می‌کنم و اینکه هرکس اصلاح‌طلب است، دیگر به درد مدیریت نمی‌خورد، درست نیست.

این دانشجو به استاندار گفت: درست است که شما تحت تأثیر نمایندگان مدیران را انتخاب می‌کنید؟ صابری در پاسخ به این سؤال گفت:‌ خیر، هرگز چنین چیزی نیست و من روزی که به این استان آمدم به نمایندگان شرط کردم که فشار در انتصاب کردن یا نکردن مدیری را هرگز نمی‌پذیرم و انصافاً تاکنون نیز نه فشاری از جانب نمایندگان این استان به من وارد شد و نه هم من تحت تأثیر فشاری مدیری را منصوب کردم.

صابری ادامه داد: در یکی دو مورد انتصاب مدیران مشکلاتی داشت که اصلاح کردم، اما تحت تأثیر نمایندگان نبوده است.

وی با اشاره به روابط خود با نمایندگان گفت: تعامل خوب است، اما فشار هرگز پذیرفتنی نیست.

* حاکم کردن انضباط اداری مهم‌ترین کار من در این استان بوده است

مسئول ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه مهم‌ترین کاری که شما در این استان کرده‌اید، چه بوده است؟ اظهار کرد: کارهای کوچک زیادی انجام دادم، اما شاید بتوان مهم‌ترین کار را حاکم کردن انضباط اداری در توزیع بودجه، امکانات، پرداخت اضافه‌کاری‌ها و مزایا و ایجاد عدالت نسبی دانست.

صابری تأکید کرد: اگر پول باشد هر مدیری می‌تواند کارهای عمرانی زیادی انجام دهد که در دید باشد، اما آنچه مهم است مدیریت اوضاع در شرایطی است که همه آن چیزی که برای مدیریت کردم، آماده نیست.

وی کارنامه خود را در زیرساخت‌های فرهنگی خوب و غیرقابل مقایسه با گذشته خواند و تصریح کرد: در این استان هر کار خوبی را می‌گویند، خودمان کردیم، اما هر اشکال کوچکی را هم به استاندار نسبت می‌دهند.

* پاسخ رئیس دانشگاه یاسوج به تعطیلی دانشگاه‌ها در ایام انتخابات

به گزارش فارس، وقتی دانشجویی در مورد جابجا شدن زمان امتحانات و تعطیلی دانشگاه‌ها پرسیده بود، رئیس دانشگاه یاسوج در پاسخ به او گفت: اگر هم در سایر دانشگاه‌ها شاهد به جلو کشاندن زمان امتحانات بودیم، اما در دانشگاه یاسوج طبق تقویم آموزشی پیش رفتیم؛ فقط به جای آن‌که آخرین امتحان روز 27 خرداد باشد، چند روز به عقب کشاندیم تا دانشجویان بدون دغدغه در انتخابات شرکت کنند.

اردوان ارژنگ با بیان اینکه فشردگی کلاس‌ها و انتخابات در دانشگاه یاسوج معنایی ندارد، بیان کرد: با این وجود نیز دانشگاه در ایام انتخابات و بعد از آن تعطیل نیست و دانشجویان می‌توانند از امکانات دانشگاه استفاده کنند.

وی ادامه داد: از آنجا که احتمال به دور دوم کشیدن انتخابات وجود داشت، وزیر علوم تصمیم گرفت برای درگیر نشدن ذهن دانشجویان، زمان امتحانات را به قبل از انتخابات بکشاند تا مشارکت همگانی لطمه نبیند، اما در دانشگاه یاسوج شروع ترم زودتر بوده و تقویم آموزشی با اختلاف سه روز رعایت شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد