تاریخ درج خبر : 1392/02/17
کد خبر : ۱۸۹۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پرداخت خسارات کشاورزان کهگیلویه

سایت استان: مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: بررسی میزان خسارات بارندگی اخیر در دست جمع‌آوری است و کسانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند برای دریافت خسارات به نمایندگی‌های بیمه معرفی خواهند شد.
محمد رازی‌پور با اشاره به ظرفیت‌های خوب منطقه در بخش کشاورزی اظهار داشت: اجرای برخی طرح‌ها در این بخش زمینه توسعه تولیدات و نیز اشتغال جوانان را فراهم می‌سازد.

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه، طرح آبرسانی دره خواجه را از مهم‌ترین طرح‌های بخش چاروسا دانست و گفت: این طرح که چند سال به دلایل گوناگون راکد مانده بود، هم‌اکنون عملیات اجرایی این پروژه درحال انجام است.

وی، پیشرفت فیزیکی این پروژه را 85 درصد عنوان کرد و گفت: سه میلیارد ریال اعتبار برای بهره‌برداری از این پروژه اختصاص داده شده است.

رازی‌پور تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح 500 هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای قلعه جلو، گراب و قلعه رئیسی زیر کشت آبیاری تحت فشار می‌رود.

وی با بیان اینکه این پروژه در ماه‌های آینده به بهره‌برداری می رسد، بیان کرد: این طرح زمینه اشتغال 250 نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌سازد.

رازی‌پور در ادامه با اشاره به بارندگی‌های اخیر و بررسی میزان خسارات کشاورزی اذعان کرد: این بارندگی خسارت چشمگیری به کشاورزان وارد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه، افزود: شدت خسارت بارندگی در بخش مرکزی به خصوص کهگیلویه، سوق، دشمن زیادی، چاروسا و دیشموک بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه اطلاعات میزان این خسارت‌ها از سوی کارشناسان شهرستان در حال جمع‌آوری است، گفت: کسانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند به نمایندگی بیمه شهرستان برای دریافت خسارت معرفی خواهند شد.

رازی‌پور تصریح کرد: در مناطق گرمسیری بویژه حومه غربی این شهرستان به دلیل عدم به موقع بارش مزارع کشاورزی آنها بیش از 20 درصد خسارت دیده است.

وی با بیان اینکه 57 هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیرکشت گندم و جو رفته است، بیان کرد: بخش زیادی از درآمد روستاییان و عشایر این شهرستان از بخش کشاورزی و دامداری تأمین می‌شود.

چاروسا با پنج دهستان، 344 روستا و جمعیت بیش از 22 هزار نفر در شهرستان کهگیلویه قرار دارد و مهمترین فعالیت مردم آن کشاورزی و دامداری و مرکز این بخش شهر قلعه رییسی است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد