تاریخ درج خبر : 1392/10/28
کد خبر : ۱۹۰۰۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

در دولت سازندگی کارهای خوبی صورت گرفت

سایت استان: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت تدبیر و امید برای ۸ سال آینده برنامه دارد و در این مدت کشور را متحول خواهد کرد.

محمدعلی جوادی در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: هنوز عمر دولت به ۶ ماه نرسیده که در مذاکرات هسته ای در ژنو حماسه آفریده شد.

وی اظهارکرد: سالهای گذشته در خارج از کشور دچار مشکل بودیم و امروز به ایران و ایرانی در دنیا طور دیگری نگاه می کنند و نگاه ها به ایران اسلامی تغییر کرده است.

IMG_8384

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید ماشین سنگین تحریم ها را متوقف کرد و شکست داد.

جوادی با یبان این مطلب که دولت تدبیر و امید به استان کهگیلویه و بویراحمد نگاه ویژه ای خواهد داشت، تصریح کرد: این استان پتانسیلهای زیادی از جمله رتبه سوم کشور از لحاظ منابع آبی، وجود۲۰۰۰گونه گیاهی، ۵۰۰ شاخه رودخانه، ۳۸۶۳ چشمه آب، دو اقلیم سردسیری و گرمسیری، یک میلیون هکتار جنگل است و میزان بارش در این استان دو برابر میانگین کشور است که باید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را شناسایی و برطرف کنیم و به این استان بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: دولت یازدهم تلاش کرده در سطح کشور ۱۰ هزار دستگاه تراکتور و ۵۰۰هزار دستگاه کمباین به ماشین آلات کشاورزی اضافه کند که نصف این تعداد تا پایان سالجاری محقق خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به کار ارزنده دولت با حمایت مجلس بیان کرد: واردات میوه خارجی به کشور ممنوع شد چراکه ما در دنیا رتبه ۶ تولیدات باغی را داریم و مردم میوه شب عید امسال خود را از تولیدات کشاورزان داخلی تناول می کنند. همچنین اقدامات خوبی برای رشد و تقویت بخش شیلات و گوشت قرمز و سفید کشور انجام شده است.

جوادی با اشاره به حقوق و امکانات رفاهی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: کارمندی که از لحاظ حقوق، مزایا، آرامش و رفا خوب نباشد نه تنها برای خود بلکه برای جامعه هم نمی تواند کاری انجام دهد و مثمر ثمر باشد. در کشورهای توسعه یافته دنیا از ۱۰۰ درصد سرمایه خود به ۸۰ درصد آن منابع انسانی توجه می شود و ۲۰ درصد مابقی را به امکانات و تجهیزات توجه می کنند و امیدواریم که سرمایه انسانی که هم اکنون در کشور ما حدود ۴۰ درصد است را به جایگاه بالاتر برسانیم.

وی تأکید کرد: برنامه وزارت جهادکشاورزی اینست که سازمانهای خود را در استانها رتبه بندی کند و سالانه امتیاز دهی داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: دولت با چند سخنرانی اخیر و مواضع رئیس‌جمهور نشان داد که به بحث تحول کشاورزی نگاه و توجه ویژه‌ای دارد و اکنون خودکفایی در این بخش سرلوحه اقدامات دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

جوادی به کار دیگری که توسط وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته و از استان اصفهان کلید خورد، اشاره کرد و گفت: هر مقدار که از استان اعتبار برای این بخش کنار گذاشته شود همان مقدار نیز از سوی وزارتخانه کنار گذاشته می‌شود همان‌گونه که در اصفهان آقای استاندار ۱۵ میلیارد تومان و جهاد کشاورزی به تبع آن ۱۵ میلیارد تومان و اتحادیه‌ها نیز همین مقدار را کنار گذاشتند.

وی از تفاوت پرداخت یارانه‌ها به شیر مورد نیاز مردم اشاره و اظهارکرد: در گذشته سیستم پرداخت یارانه‌ها در این بخش به گونه‌ای دیگر بود اما اکنون این یارانه به صورت مستقیم در اختیار کارخانه قرار می‌گیرد تا شیر را با قیمت ارزان‌تری در اختیار مردم قرار دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی بحث مهم این روزهای وزارت جهاد کشاورزی را احیای ۵۵۰ هزار هکتار اراضی خوزستان دانست و اضافه کرد: در این خصوص مقام معظم رهبری کمک ویژه‌ای به ما کردند و با نظر معظم‌له می‌توانیم ۱٫۵ میلیارد تومان به این بخش اختصاص دهیم که در طول مدت سه سال عملیاتی می‌شود که تحول بزرگی در تولید محصولات کشاورزی در کشور را شاهد خواهیم بود.

جوادی همچنین با اشاره برخی مطالب که حجت الاسلام بزرگواری نماینده کهگیلویه در مورد دولت سازندگی مطرح کردند، بیان کرد: در دولت سازندگی کار های خوبی انجام شد البته عیب هایی هم داشت و هیچ دولتی بدون عیب و اشکال نیست و الحمد الله که در دو دولت قبلی هیچ مشکلی وجود نداشت!

سخنان جوادی معاون وزیر جهاد کشاورزی مورد تحسن وتایید حضار واقع شد و صدای کف زدنهای ممتد حاضرین حاکی از استقبال جمعیت زیاد در محل جلسه بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    هدف رفتن موسوی بود که بعداز یکسال نابودی کشاورزی استان با تیم نا کارامد مدیریتیش کار را برای گوهرگانی مشکل کرده ورفت.

پربازديد