تاریخ درج خبر : 1392/10/28
کد خبر : ۱۹۰۰۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم معارفه رئیس جهاد کشاورزی استان برگزار شد/ عکس

سایت استان: با حکم محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی “جعفر گوهرگانی” بعنوان رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی ‌شد.

این مراسم باحضور “محمدعلی جوادی”، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی، مدیرکل هماهنگی امور استانهای وزارت جهادکشاورزی، نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا و نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و معاونان استاندار، برخی از مسوولان استانی و کارکنان این سازمان پنجشنبه، 26 دی ماه در سالن ترویج جهادکشاورزی برگزار شد.

IMG_8338

حجت‌الاسلام سید”علی‌محمد بزرگواری” در این مراسم گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد محروم نیست بلکه ما را محروم نگه داشته اند و یا خودمان  خدمان را محروم نگه داشتیم اصلا هم کاری به دولت طاغوت و شاه ندارم در دولت سازندگی در این استان سه سد کوثر، مارون و چم شیر احداث کردند با کدام عینک زدند؟ سد مارون را که با عینک خوزستان ساختند آن وقت شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده این استان هیچ بهره ای نمی برند،  سد کوثر با عینک بوشهر و عسلویه احداث شده است.

وی اظهارکرد: همانطوری که در این دولت رفتند سر مردم عسلویه را کلاه گذاشتند و هزاران هکتار زمین را با ثمن بخس خریدند که الان مردم عسلویه فهمیدند که چه کلاهی سرشان رفته است و کسانی که در تهران هستند و در دولت سازندگی سر دمدار بودند هماکنون این زمینها را میلیاردی می فروشند.

IMG_8317

بزرگواری ادامه داد: در این استان باید در راستای کار و تلاش در بخش جهاد و کشاورزی فرهنگ سازی شودکه تسهیلات بانکی اختصاص داده شده به بخش کشاورزی به انحراف نروند و نظارت و کنترل جدی بر آنها شود چراکه این بخش استراتژیک و مهم است

وی اضافه کرد: بسیاری از وام هایی که به بخش کشاورزی می دهند چون راهکار ارائه نداده ایم، فرهنگ سازی نشده نظارت مناسبی صورت نگرفته در جایی دیگر هزینه شدند و احیانا بدهکار هم شدند و این مسأله به معضلی از معضلات جامعه بخصوص کشاورزی و دامداری تبدیل شده است.

معاون عمرانی استاندار در این مرایم گفت: در رابطه با ساخت سد بین استان کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان مشکلی وجود داشت که به آنها گفتیم در صورتی‌که مایل به احداث سد هستید باید آن را در بالادست احداث کنید.

پژمان نیک اقبال اظهارکرد: یکی از مشکلات بخش کشاورزی این استان مربوط به تخصیص آب است که با داشتن 10 درصد آب کل کشور نباید چنین مشکلاتی داشته باشیم و کشاورزی ما از کمبود آب رنج می برد.

IMG_8319

نیک اقبال تصریح کرد: این استان سرشار از آب و دارای بیش از 3000 چشمه و اراضی کشاورزی مستعد است که برای مشروب کردن این اراضی مشکلاتی در زمینه تأمین آب وجود دارد.

یعقوب موسوی در ادامه مراسم تکریم خود و معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد قدر شناس و مهربان هستند و در دل من جای دارند و خود را عضو این استان می دانم.

وی اظهار کرد: اینکه دارم از این استان می روم، غم و ناراحتی بزرگی من را گرفته و هیچ وقت مردم این استان را فراموش نخواهم کرد.

IMG_8303

وی اضافه کرد: تمام تلاشم در مدت یک و سه ما و چهار روز مسوولیت جهادکشاورزی استان این بود که عقب ماندگی های این بخش را با همکاری کشاورزان و کارکنان جبران کنیم.

رییس جدید سازمان جهاد کشاوری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: توجه به رفاه کارکنان جهاد کشاورزی از مهمترین برنامه‌هایم است.

جعفر گوهرگانی در مراسم معارفه خود بعنوان رییس جدید جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تکریم ارباب رجوع باید در صدر همه کارها و برنامه‌های سازمان باشد.

گوهرگانی ضمن انتقاد از عمر کوتاه مدیریت در جهاد کشاورزی که دست مدیران را برای برنامه‌ریزی بلندمدت می‌بندد، تصریح کرد: متأسفانه عمر مدیریت در جهاد کشاورزی به اندازه دوره کشت چغندر هم نیست.

IMG_8352

گوهرگانی اضافه کرد: هدف از بیان چنین مطلبی توجه به مدیرت خود نیست و اگر شنبه هفته آینده برای ما تودیع بگذارند خوشحال می‌شویم و منظورم اینست که ثبات در مدیریت‌ها کمک بزرگی برای پیاده کردن تفکرات و برنامه‌ها می کند.

در پایان این مراسم طی حکمی از سوی محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی “جعفر گوهرگانی” بعنوان رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از زحمات یعقوب موسوی رییس قدیم تقدیر ‌شد.

لازم به ذکر است که جعفر گوهرگانی،رییس سابق اداره جهاد کشاورزی شهرستان گچساران در کارنامه خود دارد.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شيوا گفت:

    خوب که موسوی رفت

  • رضواني گفت:

    موسوی واقعا”به کشاورزی استان خیانت کرد و رفت ، کدام مدیر استان دنبال مسائل حاشیه ای بود وکارش پیامک بازی وجک گفتن بود بجز موسوی.

  • عبدالرضانظری سیسخت گفت:

    من واقعاافسوس میخورم وقتی میبینم کارشناسی که بایددراوج جوانی درباغات و مزارع کارتحقیقاتی انجام دهدآنهم همپای کشاورزتجربی کار،ولی عمرشان درسیستم دفتری جهادتلف میشود،هدف انکارزحمات این عزیزان نیست ولی من بامدرک ثابت خواهم کردچه آشفتگیهایی حداقل باغات سیسخت ویاسوج رافرا گرفته است.آنهم بعلت عدم کارشناسی واخلاق درزمین،مردمی که از نگهداری نمادهای بهشت خداوندبرزمین مستأصل شده اندچگونه میتوانندبه خلاقیت و نگهداری تمام گزینه‌ها ی یک باغ خوب بیندیشند.09176261804

پربازديد