تاریخ درج خبر : 1392/10/28
کد خبر : ۱۹۰۱۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

“بزرگواری و توبه گرگ”

سایت استان: دکتر علی تفضلی

حوادث 88 واقعیتی است که در جامعه رخ داد.درک درست واقعیت و درک درست علل و عوامل واقعیت مستلزم واقع بینی است.واقع بینی بدون مواجهه عینی میسرنیست.این همه بدون مهارتعلقات و دلبستگی های فردی و گروهی فراهم نخواهدشد.پس درک حوادث 88 ودرک ابعاد آن و درک تبعات اجتماعی،سیاسی،فرهنگی آن و تشخیص علل و عوامل آن با نگاه جانبدارانه غیرممکن است.نه تنها غیرممکن است که مضر است و به مثابه سمی است در کالبد بیمار.با نگاه جانبدارانه، فضا مبهم و مغشوش ترو سوء استفاده های سیاسی،اقتصادی وتحصیل ثروت و قدرت و اطلاعات نامشروع همچنان بطورفزاینده رایج وجامعه به مسیر قهقرایی می رود.

پیامدهای منفی و مخرب نگاه جانبدارانه این پدیده امروز در همه عرصه های اجتماعی با چشم سر به آسانی مشاهده می شوند.بدبینی های مفرط،کیته توزی های عمیق،تهمت ها و توهین های بی دامنه،ارزش گریزی و ارزش ستیزی های هستی سوز،یاس حاکم بر جوانان جامعه از جمله آثار فرهنگی این پدیده نامبارک است.در عرصه اقتصادی تورم،خیل جوانان بیکارمملکت،حیف و میل های های فراوان،اختلاس های بی سابقه،رانتهای سرسام آور بخشی از آثار چنین نگاهی محسوب می شوند.

480

خوشبختانه دولت جدید با عزم راسخ درپی رفع این معضل است.نشان به آن نشان که باب تعامل را با همه گروهها و اشخاص حقیقی و حقوقی باز نموده و حتی برای نمایندگان مجلس و ائمه جمعه شانی در تصمیمات دولت قایل شده است.هدف این تصمیم، هماهنگی میان نهادهای رسمی و غیر رسمی موجود درجامعه است. ضرورت این هماهنگی هم نتیجه درکی است که دولت از خواست مردم در انتخابات دریافت کرده است.پس آهنگ دولت،مجلس و ائمه جمعه  باید در جهت تحقق خواست مردم یکی شود.

اما اگر نمایندگان محترم و ائمه جمعه با همان نگاه جانبدارنه تصمیم دولت را تفسیر کنند،وبراساس این تفسیر عمل کنند، عمل آنان(گیرم ناخواسته) مقابله با خواست مردم است.اگر حضرات نمی خواهند برای  رفع مشکلات جانسوزی که از 8سال گذشته دامن همگان را گرفته کمک کنند دست کم توقع هست که مانع تراشی نکنند.

یادمان باشد که بیش از 80درصد سرآمدان سیاسی،فرهنگی و اقتصادی با روند8سال گذشته مخالفت اصولی داشتند.این همه مصایب و بدبختی هایی که اکنون مردم با پوست و استخوان لمس می کنند،ناشی از طرد همین سرآمدان بوده. لذا نمی توان در سخن گفت حل مشکلات مردم در اولویت است و در عمل با انگهای سرفتنه،گوش فتنه و دست فتنه افراد توانمند را طرد کنیم و و مردم را از مدیران توانمند محروم کنیم.آقایان باید هدف خود را به روشنی تعریف کنند و آن را به مردم اعلام کنند.اگر هدف رفع محرومیت استان است.ملاک اصلی توانمندی و شایستگی اشخاص است.اما وقتی گفته می شود فلان شخص حامی فتنه است و لاجرم دیگری هوادار فتنه است و آن دیگری موافق فتنه است همچنان برچسب های کینه ورزانه مانند دست فتنه و پای فتنه و گوش فتنه براین آن بچسبانند،ادعای تلاش برای رفع محرومیت استان نمی تواند جز لقلقه زبان چیز دیگر باشد.

پس ازانتصاب استاندار،آقای بزرگواری گفتند باید بدور از جناح بندی های کشوری همه جناح ها دست به دست هم داده و برای حل مشکلات استان تلاش کنیم.اما متاسفانه این ادعا چندان دوام نیاورد.واخیرا اعلام کرده که نباید به حامیان فتنه در استان  مسئولیتی واگذار شود.ایشان با این سخن نشان دادند که توبه گرگ مرگ است.باید از ایشان پرسید وقتی رهبر نظام می فرمایند اگر حتی نظام را قبول ندارید برای حفظ کشورتان در سیاست مشارکت کنید،سخن جنابعالی و اقدام دوستان شما در برابر فرزندان انقلاب چه معنایی دارد.سخن رهبری بیانگر درک عمق فاجعه ای است که محصول مدیریت شما و دوستانتان در این 8 سال است.اما شما که نعره ولایت پذیریتان گوش فلک را کرکرده  همچنان بر همان مشی پیشین خود عمل می کنید و در لفظ اما ادعای پیروی از ولایت دارید وشعار رفع محرومیت سر می کشید.

تسبیح به دست، توبه به لب، دل پر از شوق گناه

معصیت را خنده می آید زاستغفار ما

 پیروی این چنینی از ولایت  و چنان مدیریتی بر جامعه،حاصلی ندارد ،جز همین بدبختی ها و بیچارگی های موجود. اقای بزرگواری شما و دوستانتان به نام مقابله با فتنه، خود فتنه فتانی شده اید که  فرهنگ و اقتصاد مردم را به قهقرا برده اید و تمام نالایقی خود را در پس پشت این برچسب پنهان نموده اید. اگربابک زنجانی ها به بهانه دور زدن تحریم درپی کسب نامشروع ثروت رفته اند شما به بهانه مقابله با فتنه درپی کسب نامشروع قدرت می روید.اما چه شده که بابک زنجانی به بند محاکمه می افتد و شما در حصار امن همچنان  راه کج خویش را می روید؟ کسب نامشروع، نامشروع است خواه قدرت باشد خواه ثروت. بنابراین واضح است که امثال شما میل به تداوم این وضع داشته باشید.چون خروج ازاین شرایط  مشت شما را باز می کند.باز گردد عاقبت این در ؟ بلی!!

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دهدشت گفت:

  جناب دکتر انچه مرقوم نمودید بن مایه تفکر هر متفکر بی غرضی میباشد متاسفانه بعضیها جایگاه رفیع ولایت و رهبری رابرای رسیدن به امیال نفسانی سپر قرار می دهندواون عزیزی که اشاره ایثار می کند نمی داند که اقای دکتر تفضلی هشت سال دفاع مقدس ازخط مقدم تا کربلا ودیگر نقاط عراق چگونه نسبت به ندای ولایت لبیک گفتند حقیقتا مخالفت اقای بزرگواری با گزینه های دولت جدید در کهگیلویه صرفا دفع خطراست لکن آب در هاون کوبیدن است اگر با استاندار به خوبی کنار بیاد بهتر ازروزیست که بگوید (یاویلتی فلانا خلیلا)

 • فلانی گفت:

  سلام خدمت جناب آقای دکترتفضلی /شما با شهیدسید کامل تفضلی چه نسبتی دارید؟

 • افشین گفت:

  دکتر خداقوت
  شفاف سازی واگاهسازیتان عالی بود-خداوند یار ویاورتان
  انشالله مردم برای انتخاب وکیل خودحساسیت واگاهی بیشتری داشته باشند
  درجواب برادر
  عملکرد بزرگواری منافات با ارمانهای شهدا دارد

 • ا - ع گفت:

  به نظر من جناب آقای بزرگواری هیچگونه تقصیری ندارند مردم کهگیلویه مقصرردیف اولند که ایشان را انتخاب کردند…

 • میهمان گفت:

  اقای بزرگواری اگر یک …… می داشت با ان صحبت های……….. در مجلس مردم استان ما و قوم لر را متهم به وحشی گری نمی کرد .اخه جناب اقا می داند که شاخص محرومیت چیه که دم از محرومیت میزند؟ جناب اقا : طاعت ان نیست که بر خاک نهی پیشانی صدق ار که اخلاص به پیشانی نیست

 • سید مجید پرهیز گفت:

  سلام بر سایه و سایه ها حتی اگر از همدیگر جدا شویم.

 • بهاره حسینی گفت:

  “تسبیح به دست، توبه به لب، دل پر از شوق گناه”
  حرمتی داشت تسبیحی که کربلای 5 را به ذکر وامیداشت، حیف و هزار حیف که ذاکرانش یا فتنه نام گرفتند و یا منحرف از مسیر.
  قدرت است دیگه، کاریش نمیشه کرد.
  زیبا، با اقتدار، ماندگار.

 • صدا گفت:

  درجواب آقای برادر:
  به یک نفرگفتند آقای فلانی راندیدی
  گفت خودش را دیدم ولی فکر کنم آقاش به رحمت خدا رفته
  حالا جناب آقای برادر دلیلی ندارد که شما شهدای عزیز را مصادره وهزینه کنی
  دررفتارهای نسنجیده واحساسی آقای بزرگواری شکی نیست.

 • فلانی گفت:

  نباید حامیان فتنه دراستان پست بگیرند/حرف حساب جواب نداره

 • عابد گفت:

  این مرد محترم ابش از اسیاب افتاد
  خداعاقبت به خیرش کنه

 • هم میهن گفت:

  اقای بزرپواری و همفکرانش اگر راست می گویند دلسوز این نظام هستند چرا از این همه دزدی و اختلاص در شرکت نفت .بیمه- تامین اجتماعی -پتروشیمی -بانکها راه اهن -مناطق ازاد قشم و کیش بابک زنجانی ها .خاوری ها رضا ضارب ووووووو حرف نمی زنند که از هزاران فتنه بد تر است.در صورتیکه عینا از اقای زنجانی حمایت می کنند.

 • ناشناس گفت:

  سلام این سید بیچاره را ول کنید اگر اینها را نگه چه بگه ،فتنه نون دونی و بازار کسب و کار امثال بزرگواری است .مشکل امثال اقای خادمی هستند که هم در انتخابات مجلس از بزرگواری حمایت کردند وهم در دولت تدبیر و امید با گوش دادن به امثال بزرگواری امید را به یاس و تدبیر را به تحمل تبدیل کرده،

 • تلزالی بویراحمد گفت:

  تو خوبی!!

 • احمد گفت:

  متاسفانه ما نه تنها با بزرگواری بلکه با بزرگواریسم در سطح کشور مواجهیم هر قدر مسائل کشور در فضایی منطقی و مطابق قانون دنبال
  شود اینان دچار اشفتگی می شوند زیرا در یک بستر ارام هر کسی اندوخته های سیاسی خود را عرصه می کند ومردم بر می گزینند اینان چون فاقد اندوخته ای هستند رو به ترور شخصییت توهین و افترا به دیگران می اورند تا با ایجاد التهاب و مو ج افرینی به موج سواری بپردازند و حیات سیاسی خود را تامین کنند

 • حمید صفایی گفت:

  دلال تحریم وفتنه بهترین عنوان برای کسانیست که امثال بابک زنجانی و رضا ضراب در دوران حکمرانی یکپارچه انان واز زیر شنل مقدسشان بیرون امد.

 • احمد گفت:

  باسلام
  آقای بزرگواری میدانی معنای فتنه چیست؟ ندیدن مردم ،نشنیدن مطالبات مردم، ناتوانی در پاسخ دهی به مطالبات موکّلینت.میدانی عضو کدام کمیسیون مجلس هستی؟ خوب که عده ای نمی دانند وگرنه صدای خنده شان بجای چماق شما به آسمان می رسید.شما که …………ظنز!!!!!!!!هر چه بنویسم کم است اما کمی به خود بیا آقای وکیل مردم در خانه ملت. در پایفان از نویسنده فوق تشکر می کنم

 • دهدشتی گفت:

  جناب دکتر شما که خودت می دانی در دولت هاشمی و دوستان چه بلای سر مردم آوردید و الان دم از ولایت و حفظ منافع نظام می زنید!
  مگر امام خمینی (ره) درباره فتنه نگفت که اگر سران فتنه توبه کردند، توبه آنها را بپذیر و از آنها استفائه کنید اما در پست های کلیدی استفاده نکنید ……

 • رضا گفت:

  احسنت جناب دکتر تفضلی

 • برادر گفت:

  سلام جناب آقای تفضلی اگربصیرت درک ریختن خون پاک برادرت بابرادربزرگواری را می فهمیدی وایثارگری هردوخانواده رادرک میکردی که باچه انگیزه ای بوده هرگزاینچنین درباره بزرگواری قضاوت نمی کردی بایدبتعبیرقرآن به امثال شما گفت این تذهبون

  • احمد گفت:

   آفتاب آمد دلیل آفتاب
   اقای برادر شما که اقای تفضلی را به بی بصیرتی متهم می کنید کافیست به گفته های خود رجوع کنید تا متوجه تجاهلتان شوید
   اولا روی سخن اقای تفضلی با خود اقای بزرگواریست ونه برادر شهید ایشان در ثانی شما سعی کنید نگاه ابزاری ومنفعت طلبانه تان به ایثار وایثارگری شهید و شهادت را کنار بگذارید بصیرت پیشکشتان وثالثا هر انسان آزاده ای ایثار شهیدان را می فهمد و ارج می نهند الا شما که با رفتار مفسدانه خود کاستی های اقای بزرگواری را در پشت قامت برادر ایثار گر ایشان می پوشانید و متاسفانه حتی گاهی در یک راستا قرار می دهید وعده ای چون شما اینگونه اند برای کسب قدرت همه چیز را وسیله قرار می دهند خواه شهید باشد خواه دین

  • تفضلی گفت:

   دی بلبکی بر سرشاخی با جفت؛
   می گفت غمی که در دلش بود نهفت؛
   رشک آمدم از بلبل با خود گفتم:
   شادآن که غمی دارد و بتواند گفت.
   آقای”برادر”غمهای بسیار در سینه نهفته داریم که در این شرایط نه می توان گفتشان و نه سکوت آسان است.با این وصف ما اکنون سکوت را دراین باره پیشه کرده ایم ودردش را می کشیم.این سخن بگذار تا وقت دگر.واما به اشاره می گویم؛اگر فرد یا گروهی خود را ایثارگر می خوانند،چرا با تکیه بر این عنوان درپی سهم می روند و دشنه می زنند.اگر سهم می خواهند چرا نام خویش را ایثارگر نهاده اند.ایثار یعنی دادن بی چشمداشت.همین تناقض یکی از عواملی است که جهان ارزشهای دفاع مقدس و انقلاب را دود می کند و به هوا می پراکند.
   نزدما هستند”کریمانی” به وقت مائده
   ماکیان بردرکنند و گربه در زندان سرا

 • سید گفت:

  از خوندن این مطلب واقعا لذت بردم. بعد از مدتها یه مطلب درست و حسابی هم توی سایتتون خوندم.دست مریزاد دکتر جان

 • مسافر گفت:

  درود بر جد آبادت جناب دکتر تفضلی و شیر مادرت حلالت.

 • غلامی گفت:

  حالا مشکل اینجاست که ایشان صاحب یک رای در مجلس ایران می باشند. یعنی یکی از290 نفری که برای کشور تصمیمات حساس میگیرند و یا فیلتر تصمیمات دولت محسوب می شوند. کشور ایران دوره ی 8 ساله ای را پشت سر گذاشت که چنین افرادی منتخبین و معتمدین به حساب می آمدند و نتیجه اش زاده شدن تحریم زاده هایی مانند بابک زنجانی است. تفکر ایشان آدم را به خنده وا می دارد. این خنده اما زمانی تبدیل به گریه میشود که بیاد بیاوریم ایشان نماینده ملت هستند.
  از این حرفها اما بگذریم… جناب آقای تفضلی موافقید حضور ایشان نمک سیاست است؟ کمی تفنن و خنده گاهی بد نیست!

 • نکته: گفت:

  واقعا عده ای در کشور ومجلس و در استان شورشو درآوردند- ولله اینها دروغ میگن- به نام رهبری و ومقدس مابانه چنان در پی کسب قدرتند که نگو- صد رحمت به خوارج. اینها به هاشمی به خاتمی به رو حانی توهین میکنند.هرجا اراده ورای مردم هست اینها مقابله میکنند.این جماعت متحجر هیچ برنامه ای برای مردم ندارند در اقلیت هستند وخواهند بود-اگر الان یا بعضی مواقع بیش از پایگاه خود رای برایشان حساب میکنن انو باید به حساب دیگه گذاشت. فقط هیاهو میکنند وفرار به جلو که کسی از انها نپرسد پس خودتان کجای کارید.اینها ازدین فقط به عنوان ابزار استفاده میکنند برای کسب قدرت.متحجرانه فکر میکنند که خودشان دین هستند وبجای مردم حرف میزنند.آخه اینها از طرف کدام مردم حرف میزنند. اینها که رای صدر تا ذیل شان دربین مردم معلوم است.سوال این اس تکه چرا این جماعت معلوم الحال بیش از پایگاه واقعی خود دریین مردم نیرو در مجلس یا دیگر قوا دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • آريايي گفت:

  الحق که حرف حساب جواب نداره. این که نشد زندگی آقایان واژه فتنه را چماق کردند و بر هر صدای مخالفی می کوبند تا به اهداف خودشون برسند مگه هر مخالفی را باید فتنه گر وضد ولایت وضد دین خواند ؟ بس کنید از این برچسب های تکراری دیگه حالمون به هم میخوره. بذارید این دولت با مدیران لایق به زندگی مردم سر و سامان بدند .شعر را هم لطفا اصلاح کنید : سبحه بر کف توبه برلب دل پراز شوق گناه…………..

 • هم میهن گفت:

  دکتر جان دست مریزاد چه خوب گفتی ، باز هم بگو ،بگو که چه خبر است .به امید روزی که همه راه واقعی راستی را برویم .

 • محمد گفت:

  دقیق مختصر و کامل توصیفی شایسته این نوشته.

 • هم استانی گفت:

  عالی وواقعی بود

پربازديد