تاریخ درج خبر : 1392/10/28
کد خبر : ۱۹۰۴۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسخ شورای شهر یاسوج/ “سعید پایدار” نظر اکثریت را نمی پذیرد

سایت استان: پس از اتفاقات جلسه گذشته شورای شهر و ترک آن جلسه توسط سعید پایدار و انتشار بیانیه ای درخصوص دلایل آن اقدام، هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر یاسوج نسبت به آن بیانیه و اتفاقات رخ داده واکنش نشان داده و پاسخی را برای سایت استان ارسال کرده است که در پی می آید:

302031

در تاریخ ۹۲/۱۰/۲۳ یکی از سایت های محلی استان ضمن گزارشی از جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج مطلبی بنام آقای سعید پایدار عضو این شورا منتشر که جهت تنویر افکار عمومی مطالب ذیل را اعلام می دارد.

۱- آقای سعید پایدار یکی از اعضاء شورای اسلامی شهر یاسوج است که بدلایلی که خود می داند جزء معدود افراد عضو شوراست که بیشترین غیبت غیر موجه را در جلسات شورا داشته است و جالب آن است که جلسه مورخ ۹۲/۱۰/۲۳ شورا را که تعدادی چند از نمایندگان رسانه ها حضور داشتند بدون عذر موجه ترک کرد که زیبنده نبوده است.

۲- آقای مهندس پایدار رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یاسوج است که با توجه به موقعیت این شهر و نامگذاری به پایتخت طبیعت، می باید بیشترین طرح را کمیسیون تحت نظر ایشان جهت تصویب ارائه تا بعد از تصویب در شورا در اختیار شهرداری برای اجرا گذاشته شود، حال آنکه تاکنون طرحی توسط ایشان به شورا در این زمینه ارائه نشده است.

۳- مرقومه ای که به امضاء ایشان در سایت انتشار یافته است، پیشنهاداتی است که چند مدت قبل توسط وی و چند نفر دیگر از اعضاء شورای اسلامی شهر یاسوج مکتوب و در اختیار رئیس شورا قرار گرفت و پاسخ به آن داده شده است، در واقع جزء اسناد شورا بوده است، انتساب مرقومه مزبور به خود و انتشار آن خلاف اخلاق و قانون است، آقای پایدار نمی توانست نامه ثبت شده در شورا را که توسط چندین نفر امضاء و ارسال شده است بنام خود مصادره و در اختیار رسانه ها قرار دهد، اگر تصمیم بر انتشار پیشنهادات خود در رسانه داشته است لزومی به ارائه آن به هیأت رئیسه و دریافت پاسخ نبوده است.

۴- چنانچه آقای پایدار بطور مرتب در جلسات شورا شرکت می نمود مطلع بود که در سومین جلسه رسمی شورای اسلامی اکثریت اعضاء مصوب کردند که جلسات شورا هر هفته روزهای شنبه و دوشنبه تشکیل و در هر جلسه دستورات جلسه بعد مشخص و حضوراً به اطلاع اعضاء می رسد.

۵- آقای پایدار در مرقومه مزبور مستنداً به بند ۱ ماده ۱۱ آئین نامه اجرایی چنین اعلام کرده است که جلسات شورا می بایست علنی و از مطبوعات و رسانه ها دعوت بعمل آورد تا در جلسه یا جلسات شورا حضور یابند، این در حالی است که مطابق قسمت آخر بند ۱ ماده ۱۱ مورد استناد حضور مستمع ولو اصحاب رسانه می بایست با نظر مساعد رئیس شورا باشد و چنانچه رئیس شورا صلاح نداند جلسات شورا بدون مستمع تشکیل می گردد، جالب آن است که در همان جلسه ای که مطابق پیشنهاد آقای پایدار و دوستانش چند نفر از نمایندگان رسانه دعوت شده بودند ضمن ترک جلسه باعث تعجب نمایندگان اصحاب رسانه حاضر در جلسه گردید.

۶- مشکل شورای شهر یاسوج علنی بودن یا نبودن جلسات، اعلام یا عدم اعلام دستور کار جلسه و مواردی از این قبیل نیست بلکه مشکل آن است که آقای پایدار و چند نفر دیگر از دوستانش جزء گروه اقلیت شورا بوده و حاضر به پذیرش نظر و رای اکثریت نیستند، اگر آقای پایدار این قاعده (اکثریت و اقلیت) را می پذیرفت، چنین مطلبی در رسانه ها منعکس نمی شد و چنانچه جناب مهندس پایدار جزء گروه اکثریت می بود بطور قطع و یقین مخالف چنین جو سازیها، نامه پراکنی، ترک جلسات و غیبت غیر موجه در جلسات می بود.

و من الله التوفیق
هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  من این اقا رو خوب می شناسم ادم ……………………………….

 • چیتاب گفت:

  اگر یک نماینده واقعی در شورا هست مهندس پایدار هست درود بر مهندس پایدار

 • اصلاح طلب گفت:

  درود بر اصلاح طلبان شورا1-اردشیری-زمانی-پایدار -علیپور-خدابخش امیری

 • دونده گفت:

  مهندس پایدار تنها عضو شورای شهر که حاضر به قسم خوردن برای معامله نشد در حالیکه برخی از اعضا قران دروغ خوردند از جمله اقای مهندس ….

 • دونده گفت:

  دروود بر دونده تیزپای ایران. اقای پایدار با وجود کمی امکانات اولین ورزشکار ملی پوش استان در مسابقا ت اسیایی بود الان هم پرنفس و قوی در شورا کار میکند.

 • شهروند گفت:

  حق با سعید پایدار است چون منطقی دارد از حق مردم دفاع میکند احساس مسولیت ایشان قابل تمجید است من در کنار پایدار رای به اکبری وظیفه شناس واردشیری دادم میبینم امروز فقط پایدار از حق مردم دفاع میکنند زمان زود سپری میشود وما هم بیدارتر امیدوارم اقایان شورای شهر به فکر مردم باشند

 • فرشیدچتراذر گفت:

  باسلام وخسته نباشید حق با سعیدپایدار است بخاطردلسوزی نسبت به مردم و وعدهایی که داده وفادار است ولی فرصت طلبان نمیژارند که کار بکنه انشالا که ای چهار سال هم تموم بشه با شهردار انتخاب کردنشون

 • بویراحمد گفت:

  درود بر مهندس پایدار که نشان داده دارای شجاعت،صداقت،خدمت،یکرنگی و عدالت است درود درود درود

 • 1111 گفت:

  به قول این نامه مشکل در علنی بودن یا نبودن شورا نیست مشکل در اعضای شورا هست که جوان و خام هستند .مگر علنی بودن چه اشکالی داره

 • سجودی گفت:

  پایدار در این شورا دنبال منافع شخصی خودشه. اصلا مشخص نیست ایشان چکار می کنند. برای نانوایی ….. بنر چسبانده وسط بلوار ارم! درحالی که هر بنر و تبلیغی فورا از سطح شهر برداشته می شه. با شرکت خودش ……………………………………………..اونوقت قضیه رو رسانه ای می کنه و دم از حق مردم می زنه. یک شبه پولدار شده داره ……………………………………….. مردم نباید اجازه بدن هرکس از راه می رسه به نام ونها کیسه خودش رو پر کنه.
  شورا درست گفته. به هر حال بازی دموکراسی و شورایی و رای همینه! باید تابع جمع باشی و اکثریت مقابلت را بپذیری. حالا این اکثریت هرطور باشد به خصوصیت سیستم مبتنی بر اکثریت برمی گردد و نمی توان به این بهونه هو نظر اکثریت را رد کرد و بی احترامی نموده و ترک جلسه کنیم.
  پایدار نه تخصص فوق العاده ای دارد نه شخصیت ممتازی ست. صرفا یک کارشناس معمولی ست که با روی دوش گرفتن زارع (در چیتاب) و هورا گفتن و داد زدن به شورا رسید. باید شکرگزار باشد و برعلیه شورایی که خو عضوی از ان است جوسازی نکند.
  مملکت شده است جایی برای ترکتازی تازه بدوران رسیده های خامی که نه چیزی برای عرضه دارند نه کارنامه علمی وتجربی درخشانی انها را ممتاز نشان می دهد. تنها با دنبال این و ان دویدن و جناح بازی و قوم گرایی پستی می گیرند و نانی بدست می اورند.

  • جوان گفت:

   برادر عزیز و هم ولایتی عملکرد مهندس پایدار باعث افتخار همه بویراحمد و طایفه است

 • گردشگری گفت:

  شورایی که اهل کار و برنامه نیست معلومه که برنامه های گردشگری پایدار را بر نمی تابند .لازم است در سایت هابگردید بهترین مقالات گردشگری مربوط به مهدس پایدار است

 • شهروند گفت:

  مطبوعات باید از مهندس پایدار حمایت کنند.متن بالا نشان میده اقای وظیفه شناس اجازه حضور در شورا را نمیده.پایدار نقطه ضعف نداره که مطبوعات را به شورا دعوت کرده

 • شهروند گفت:

  متن فوق نشان از دستپاچگی هیت ریسه دارد.مطالف فوق هیچ ارزش حقوقی ندارد.تخلفات گسترده در شورا انجام شده است . شورا عملا با شهردار وارد معامله شده است .پایدار مطبوعات را به کمک خواسته است

 • lمهندس پایدار دغدغه مردم را دارد سوال من از شورای شهر این است شما برای مردمی که اینهمه در صف های طولانی ایستادند و به شما رای دادند چه کار کردید ایا توانستید فقط برف خیابانها شهر را پاک کنید تا مردم در رفت امدشان با مشکل روبرو نشوند شما شهردار انتخاب کردید خدا وکیلی خیابانهای که خود شما سکونت دارید مثل بقیه خیابانها به ان بی توجهی کردید…………………………………………….پاسخ سوال مراجعه به وجدانتان

 • مخاطب گفت:

  1- با وجود نقد های بر عملکرد پایدار، بفرماییداکثریت واقعی کجا بود!!!!!! ایا منظورتان اکثریتی است که برخلاف رای مردم بر طبق معامله و دلال بازی صورت گرفت این که اکثریت نیست
  2- این جلسات غیرعلنی تا چه وقت باید به تشخیص رئیس باشد مگه مردم و رسانه ها نامحرمند
  3- اگر صداقت در عمل دارید و راست می گویید رسانه های که در جلسه حاضر بودند را لیست کنید
  4- اگر اختیاری بود باید فقط بخاطر ادبیات تفرقه آمیز و دسته بندی به نام اکثریت و اقلیت این شورا هرچه سریعتر منحل می شد؟؟؟؟؟؟

 • هم استانی گفت:

  اینم اخر عاقبت ، انتخاب 11 نفر قومی قبیله ای.
  انشاا… روزی ببینیم در استان ما انتخابات قبیله ای نیست. شاید 1 سال شاید 5 سال 20 50 شاید ام 100 سال دیگه

 • محمدرضا گفت:

  شورای خاله خرزویی بایستی هم ترکش کنند دیگه بسه نا کارآمدی تاکی آیای …….. دیگه بست نیست بذار جوانان کارکنند تودیگه بازنشسته شدی محبت کن کنار بکش

  • حیاط خلوت دشتروم گفت:

   جناب رییس بازنشسته چند اداره و سازمان هستش آخرش از اینجاهم بازنشسته میشه..
   بهتره جوونا بفکر ریش و تسبیح و ….باشن،شاید رییس شورا شدن!!!

پربازديد