تاریخ درج خبر : 1392/10/28
کد خبر : ۱۹۰۴۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد “میرمحمدی” از نگاه سطحی به حوزه های فرهنگی و اجتماعی

سایت استان: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان برخورد سطحی و کلیشه ای با آسیبهای اجتماعی گذشته است، باید با اجتناب از بخشی نگری در مسایل و آسیبهای فرهنگی و اجتماعی به صورت تخصصی و کارشناسی شده با این مسایل برخورد کنیم.

حجت‌الاسلام سید “علی‌فتح میرمحمدی” در کارگروه فرهنگی و اجتماعی افزود: اهمیت درجه چندم دادن به مسایل اجتماعی و فرهنگی و مقدم دانستن مسایلی نظیر توسعه اقتصادی و حتی امنیتی بر مسایل اجتماعی و فرهنگی اشتباه است.

IMG_5364

وی با بیان این مطلب که تصمیمات خوبی در جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و ارتقای سطح فرهنگی منطقه ارایه می شود، اظهارکرد: آسیبهای اجتماعی در حال ازدیاد هستند و اگر همه فعالانه در برخورد با آنها اقدام نکنیم و آنها را مسئله خود ندانیم در آینده بحران اجتماعی در پیش خواهیم داشت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آسیبهای اجتماعی در سطح جامعه امروز، در هم تنیده اند و تأثییر مستقیم بر هم و نیز بر سایر بخشها و نهادهای اجتماعی و همه افراد دارد و هیچکس نمی تواند بگوید مسایل اجتماعی ارتباطی به من ندارد.

میرمحمدی عدم اطلاع از مسایل فرهنگی و اجتماعی و عدم طرح علمی و کارشناسی شده آنها توسط مراجع تأثیرگذار را دلیل عدم پرداختن به این مسایل عنوان و تصریح کرد: متأسفانه از اکثر مشکلات زیرپوستی و حاکم بر جامعه یا بی خبریم و یا در مورد آنها اطلاع علمی نداریم.

وی ادامه داد: کارگروه اجتماعی و فرهنگی را مهمترین مرجع طرح و بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی و ارایه راه حلهای کارشناسی در جهت رفع آسیبهای اجتماعی دانست و تأکید کرد: اعضای جلسه با مطالعه کافی و آشنایی کامل به مسایل فرهنگی اطلاعات کافی را داشته باشد.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی اولین دستور کار اولین نشست این کارگروه در دولت تدبیر و امید را مرتبط با جوانان عنوان و بیان کرد: فراهم کردن محیط رشد فکری و فرهنگی، تلاش برای رفع مشکلات جوانان نظیر مسکن، ازدواج، مشکلات تحصیلی و … از جمله رسالتهای این کارگروه است.

میرمحمدی با بیان این مطلب که برای توجه به جوانان باید دغدغه های آنها را درک کنیم اضافه کرد: جوانان موتور محرکه انقلاب و کشور هستند و نباید بحث و عملکرد این حوزه را فقط به حوزه ورزش و جوانان واگذار کنیم.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرشیدعزیزی گفت:

    اگر قرار است یه عده افراد مسن برای جوانان تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند و از جوانان در این کار گروه افرادی حضور نداشته باشد مطمنا همه برنامه ریزی ها عقیم خواهند ماند. این را باید بدانیم جوانی در امروز با جوانی در دیروز تفاوت دارد : خواسته ها و توانایی ها و اندیشه و ثبات فکری در دو دوره بسیار متفاوت است. دنیای امروز دنیای ناثباتی است. امیدوارم در این کارگروه حداقل از یکی دو جوان غیر کارمند دعوت شود زیرا جوان کارمند در گفته هایش معذوریت و مصلحت شغلی را لحاظ میکند.

  • فرهنگی گفت:

    آزموده را دو باره آزمودن خطاست. در زمان مسولیت قبلی به فکر نیفتادی اکنون دیر است . میدان به دست آوردی چند صباحی گوی بزن.

پربازديد