تاریخ درج خبر : 1392/02/18
کد خبر : ۱۹۱۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

فرهنگ کار گروهی در استان ضعیف است

سایت استان: معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه یکی از مهمترین دلایل توسعه نیافتگی برخی از بخشهای اقتصادی کشوراستفاده بهینه نکردن از ظرفیتهای موجود بخش تعاون است، گفت: فرهنگ تعاون و کارگروهی در این استان نسبت به سایر استان های کشور ضعیف تر است.
ˈفرهاد باقرپورˈ روز سه شنبه در جمع برخی از فعالان اقتصادی و اعضای تعاونی های کهگیلویه وبویراحمد افزود: البته حرکت لاک پشتی بخش تعاون به عنوان یکی از زیربنایی ترین ظرفیت اقتصاد ملی در همه جای کشور احساس می شود.

وی بیان کرد: سهمی را که برای بخش تعاون در اقتصاد ملی تعیین کرده اند در برنامه چهارم و پنجم توسعه بیش از 25درصد است ولی هم اکنون در بسیاری از استانها به 10درصد نمی رسد و به طور یقین در استان کهگیلویه وبویراحمد کمتر از میانگین کشور است.

باقر پوراظهار کرد: البته تحقق این مهم نیازمند یک برنامه ریزی صحیح و نیازسنجی درست از انواع ظرفیت های مهم اقتصادی در بخش تعاون است که باید مورد اهتمام جدی متولیان امور اقتصادی در کشور و این استان واقع شود.

معاون برنامه ریزی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تعداد تعاونی های فعال موجود در استان را افزون بر دوهزار و 800 تعاونی با 84 هزار نفر عضو خواند و گفت: می توان با یک برنامه ریزی دقیق و مدیریت صحیح چرخه اقتصادی استان را از طریق همین تعاونی رونق بیشتری بخشید.

وی اظهار کرد: این تعداد اعضای تعاونی به جز 600 هزار نفر عضو سهام عدالت در استان هستند.

باقر پور با بیان اینکه امروزه دچار یک ضعف سیستمی عمیق در بخش تعاون هستیم ، اظهار کرد: یکی از راه های اصلی در تحقق شعار محور امسال و تحقق حماسه اقتصادی تقویت بیش از پیش بخش تعاون است.

وی با توجه به شرایط ظرفیت های کاری کهگیلویه وبویراحمد ، کمبود منابع مالی و ضعف نقدینگی خواستار حمایت پیش از پیش مسوولان و متولیان امور اقتصادی کشور به ویژه صندوق توسعه تعاون از تعاونی ها و اتحادیه های تعاونی این استان شد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد