تاریخ درج خبر : 1391/06/12
کد خبر : ۱۹۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نبود زیرساختهای گردشگری در یاسوج

سایت استان: اگر چه شهر توریستی یاسوج سال به سال با استقبال بیشتر گردشگران مواجه می شود اما برخی کوتاهی ها در بستر سازی مناسب برای گردشگران، ممکن است به گردشگر گریزی بینجامد.

به گزارش مهر، شهریاسوج به واسطه طبیعت زیبای آن و وجود آبشارها، چشمه ساران، رودخانه ها و جنگلهای انبوه بلوط، پایتخت طبیعت ایران نام گرفته است و طی سالیان گذشته با توسعه راهها و خروج این سرزمین بکر و زیبا از بن بست، شاهد افزایش روز افزون ورود مسافران به این شهر هستیم.

با این حال هنوز به میزان رشد ورود گردشگران به این شهر، شاهد توسعه زیرساختهای گردشگری نبوده ایم.

اگر چه ایجاد برخی زیرساختها در کوتاه مدت محقق نمی شود اما برخی نکات هستند که شاید به چشم نیایند اما در نگاه گردشگران مسئله ای مهم به شمار می روند.

بهداشت اماکن گردشگری، امنیت و وجود خدمات لازم در این اماکن از جمله نکات مهمی است که بی توجهی به آنها، گردشگر گریزی را به همراه دارد.

در حالیکه روزهای پایانی تابستان را سپری می کنیم و براین اساس شهر یاسوج در این روزها میهمان گردشگرانی از اقصی نقاط کشور و به خصوص از استانهای جنوبی است، همچنان شاهد کوتاهی هایی در مهیا کردن بسترهای لازم برای گردشگران هستیم. آن هم در استانی که مسئولانش پیوسته گردشگری را محور توسعه استان می نامند.

پارک جنگلی یاسوج یکی از اماکن گردشگری شهر یاسوج است که در بهار و تابستان میزبان گردشگران نوروزی و تابستانی است.

این پارک با 80 هکتار وسعت، بزرگترین پارک جنگلی در جنوب کشور و پوشیده از درختان بلوط، بادام کوهی، ارزن، کیکم و بنه است و در شمال شهر یاسوج قرار دارد.

علاوه براینکه جاده کوهستانی این پارک زیبا فاقد هرگونه علائم راهنمایی و رانندگی است، طی شبهای گذشته شاهد خاموشی چراغ های روشنایی جاده ارتباطی آن بودیم.

آیا مسئولین می توانند خودشان را جای مسافرانی قرار دهند که قرار است شب هنگام به همراه خانواده به این مکان تفریحی بروند و اسکان یابند، آنهم در منطقه ای جنگلی که پوشیده از درخت است، در صورت بروز حادثه ای ناگوار چه کسی پاسخگو است.

به نظر می رسد هنوز برخی از مسئولین از نقش صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی آگاهی چندانی ندارند و یا فکر می کنند تنها یک دستگاه آن هم میراث فرهنگی و گردشگری، متصدی امور مربوط به گردشگری است.

با این حال توسعه صنعت گردشگری یک کار فرا دستگاهی و زنجیره ای است که در آن همه دستگاههای اجرایی و خدمات رسان به نسبتهای مختلف نقش دارند. اگر حلقه ای از این زنجیره گسسته شود، روند توسعه با خلل مواجه خواهد شد.

بهتر است مسئولان که در جلسات مختلف گوی سبقت را در بیان فواید صنعت گردشگری و لزوم معرفی جاذبه های استان از یکدیگر ربوده اند، با برنامه ریزی منسجم و مدون به فکر سال آینده باشند تا بیش از این شرمنده گردشگران از کمبودها نباشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد