تاریخ درج خبر : 1392/10/30
کد خبر : ۱۹۲۳۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

ماه هنر استان در راه است

سایت استان: سید امین صداقتی نیا

استان کهگیلویه و بویراحمد در بهمن ماه سال جاری میزبان چندین جشنواره بزرگ ملی است که استفاده از این فرصت می تواند تاثیر بسیار زیادی در فرهنگ و هنر استان داشته باشد.

در بهمن ماه سال جاری استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان سی دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور آثار راه یافته به بخش پایانی این جشنواره است که تا 24 بهمن ادامه خواهد داشت و در همان روز سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در این استان آغاز خواهد شد.

در این ماه یاسوج، دهدشت و گچساران میزبان سی و دومین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خواهد بود.

با توجه به جایگاه جشنواره های ملی و بین المللی در امر پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری هر جامعه ای برگزاری چنین جشنواره ای در این سطح می توان فرصت بسیار مناسبی برای استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.

وجود زیرساخت ها و میزبانی خوب جشنواره ها در سال ها گذشته مسئولان برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فجر را بر آن داشت تا برخی از جشنواره های خود در بخش موسیقی، فیلم و هنرهای تجسمی را در این استان برگزار کند.

استقبال بیش از انتظار مردم استان از جشنواره های فجر در سال گذشته امری محسوس بود که اعتراف برخی گروه های جاضر در این استان را درخصوص کم نظیر بودن استقبال مردمی را دربر داشت.

اکنون که پس از رایزنی ها و تامین زیرساخت های مناسب برای میزبانی جشنواره های بین المللی در استان چنین فرصتی پیش آمده باید به این نکته توجه کرد که دیگر دستگاه های دولتی در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چه وظایفی دارند.

مسئولان استانی دولت یازدهم بارها نشان داده اند که مقوله فرهنگ و هنر از اولویت های کاری آن ها می باشد که برگزاری جلسات هم اندیشی و نشست های تخصصی درخصوص برنامه های بزرگ فرهنگی و هنری در استان با حضور استاندار و معاونین ایشان گواه این ادعا است.

تامین زیرساخت ها، اعتماد مسئولان برگزاری جشنواره فجر و حمایت بیش از پیش و نگاه ویژه مسئولان ارشد استانی برگزاری چنین جشنواره هایی زمینه را برای میزبانی و با شکوه این جشنواره ها را در استان فراهم کرده است.

برگزاری جشنواره های منطقه ای، ملی و بین المللی در هر استانی نشان از توانمندی های بالای این استان در میزبانی و درک بالای مردم بومی از فرهنگ و هنر است که نمونه بارز آن استقبال کم نظیر مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره های فجر بوده است.

باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص حضور همه دستگاه ها و نهادهای دولتی در امر فرهنگ و لزوم حمایت این دستگاه ها از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص میزبانی و برگزاری هرچه بهتر جشنواره های پیش رو باید منتظر روزهای پیش رو باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که در سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان که در دی ماه سال جاری برگزار شد با انتقاد از عدم همکاری و تعامل دیگر دستگاه ها با نهادهای دولتی استان خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به این موضوع شد.

امین کمالوندی با اشاره به کمبود اعتبارات اداره متبوع خود تصریح کرد: هزینه های برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی از سوی وزارت خانه ها و از خارج از استان تامین می شود که این اتفاقات حاصل رایزنی ها و تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است ولی متاسفانه در استان شاهد کمترین همکاری از سوی بیشتر دستگاه های دولتی در امر مشارکت برگزاری این جشنواره ها هستیم.

برگزاری چندین جشنواره ملی و بین المللی در استان در بهمن ماه سال جاری فرصت بسیار خوبی را برای استان کهگیلویه و بویراحمد فرام کرده است که همت بیش از پیش مسئولان ارشد استانی و دیگر دستگاه ها و نهادهای دولتی را برای برگزاری و استفاده از این فرصت برای معرفی بیش از پیش استان و بالا بردن سطح فرهنگ عمومی خانواده ها را می طلبد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • تقوی گفت:

  کاش به جای پرداختن به آقای صداقتی نیا و توهین به متن و نویسنده
  دوستان عزیز متن را نقد میکردند
  قطعا برگزاری جشنواره در استان رویدادی مبارک است حتی اگر کمالوندی بانی آن باشد
  عدم همکاری ارگانها هم موضوع جدیدی نیست و همه به آن واقفیم
  من از کمالوندی خوشم نمی آید چون چند جا شنیده ام که حرفهایی زده که به به مذاق اهل فرهنگ استان خوش نیامده
  اما توهین به صداقت به دلیل نقل قولی از کمالوندی به مذاق آدمی معمولی مثل من هم خوش نیامد چه رسد به اهل فرهنگ و هنر که اهل ادب و تسامح و تساهلند

 • دلسوز گفت:

  آقای صداقتی حرف گوش کن برو دنبال یه شغل مناسب سوادت چرا از نصیحت ناراحت می شوی تو که خودت غیر از حرکت های تخریبی(البته بی اثر) کاری بلد نیستی!؟

 • مدبر گفت:

  یکی به این آقا بگه برو دنبال یه کار دیگه خبرنگاری و گزارشگری هم برای خودش شرایطی دارد جوان؟!

 • سید امین صداقتی نیا گفت:

  هرچه می خواهد دل تنگت بگوی
  از آیپی هات معلومه که کی هستی؟
  خدایی خجالت نمی کشی؟

 • گزارشگر گفت:

  من هم با دوستان دیگر موافقم که مطالب آقای صداقتی کلا بی اساس و بی قافیه و ردیف است فقط می خواهد خودی نشان دهد همین.

 • از اهالی رسانه گفت:

  شما را بخدا این مطالب بی محتوا و غیر کاربردی این آقای صداقتی را منتشر نکنید آخه وقت مردم حیف نیست که صرف خوندن این خزعبلات بشه؟

 • فرهنگ سیاه پوش گفت:

  اقای صداقت کمتر جلودار کمالوند باش.متاسفم برای استان ما که همه یک شبه هنرمند و خبرنگار میشن.ضمنا مسئول سایت ک.ب چرا همه مطالب را که گاها ذره ای علمی و کارشناسی نیستند با عنوان مقاله ارائه میدین

 • یک همکار قدیمی دانشگاه گفت:

  بابا این امین صداقتی خودش هم نمی دونه چی میگه شما دیگه چرا فضای سایت را به این مطالب بی سر و ته اختصاص میدید؟

پربازديد