تاریخ درج خبر : 1392/11/02
کد خبر : ۱۹۳۷۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پایتخت طبیعت شهر مردگان می شود/ از چیدمان صندلی ها تا غیبت تنها عضو زن شورا + حاشیه

سایت استان: اسحاق باقرزاده

در حالی که گوش به زنگ هستیم که از فعالیت های شورای شهر خبرهای خوشی داشته باشیم، از این بابت هم سکوت خبری حکمفرماست و دبیرخانه شورا خبرهای مربوط به تشکیل جلسات و مصوبات خود را اطلاع رسانی نمی کند.

همان روزهای نخست تشکیل کابینه پارلمان شهر ، آنگاه که برخی گمان های بسیاری از جایگاه خود دراین پارلمان داشتند اما به دلایلی به آن دست نیافتند، هیچ کس فکرش را هم نمی کرد، نمایندگان مردم در شورای شهر که تا پیش از انتخابات چنین خود را همراه و همدم مردم معرفی می کرند، چنین افکار عمومی را به آتش خشم خود بسوزانند و در این بین تیغ تیز خود را از همدیگر نیز دریغ نکند.

عکس: محسن محقق

عکس: محسن محقق

سرگرمی اعضای شوراها در سردرگمی‌ها و بازی‌های سیاسی به جای رسیدگی به مسائل و مشکلات شهری و اجتماعی و افتادن در ورطه سیاست‌زدگی و چند دستگی‌های سیاسی به هیچ وجه نمی‌تواند باری از مشکلات شهر برداشته و محلی برای دفاع از حقوق شهروندی شهروندان به حساب آید.

دو قطبی کردن شورای شهر و عارضه سیاسی همچون علف هرز بر شورایی که باید مردمی ، اجتماعی و شهری باشد را چند برابر می‌کند اعضای پارلمان محلی یاسوج انگار شعارهایشان را فراموش کرده اند و نمی دانند که باید پاسخگوی افکار عمومی این شهر باشند.

مردم علاقمندند که شوراها به احترام رأی آنها از سلایق و خواست های فردی صرف نظر و با وحدت و انسجام به کار خود ادامه دهند و بجای لجبازی یا اعمالی که به زیان شهر و شهرداری است، برای پیشرفت امور شهر خود گام بردارند و از اعضای شوراهایی که در گذشته مردم به آنها نه گفتند درس عبرت بگیرند.

در خصوص جلوگیری از سهم‎خواهی برخی اعضا در شورای شهر، مدیریت شهری نقش مهمی ایفا می‎کند وقتی مدیریت شهری به این افکار نفوذ داد طبیعی است که کار می‎لنگد و نمی‎توان ابتکار عمل اعضا را شاهد بود.

متاسفانه بسیاری از مطالبات و مشکلات مردم به دلیل درگیری‌های جناحی و سیاسی‌کاری‌های عده‌ای خاص، بر روی زمین مانده است، و با معضلات بسیاری همچون ترافیک و بیکار شدن تعداد زیادی از شهروندان به واسطه ابتکار عمل آقای شهردار در اخراج نیروها ، کمبود فضای سبز و حاشیه‌نشینی روبه‌روست اما برخی از اعضای این پارلمان به جای پرداختن به این موضوعات، به دنبال ایجاد حاشیه و فضای تنش و درگیری هستند.

در دومین نشستی که با حضور اصحاب رسانه در شورای شهر برگزار شد هدایت اکبری در مواضع تند خود ابراز داشت مشی اصلاح طلبی باید با منفعت طلبی تفاوت داشته باشد و نباید منافع خودمان را به مردم ارجحیت دهیم.

اکبری آرامش را حلقه گمشده مناسبات و مسایل پیرامونی شهر یاسوج دانست و تصریح کرد:اعضای این پارلمان باید به سوگندشان وفادار باشند و نباید باند بازی های سیاسی ، تفکر قومی و قبیله ای بر عملکرد هرکدام از اعضای شورای شهر در خدمت رسانی به مردم تاثیر داشته باشد .

عضو شورای اسلامی شهر در حاشیه این نشست ابراز داشت : باید خدا را شاکرباشیم که به ما نعمت بهره مندی از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را عطا نمودند و شرط شکرگذاری از این نعمت انجام خدمات مناسب و خالصانه است و امید است خداوند به ما توفیق دهند تا بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

وی تصریح کرد : رمز موفقیت درخدمت صادقانه و همکاری بیشتر با منتخب تمامی اعضا در شهرداری است و نشانه وفاداری به نظام خدمت خالصانه به مردم است و نباید براساس زمان بندی های سیاسی و در زمان منفعت بگوییم اصلاح طلبیم و منافع شخصی را به مردم ترجیح دهیم.

وظیفه شناس رئیس شورای شهر در این نشست با تذکر به برخی اعضا گفت : ما باید به فکر خدمت به مردم باشیم و نباید هرگز در مقابل رسانه ها جو گیر شده و حرفهایی بزنیم که مردم فکر کنند خدمت رسانان آنها در شورای شهر بدنبال سیاسی کاری و منفعت طلبی هستند.

وی ابراز داشت : نگاه های سیاسی و دینی افراد باید ملاک عمل قرار گیرد و هرکسی تا بی نهایت نسبت به مردم خدمت رسانی کند.

در این نشست شورا که بدون تنها عضو خانم حامی زنان شهر و عضو کمیسیون برنامه و بودجه برگزار شد هدایت‌الله امیری گفت :باید پاسخگوی این اعتماد مردم بود و ما خدمتگزاران وظیفه داریم خواسته‌های آنان را تا آن‌جا که می‌توانیم پاسخگو باشیم.

وی گفت: شهر یاسوج دارای ظرفیت‌های زیادی است که در آینده نمی تواند جوابگوی خدمات شهری باشد و باید با برنامه ریزی صحیح و علمی زیر ساختهای لازم را برای آینده فراهم کنیم .

این عضو شورای شهر از مهمترین چالشهای پیش روی آینده شهر یاسوج را وجود قبرستانهای اطراف و داخل شهر دانست و گفت : شورا باید مکان مناسبی را برای دار الرحمه عمومی شهر جانمایی و مشخص کند و از پیشروی این قبرستانها جلوگیری کند زیرا در آینده با وسعت روز افزون شهر و و جود این همه قبرستان در داخل و اطراف شهر باید نام شهر مردگان را به جای پایتخت طبیعت بر این شهر نهاد.

امیری که در این نشست با دست پر آمده و طرح ها و برنامه های فراوانی را برای دیگر اعضا قرائت می کرد گفت : ما به عنوان رابطین مردم انتخاب شده ایم و مردم از ما در شهری که نام پایتخت طبیعت را با خود یدک می کشد انتظار تحول دارند و نباید دخالتهای سیاسیون و منفعت طلبان ما را از مسیر خدمت رسانی به بی راهه سوق دهد .

وی عنوان داشت هر ۱۱ نفر عضو شورای اسلامی شهر به اتفاق نظر رای مثبت به شهردار داده اند و باید با وی در خدمت رسانی به شهروندان همکاری شود .
امیری در ادامه گفت :باید با مدیریت علمی به فکر ایجاد زیر ساختها برای شهر باشیم که در آینده با وجود توسعه شهر و روستاهای اطراف با مشکلی مواجه نشویم و بتوانیم خدماتی در شان مردم ارائه دهیم.

در این نشست مشکل ساماندهی صنوف ، سرعت بخشی در روند بهسازی پارک آبشار ، تعیین تکلیف وضعیت پارک ولایت ( تپه استانداری ) مشکلات ترافیکی ، پارکینگ طبقاتی ، بازار سرپوشیده ، مبلمان شهری ، خروج جمعه بازار از مکان فعلی وجانمایی مناسب تر و افزایش سرانه فضای سبز از جمله طرح ها و برنامه های هدایت الله امیری عضو شورای شهر بود .

اما از جالبترین حاشیه های این نشست حضور برخی از اعضا و سکوت آنها در این نشست بود که بیشتر به دانش آموزان منضبط اما درس نخوان شبیه بودند.

از دیگر حاشیه های این نشست اظهار نظر جالب یک عضو شورا در رابطه با اینکه از رسانه ها دعوتی نشده است و شورا هیچ هزینه ای برای اطلاع رسانی به مردم ندارد بود که با پاسخ جالب یکی از خبرنگاران مبنی براینکه رسالت خبرنگار اطلاع رسانی بوده و چشم داشتی به این مهم ندارند روبرو شد.

جالبتر آنکه در این نشست چیدمان صندلی های اعضا ، گفتمان ۶+۵ بود که رودر روی هم قرار داشتند ، و هیج حس دوستی در آن دیده نمی شد که بیشتر ما را به یاد جنگ بیرو و گوگوریو در سریال افسانه بادها می انداخت .

این نشست که حاشیه های خاصی داشت و در آن برخی از اعضا هرکدام به نوعی می خواستند اصلاح طلب بودنشان را نشان دهند یک غایب بزرگ داشت که در پوسترهای تبلیغاتی قبل از انتخابات شورای شهر خود را تنها حامی زنان می دانست بود .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مخاطب گفت:

    برخی از این منتخبین در برابر کوچکترین نقد فحاشی – بدهنی و هرزه گویی می کنند

  • همشهری گفت:

    بله رسالت رسانه اطلاع رسانی میباشد نه کوبیدن عده ای وخوب جلوه دادن گروهی دیگر لطفا تشنج در سطح جامعه ایجاد نکنید وبیطرفانه به رسالت خطیر خود بپردازید چون این نوع خبررسانی از هزاران گوگوریو و حمله جومونگ مخربتر است

  • حرف حق گفت:

    آقایان شعار دوست شمارا به وجدانتان قسم میدهم لااقل احترام برای صداقت این مردم قائل باشید.والا شرم آوره.شما بجای رفع مشکلات این مردم که صادقانه به بی صداقتی شماها را ی مثبت دادند هر روز باهم بجای همفکری سنگ اختلاف وا میکنید.لا اقل نگذارید اختلافاتتان رسانه ای نشود تا مردم به خودشان .به فکرشان .به نحوه انتخابشان مشکوک و بدبین نشوند.

پربازديد