تاریخ درج خبر : 1392/11/02
کد خبر : ۱۹۳۸۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

در واگذاری خدمات دولتی به بخش خصوصی عقب مانده ایم

سایت استان: مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه این استان در زمینه واگذاری خدمات دولتی به دفاتر پیشخوان از عقب مانده‌ ترین استانها است.

“محمد شجاعی” در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت واگذاری برخی از وظایف دولت به دفاتر پیشخوان افزود: برون‌سپاری و واگذاری خدمات دولت به بخش خصوصی علاوه بر اینکه باعث کاهش تصدی گری دولت می‌شود منجر خواهد شد که دستگاه‌های دولتی هرچه بیشتر به سمت حکمرانی و وظیفه نظارتی خود حرکت کنند.

DSCN3727

وی با اشاره به این مطلب که خدمات قابل واگذاری به دفاتر پیشخوان خدمات به سه بخش خدمات تصدی‌گری، خدمات قابل الکترونیکی شدن و خدمات الکترونیکی بین سازمانی تقسیم می‌شوند، اظهارکرد: متاسفانه استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه نسبت به سطح کشوری و حتی استانهای همجوار بسیار عقب مانده که باید در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب که اسناد بالادستی زیادی در زمینه توسعه و تقویت دفاتر پیشخوان و کاهش تصدی‌گری دولت وضع شده است، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاههای دولتی موظفند در واگذاری خدمات دولتی به دفاتر پیشخوان تلاش خود را بکار گیرند تا عقب ماندگی‌های استان در این زمینه برطرف شود.

شجاعی با اشاره به پاره‌ای از مشکلات پیشروی اجرای این طرح در استان تصریح کرد: مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد اجرای این طرح را رقیبی برای خود می‌دانند به همین خاطر از اجرای آن گریزانند.

وی اضافه کرد: عدم اعتماد مدیران دولتی به دفاتر پیشخوان دولت را یکی دیگر از عوامل راکد ماندن اجرای این طرح است و مدیران باید در نظر داشته باشند که این دفاتر از کانال‌های قانونی مستقر شده‌اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد