تاریخ درج خبر : 1392/11/03
کد خبر : ۱۹۴۴۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

تصمیمات مصلحانه مسئولین استان به جای تصمیمات عاقلانه و عادلانه‎

سایت استان: افشین دستیار

اراده محکم و متین که بخواهد به هرکس آنچه سزاوار است بدهد عدالت نام دارد.

با سلام و خسته نباشید خدمت وزیر محترم آموزش و پرورش،مدیرکل آموزش و پرورش و استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد:

این متن درد دل نامه ای است به نمایندگی از سربازان عرصه تعلیم و تربیت استان که در میدان نبرد بی سوادی و جهالت با بستن کمر همت و با مایه گذاشتن از جان و مال و عمر خود پای در عرصه تلاش و کوشش می نهند که به قول گوته کوشش اولین وظیفه انسان است. در هر جایی بر سر هر موضوعی که می خواستم بیش از حد نیاز به بحث بپردازم یاد این گفته کونگ تین گان می افتادم که فقط تهی مغزها بگو مگو می کنند. اما امید است که عزیزان ذی خطاب نه این نوشته را بگو مگو بدانند و نه اینجانب را تهی مغز، چراکه به گفته سقراط سخن گفتن به موقع و سکوت نمودن به موقع نشانه عقل است و اکنون وقت سخن گفتن است.بیش از این مقدمه را طولانی نمی کنم وبه اصل موضوع می پردازم:

بعد از گذشت یکی دو سال از بحث داغ و پرطرفدارپرداخت حق قانونی فرهنگیان مناطق محروم چند صباحی است که ظاهرا از بحث فراتر رفته و گام در عرصه عمل گذاشته ولی چه سود که نه مشمولین را راضی کرد و نه غیر مشمولین.

نمی دانم چه کسانی، با چه سمت و تجربه ای و به با کدامین استدلال بعد از گذشت این همه سال چنین تبصره ها و الحاقیه ای به اصل کار وارد کردند ولی برخود لازم می دانم خدمت شما حضرات تصمیم گیرنده مطالبی را یاد آوری کنم.

آقای وزیر،استاندار و مدیرکل محترم هیچ می دانید با کلی نمرات و رتبه خوب در بهترین دانشگاه های ایران به منطقه ای محروم با موی سیاه و سراسر جوانی و شور بروید و هنوز به 30سالگی نرسیده با موی سپید و چهره شکسته به خانه برگردی یعنی چه، از اول مهر تا به عید به دلیل نبود امکانات آمد و شد از خانه دور بودن آنهم در بدترین شرایط ممکن یعنی چه، برای رفتن به محل کار2ساعت پشت وانت با گوسفندان در سرما و گرما نشستن یعنی چه، به دلیل نبود آب تا نیمه های شب نخوابیدن به این امید که از بام ساختمان آب جمع آوری کنی تا بتوانی دست کم هفته ای 1بار استحمام کنی آنهم در سرمای یخبندان بدون وسایل گرمایشی یعنی چه، تا زانو در گل رفتن برای رسیدن به مدرسه یعنی چه، خسته و کوفته به خانه البته اگه بشه اسمشو خونه گذاشت، نرسیده به فکر غذا بودن آنهم در جایی که خوراکی درست و حسابی پیدا نمی شود یعنی چه،

عزیزان مسؤول بودند همکارانی که در راه روستا به دلیل بارش برف و طولانی بودن راهی که به مدت چند شبانه روز باید پیاده می رفتند، اگه لطف ذات احدیت نبود طعمه گرگ و خرس می شدند.بعید می دانم تجربه کرده باشین و باور کنید. ما بهترین سالهای عمرمان را در طی ده ها سال در اینگونه مناطق گذرانده ایم و وقتی که به مناطق خود برگشتیم و خواستیم دست به کار زندگی شویم تازه فهمیدیم که به دلیل دور بودن از مسائل روز اقتصادی و بحران های اقتصادی به وجود آمده در دولت گذشته امکان خرید حتی یک قطعه زمین هم نیست که دست ما کوتاه بود و خرما بر نخیل.
با همه این مشکلات جنگیدیم تا به گفته بروکس آدامز به آرامش برسیم هر چند که ارد بزرگ می فرمایند آسودگی به گنج و دینار نیست که به خرد است و روشن بینی، اما چه کنیم که از شعار تا عمل فاصله بسیار است.
عزیزان مسئول پتیاگور می فرمایند برای تلفظ کوتاهترین کلمه”بله” یا “نه” خیلی بیشتر از یک نطق باید فکر کرد، ولی چه شد که آقایان تصمیم گیرنده برای چنین تصمیم مهمی به راحتی با تبصره و الحاقیه خیل عظیمی را از پاداش مناطق محروم حذف کردند و باقی مانده را نیز به مبلغی خاموش.

عزیزان آن روزها که برای خلاصی از آن وضعیت برای انتقالی به اداره کل می رفتیم جواب ما خدمت به خلق عیادت بود اکنون چه شد پای عمل که به میان آمداجبار بود و وظیفه. عزیزان ما می دانیم که کشور درگیر مشکلات اقتصادی است و آموزش و پرورش بدتر اما نمی دانم چرا بعضی مسئولان خود برای یک سال پاداش های چند میلیونی می گیرند و این همه رسانه ها از بریز و بپاش می گویند ولی به ما که رسید تبصره و الحاقیه شد پاداش.

عزیزان به گفته دکتر شریعتی به من بگو: نگو……..نمی گویم، اما نگو نفهم، که نمی توانم من می فهمم. این تبصره و الحاقیه، این قسمت را حذف کن و آن قسمت را کم توهینی است به شعور جامعه فرهنگی نه قانون والا در برابر قانون گردن ما از مو باریکتر.

ما که به جز همین درد دل نوشته کار دیگه ای از دستمان بر نمی آید که آنهم برایش گوش شنوایی وجود ندارد ولی اگر زمانی شنیدید امید است که تصمیمی اتخاذ شود که عادلانه باشد و عاقلانه نه مصلحانه و مسئولانه.
من الله و التوفیق.ا.دستیار

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ر.ر گفت:

    احسنت .احسنت متن بسیار خوبی است اگر مسئولان بخوانند و دقت نمایند و عمل . منظور کسر تعهد خدمت از پاداش می باشد .

پربازديد