تاریخ درج خبر : 1392/02/20
کد خبر : ۱۹۶۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دادستان استان: رسانه ها برای تحقق حماسه سیاسی تلاش کنند

سایت استان: دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه وبویراحمد گفت: رسانه ها در چارچوب قانون و رعایت اخلاق زمینه را برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و تحقق حماسه سیاسی فراهم کنند.
ˈمختار کوشاˈروز پنجشنبه در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با دست اندرکاران امر انتخابات در کهگیلویه وبویراحمد افزود: قوانین جمهوری اسلامی در این زمینه شفاف است و هیچ خلاء قانونی وجود ندارد و قضات می توانند به خوبی به تخلف ها رسیدگی کنند.

وی با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی در اصل ششم، اداره امور کشور را با تکیه بر آرای عمومی مردم دانسته است، اظهار کرد: برگزاری انتخابات به عنوان یکی از عرصه های مهم سیاسی مصداق بارز مردم سالاری دینی و دخالت مردم در امور سیاسی کشور محسوب می شود.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق و دقت اصحاب رسانه در گزینش اخبار و استفاده نکردن از خبرهای جنجالی و التهاب آفرین در آستانه انتخابات ، گفت: عمل به قانون باید به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه و اهتمام همه دست اندرکاران امور در فرایند برگزاری انتخابات قرار گیرد.

کوشا اظهار کرد: رسانه ها به عنوان حلقه ارتباطی میان مردم و مسوولان نقش تعیین کننده ای در ایجاد امنیت ، امید و نشاط در جامعه دارند.

وی رسانه را مروج ارزش های متعالی ، اخلاق اسلامی و کرامات انسانی دانست و افزود: مردم واقعیت های جامعه را از رسانه می خواهند.

کوشا افزود: ارتقای روحیه قانون مداری و احترام به قانون باید همواره مورد توجه و اهتمام جدی همه دست اندرکاران به ویژه کاندیداها و حامیان آنها باشد و از بداخلاقی های انتخاباتی به طور جد پرهیز شود.

وی ابراز داشت: پرهیز از هرگونه فضا سازی برای کاندیدای خاص در قبل ، حین و بعد از انتخابات، توجه به مصالح کلی نظام جمهوری اسلامی و مردم و بررسی هوشمندانه مطالب برای انعکاس از دیگر ضرورت ها و موارد لازم در این زمینه است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد