تاریخ درج خبر : 1392/02/20
کد خبر : ۱۹۶۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز عملیات انحراف آب سد و نیروگاه “چم شیر” گچساران

سایت استان: عملیات انحراف آب سد و نیروگاه “چم شیر” گچساران ظهر پنجشنبه، 19 اردیبهشت ماه با حضور وزیر نیرو و مسوولان استانی و محلی آغاز شد.

مجید نامجو ، وزیر نیرو در حاشیه آیین افتتاح تونل انحرافی سد چم شیر در گچساران گفت: این سد نقش مهمی در توسعه استانهای کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر دارد.

201014

وی اظهار کرد: مخزن این سد 40هزار هکتار از اراضی استان بوشهر و 110هزار هکتار از اراضی خوزستان را آبیاری می کند.

نامجو بیان کرد: نیروگاه برق 440گیگابایتی و فراهم شدن بستر برای آبزی پروری و توسعه گردشگری نیز از مزایای این سد برای استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وزیر نیرو روش اجرای این سد را بتنی (RCC )عنوان و ابراز کرد: سد چم شیر اولین سد در کشور است که با این روش با همکاری سرمایه گذار چینی ساخته می شود.

نامجو تصریح کرد: کمبود اعتبار یکی از مشکلات احداث سد تنگ سرخ در شهرستان بویراحمد است که وزارت نیرو در تلاش است برای پیشبرد این سد و سایر سدهای در دست احداث کشور که با مشکل بودجه مواجه هستند، از فاینانس خارجی و کمک بانکهای جهانی استفاده کند.

وی با بیان این مطلب که کهگیلویه و بویراحمد مشکل کمبود آب ندارد، ادامه داد: استفاده ناصحیح از منابع آبی یکی از مهمترین مشکلات بخش آب در این استان است که با بهینه سازی روشهای استفاده از آب درکشاورزی می توان این مشکل را برطرف کرد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: با تشکیل کارگروه کشاورزی در سفر چهارم هیئت دولت و اخذ تصمیماتی برای توسعه کشاورزی بتوان مشکلات موجود را برطرف کرد.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد