تاریخ درج خبر : 1392/11/06
کد خبر : ۱۹۷۴۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش سن و تغییرات هورمونی دو عامل اصلی سرطان پروستات است

سایت استان: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در خصوص بزرگی خوش خیم پروستات، گفت: این بیماری وابسته به شرایط سنی مردان است به طوری که اغلب بعد از 50 سالگی بروز می کند.

دکتر صدراله محرابی افزود: تغییرات هورمون تستوسترون و افزایش سن در مردان دو فاکتور اصلی برای ایجاد و پیشرفت این بیماری است.

IMG_4450

حدود 90درصد مردان بالای 70سال به بزرگی خوش خیم پروستات مبتلا می شوند

وی اظهار داشت: 50درصد مردان بالای 50 سال و حدود 90درصد مردان بالای 70سال به این بیماری مبتلا می شوند.

این جراح، متخصص کلیه و فوق تخصص لاپاروسکوپی، تصریح کرد: خوش خیمی پروستات یکی از شایع ترین مشکلات مردان است، این بیماری تهدید کننده حیات نیست، ولی به دلیل ایجاد علائم ادراری تحتانی کیفیت زندگی فرد را کاهش می دهد.

علائم خوش خیمی پروستات را بشناسیم

دکتر محرابی در خصوص علائم انسدادی که باعث اختلال در خروج ادرار به دلیل بزرگ شدن پروستات به صورت تدریجی ایجاد می شود، اظهار داشت: کاهش نیرو و قطر جریان ادرار، تاخیر در دفع ادرار، زور زدن جهت دفع ادرار، احساس تخلیه ناکامل مثانه و به دنبال آن تکرر و قطره قطره آمدن ادرار از علائم اصلی بیماری بوده و در موارد پیشرفته ممکن است مجرای ادراری به طور کامل بسته شده و سبب احتباس ادراری شود.

111111111111

وی همچنین در خصوص علائم ثانویه که به دلیل انسداد مجرای ادرار و تحریک مثانه، به دلیل ضخیم شدن دیواره مثانه و کاهش ظرفیت آن ایجاد می شود تاکید کرد: تکرر ادرار، به خصوص تکرر ادرار شبانه و فوریت در ادرار کردن از علائم شایع ناشی از تحریک مثانه است.

روش های درمان این بیماری چیست؟

دکتر محرابی در خصوص روش درمانی این بیماری، بیان داشت: روش درمانی بستگی به اندازه پروستات و علایم بیمار دارد، که در اغلب موارد با تخلیه منظم مثانه، جلوگیری از عفونت های پروستات و درمان دارویی قابل معالجه است و فقط در یک سوم موارد نیاز به اعمال جراحی از طریق پیشابراه و یا عمل جراحی باز است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد