تاریخ درج خبر : 1391/06/13
کد خبر : ۱۹۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پایان مدیریت 769 روزه صابری در اردبیل

بعد از گذشت 769 روز از مدیریت سیدحسین صابری در سمت استانداری اردبیل با تحویل پست به اکبر نیکزاد، وی این استان را به مقصد کهگیلویه و بویراحمد ترک می‌کند.

سیدحسین صابری در یک فضای پر‌التهاب با برکنار شدن منصور حقیقت‌پور در مرداد ماه سال 89 به عنوان استاندار اردبیل تعیین و معارفه شد.

صابری در حالی جایگزین حقیقت‌پور شد که فضا برای حضور او از لحاظ روانی و دیدگاه مردمی با توجه به محبوبیتی که حقیقت‌پور در دوران تصدی مسئولیت به دست آورده بود مساعد به نظر نمی‌رسید اما این شخصیت آرام از همان روز نخست حضورش در استان چهره عمرانی خود را به نمایش گذاشت و ثابت کرد که برای کار و تلاش مضاعف به این استان آمده است.

سیدحسین صابری در مدت 25 ماه مسئولیت استانداری اردبیل هر چند با خانه‌تکانی‌ در برخی از حوزه‌های مدیریتی و کارمندی سعی کرد صلابت خود را به نمایش بگذارد اما به نارضایتی عده‌ای نیز منجر شد به طوری که شاخص‌ترین این اقدام فرستادن کارمندان متعدد قراردادی و شرکتی به بهانه پیمانی کردن به نقاط مختلف استان به ویژه بخش‌ها و شهرهای اطراف بود که در این زمینه وعده داده شده خود را نیز که تبدیل وضعیت این نیروها بود به شایستگی جامه عمل پوشاند.

وی بعداز عهده‌داری معاونت عمرانی استانداری قم و چهار سال مسئولیت در سنگر استانداری لرستان در اردبیل نیز با آن خوی و خصلت منحصر بفرد خود سعی کرد از نیروهای بومی در سطوح مدیریتی مختلف استفاده کند که به قول خودش حتی یک نفر غیر‌بومی را نیز با خود به اردبیل نیاورد.

در فضای ملتهب دعواها و درگیری‌های مدیریتی در سطح استان استاندار سابق اردبیل منصور حقیقت‌پور در انتخابات مجلس شورای اسلامی موفق به کسب بیشترین آرای مردمی شد و بعد از حضور وی در مجلس تنش مدیریتی در استان بالا گرفت و هر روز از گوشه و کنار این استان و حتی کشور خبر از برکناری صابری و آمدن استاندار جدید به گوش می‌رسید به طوری که در دو ماه اخیر این شایعات به اوج خود رسید و بالاخره دولت خدمتگزار دهم شهریور ماه جابجایی صابری با نیکزاد را رقم زد و قرار شد سید حسین صابری از اردبیل به کهگیلویه و بویراحمد منتقل شده و اکبر نیکزاد در اردبیل حاضر باشد.

صابری که از رفتنش زیاد خشنود نیست در مصاحبه‌های اخیر خود اذعان کرده که دوست داشته است در یک سال آینده در این استان حاضر باشد تا کارهای نیمه‌تمام را به سرانجام برساند اما به صلاحدید دولت در سنگر جدید به کار و فعالیت مشغول خواهم شد.

سید حسین صابری که متولد شهر انار کرمان است از یک خانواده سادات است که به عنوان ششمین استاندار اردبیل کارنامه متفاوتی را از خود به جا گذاشته است که طرفداران و مخالفان او اذعان دارند که چهره عمرانی او بر تمام جنبه‌هایش می‌چربد.

وی در مدت حضورش در این استان سعی کرد با سرکشی به تمام شهرها و روستاها، برگزاری جلسات متعدد و فعال کردن پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام کم‌حاشیه و بدون جنجال به فعالیت مشغول شود به طوری که تا خبرنگاری به سراغش نمی‌رفت از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده نمی‌توانستیم اطلاعاتی دریافت کرده و اطلاع‌رسانی کنیم.

صابری سعی کرد به برگزاری نشست‌های ماهانه خود با خبرنگاران پایبند باشد اما به قول خودش او فرد خبری نبود.

در کنار تمام خصلت‌های نیکویش صابری فردی مصمم، با اراده و با روحیه و خصلت‌های تند بود که هرگز اجازه نمی‌داد مدیر یا مسئولی احساس تکلیف نکرده و یا به اصطلاح شل حرکت کند.

مردم استان اردبیل با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های ویژه سیدحسین صابری استاندار ساعی اردبیل قدردان تلاش‌ها و همت‌ شبانه‌روزی او هستند که بیش از 25 ماه و 9 روز در این استان در سنگر خدمت‌رسانی حاضر شده‌ و با دلسوزی تمام خدمت‌رسانی کرده است که به یقین مردم اردبیل با بدرقه مناسب صابری ثابت خواهند کرد اهالی این دیار خوش استقبال و بد‌ بدرقه نیستند.

صابری در حالی امروز استان اردبیل را ترک می‌کند که به قول خودش همچنان چشم و گوشش به این خطه خواهد بود تا ببیند طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام به ویژه در اولویت اول مصلی‌های این شهر و همچنین راه‌آهن و ده‌ها پروژه بر زمین مانده آیا تا پایان دولت دهم به اتمام رسیده و به مرحله بهره‌برداری می‌رسد یا نه.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد