تاریخ درج خبر : 1392/02/20
کد خبر : ۱۹۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از سه هزار نفر از استان به حرم مطهر امام (ره) اعزام می شوند

سایت استان: استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: بیش از سه هزار نفر از اقشار مختلف مردم این استان در روزهای 13و 14 خرداد سال جاری به حرم مطهر امام خمینی (ره) اعزام می شوند .

سید حسین صابری در نشست هماهنگی مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در استان افزود: تمامی دستگاه های اجرایی در استان موظف هستند همکاری و هماهنگی لازم را با ستاد ارتحال امام (ره) در استان داشته باشند.

وی بیان کرد: هر دستگاهی که توانایی کمک و همکاری در بخش های مختلف هزینه ای ، خدمات ، پشتیبانی و حمل و نقل را در این زمینه دارد باید از هم اکنون و قبل از مراسم کمک های خود را ارایه دهند.

صابری اظهار کرد: در سفر زائران حضرت امام (ره)نباید از مسایل فرهنگی و معنوی و برنامه های متنوع در طول سفر غافل شد.

وی با توجه به نزدیک بودن مراسم ارتحال امام (ره) به روز 24 خرداد و خلق حماسه سیاسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: بازگو کردن اندیشه ها و آرمان های امام در زمینه نقش و مشارکت مردم در سرنوشت خود و لزوم حضور مردم در این عرصه مهم سیاسی از برنامه های مهم متولیان امر در طول سفر باشد.

دکتر صابری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با تکیه به ارکان و شاخص های اساسی و پشتوانه عظیم مردمی توانست، بزرگترین حادثه تاریخ معاصر را خلق و مایه برکت برای آیندگان شود، افزود: امام خمینی (ره) ارزش ها و کمالات اسلامی و انسانی را که سالیان متمادی به فراموشی سپرده شده بود، احیا کرد.

استاندار افزود: باید بتوان با یک برنامه ریزی منسجم و مدون ، نیازسنجی درست و استفاده از تجربه سال های گذشته تدابیر و تمهیدات ضروری را برای زائران حرم بنیان گذار انقلاب اسلامی را فراهم کرد.

صابری خواستار ارایه برنامه های محتوایی و متنوع در طول سقر برای زائران شد.

گفتنی است در این جلسه وظایف محوله به نهادها و دستگاه‌ها واگذار شد از جمله ، ساماندهی و امنیت بین راهی به سپاه و نیروی انتظامی ، اعزام سخنران و مداح به تبلیغات اسلامی ، تعمیرات احتمالی وسایل نقلیه به سپاه و راه و شهرسازی ، درمان و بهداشت کاروان به علوم پزشکی، سپاه و هلال احمر و حمل و نقل کاروان‌ها به اداره حمل و نقل و پایانه‌ها واگذار شد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد