تاریخ درج خبر : 1392/11/07
کد خبر : ۱۹۷۹۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

«سی‌سخت» شهر نمونه گردشگری می‌شود

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهر «سی‌سخت» و شهرستان «دنا» به لحاظ طبیعت بکر و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوان توانایی معرفی به عنوان شهر نمونه گردشگری را دارند.

محمود باقری  در کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری جشنواره برفی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره معرفی هرچه بهتر و بیشتر ظرفیت‌های استان و پتانسیل‌های گردشگری در استان است.

وی با بیان اینکه استان ظرفیت‌های خوب و مناسبی در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله طبیعی، تاریخی، مذهبی و ورزشی دارد، ادامه داد: برگزاری جشنواره برفی باعث نشاط اجتماعی می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌ها همکاری لازم برای برگزاری هرچه باشکوه جشنواره را با مجموعه میراث فرهنگی داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در کار گروه گردشگری مقرر شد مطالعات اولیه مبنی بر معرفی شهر سی‌سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری با محوریت میراث فرهنگی و صنایع دستی متشکل از نهادهای ذیربط برگزار شود، گفت: شهر سی‌سخت و شهرستان دنا به لحاظ طبیعت بکر و قابلیت‌ و ظرفیت‌های فراوان توانایی معرفی به عنوان شهر نمونه گردشگری را دارد.

باقری با تأکید بر اینکه در کار گروه بر تشکیل کمیته راهبری مشخص شدن شهر سی‌سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری تاکید شد، عنوان کرد: کمیته‌ای اجرایی متشکل از شهرداری سی‌سخت، میراث فرهنگی، هیئت علمی دانشگاه، اتاق بازرگانی، شورای شهر سی‌سخت، صنعت و معدن مسئول رسیدگی و اجرای این طرح شدند.

این مسئول با بیان اینکه سی‌سخت تمام پتانسیل‌های گردشگری را دارد و سعی بر این داریم که به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی شود، یادآور شد: میراث فرهنگی زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری در استان را دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری جشنواره برفی به میزبانی یاسوج اشاره و اذعان کرد: این جشنواره همزمان در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر نیمه دوم بهمن ماه نیز برگزار می‌شود.

باقری، اشاره‌ای به مزایا و اهداف برگزاری جشنواره برفی در کهگیلویه و بویراحمد کرد و عنوان داشت: برگزاری هرچه بهتر جشنواره باعث جذب گردشگر و توریست و معرفی پتانسیل ها و ظرفیت‌های استان می‌کند از این رو از کلیه دستگاه‌ها انتظار همکاری و همراهی هرچه بیشتر برای برگزاری جشنواره را داریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا گفت:

  منم عید فطر بهمراه خانواده از بوشهر به سی سخت اومدیم . گرمای هوا چیزی کمتر از بوشهر نبود . تبلیغات سی سخت زیاده ولی اصلا جالب و تماشایی نیست . مکانهایی مناسب جهت اسکان موقت وجود ندارد . ما در جوار دیوار یک منزل مسکونی اقامتی موقت داشتیم . حیف از صرف اینهمه وقت و انرژی

 • محمد گفت:

  سلام.ایام تعطیلی عید فطر ما به سی سخت رفتیم که ای کاش وقت تلف نمی کردیم .به قول خودتان با وجود داشتن پتانسیل نتوانسته اید این مکان را مهیای گردشگری کنید خیلی بی نظم و ترافیک بسیار زیاد که حدود ساعت 9 صیح به سمت ابشار می رفتیم حدود یک ساعت شاید 100 متر هم جلو نرفتیم و تصمیم به برگشت گرفتیم که دو برابر این زمان طول کشید که به سطح شهر برگردیم که هیچ امکانات فضای سبزی نداشت هیچ اسکانی برای اجاره نبود .در اخر برای فرار از گرما داخل یک ساختمان نیمه ساز بساط ناهار را پهن کردیم و بعد از خوردن ناهار به سمت اصفهان برگشتیم. اگر دیر اقدام کنید کم کم این بلاها سر خیلی افراد می ایاد و دیگر گردشگر نمونه که هیچ ،کاسبی مردم انجا هم کسات میشه
  و دیگر نمی توانند جای خاکی خودشان را به شبی 100 هزار تومان اجاره بدهند .باور کنید یکی از همین باغات یک فضای خاکی و نیمه سایه را 100هزار تومان اجاره می داد .

 • ناشناس گفت:

  اگه قراره راهو غلط بریم همون بهتر نریم

پربازديد