تاریخ درج خبر : 1392/11/07
کد خبر : ۱۹۷۹۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره منطقه ای تندیس های برفی در یاسوج برگزار می شود

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشنواره منطقه ای برف و یخ در یاسوج برگزار می شود.

“محمود باقری” در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره نیمه دوم بهمن ماه و به مناسبت دهه فجر در پیست اسکی “کاکان” برگزار خواهد شد.

156987

وی اظهارکرد: این جشنواره با حضور علاقمندان این استان و استانهای همجوار در رشته های ورزشی و هنری برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: معرفی پتانسیل های گردشگری استان در فصل سرما یکی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

باقری تصریح کرد: برگزاری این گونه جشنواره ها نقش مهمی در توسعه صنعت توریسم و گردشگری زمستانی در این استان خواهد داشت.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد بعنوان یک مقصد گردشگری در فصول تابستان و بهار مطرح است که با معرفی فرصتها و قابلیتهای گردشگری زمستانی استان از جمله وجود برف و پیست اسکی، شاهد رشد بخش گردشگری در این فصل خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برگزاری این جشنواره همچنین موجب معرفی هرچه بیشتر پیست اسکی کاکان یاسوج به ورزشکاران کشور و به ویژه جنوب می شود.

باقری برگزاری مسابقات ورزشی و هنری زمستانی از جمله اسکی، برف پیمایی، مجسمه سازی و تندیس سازی به دو صورت حرفه ای و آماتور، مسابقات سرگرمی، مسابقه پخت غذاهای محلی متناسب با فصل سرما و شکار لحظه ها توسط فیلمبرداران و عکاسان را از جمله برنامه های این جشنواره عنوان کرد.

وی اضافه کرد: این جشنواره برفی در سالهای آینده به صورت ملی و بین المللی برگزار خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد