تاریخ درج خبر : 1392/11/07
کد خبر : ۱۹۸۰۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جزئیات پرداخت وام مسکن

سایت استان: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش مسکن در راه نیل به اهداف عالی خود در تأمین مسکن عموم مردم به خصوص اقشار کم درآمد جامعه، افزایش قدرت انتخاب مشتریان، تنوع در ارائه خدمات بانکی و فراهم آوردن زمینه استفاده از تسهیلات متنوع با همکاری شواری پول و اعتبار مبلغ تسهیلات مسکن را افزایش داده است.

وام مسکن

 

مبلغ وام مسکن برای متقاضیان، 350 میلیون ریال و برای زوجینی که از تاریخ 17 دی ماه 92 به بعد عقد کرده باشند(هریک از زوجین 250 میلیون ریال) جمعا 500 میلیون ریال می باشد.

همچنین متقاضیان می توانند علاوه بر مبالغ فوق، مبلغ 100 میلیون ریال وام جعاله دریافت نمایند. دوره بازپرداخت این وام ها حداکثر 12 سال با نرخ 15 درصد است که در صورت تمایل و توان مشتری، می توان مدت بازپرداخت وام را کمتر کرد.

نکته حائز اهمیت این است که هرچه مدت بازپرداخت وام کمتر باشد، مبلغ قسط ماهیانه بیشتر و سود وام کمتر خواهد بود. هم چنین افراد می توانند به دو روش ساده و پلکانی نسبت به بازپرداخت وام خود اقدام نمایند. این تسهیلات از محل خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن قابل دریافت است.

متقاضیان استفاده از تسهیلات بسته به مبلغ وام دریافتی باید مبلغ مشخصی اوراق بخرند. دارندگان این اوراق کسانی هستند که در بانک مسکن دارای حساب سرمایه گذاری “ممتاز” هستند. بانک علاوه بر اعطای سود کوتاه مدت ماهانه به این نوع سپرده گذاران، هر شش ماه یکبار براساس امتیاز حساب (جمع کمترین مانده های روزانه حساب) طبق فرمول و جدول خاصی، اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به آنها تخصیص می دهد.

دارندگان اوراق در صورت تمایل می توانند از تسهیلات مسکن استفاده و یا میتوانند دربازار فرابورس آنها را به فروش برسانند. قیمت این اوراق بسته به شرایط عرضه و تقاضا متفاوت است و مبادله آنها در کلیه شعب بانک مسکن قابل انجام است. در شرایطی که تقاضا برای تسهیلات مسکن افزایش یابد درحقیقت تقاضا برای اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن افزایش یافته و در نتیجه قیمت اوراق بیشتر شده و لذا دارندگان این اوراق که سپرده گذاران بانک هستند سود بیشتری خواهند برد. هم چنین افراد می توانند با افتتاح حسابهای صندوق مسکن و مسکن جوانان از تسهیلات مسکن مبتنی بر پس انداز شخصی استفاده کنند. با این تفاوت که مبلغ تسهیلات بر اساس امتیاز این نوع حسابها محاسبه می شود و نرخ سود این نوع تسهیلات از تسهیلات بر مبنای اوراق حق تقدم مسکن کمتر خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • نازی گفت:

    یه بروز رسانی هم کنید بد نیست.ناسلامتی شما مرکز استانید ها.

  • حسنعلی شابون گفت:

    غیر رییس بانک مسکن در این بیست روز زن گرفته بو.هیچ بد بختی نتونسته .تازه ماه صفر 17دی تمام نشده بود

پربازديد