تاریخ درج خبر : 1392/11/07
کد خبر : ۱۹۸۰۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تصادفات جاده ای در رأس جرایم غیرعمدی استان

سایت استان: کهگیلویه و بویراحمد کمترین راههای مواصلاتی اما بیشترین تلفات جاده ای را دارد، به طوری که معاون وزیر راه می¬گوید، این استان به اندازه¬ای مشکلات جاده¬ای دارد که همه اعتبارات راه کشور برای آن کم است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان، جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با حضور مسئولان قضایی، اجرایی و انتظامی امنیتی استان در دفتر حوزه ریاست دادگستری برگزار شد.

IMAGE11384701241726

در این جلسه دکترجمادی رئیس کل دادگستری استان با ارائه آمار ده ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته گفت: ورودی پرونده به دادسراهای استان در این مدت 28 هزار پرونده بود که نسبت به سال گذشته 2 درصد افزایش و همچنین ورودی پرونده¬های دادگاه¬های استان به 35 هزار مورد رسیده که 8 درصد افزایش یافته است.

وی با ارائه بخش دیگری از آمار گفت: ضرب و جرح عمدی چهار هزار و 900 پرونده که نسبت به سال گذشته، پنج درصد کاهش و اخلال در نظم و آسایش 737 مورد که در این زمینه نیز 4 درصد کاهش یافته است.

رئیس شورای قضایی استان همچنین گفت: تصادفات رانندگی منتهی به جرم در رأس جرایم غیر عمدی استان استو نیز ایراد صدمه غیر عمدی به 1770 مورد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش یافته است.

ضرب و جرح عمدی در استان 5 درصد کاهش یافته است

در ادامه این جلسه الماس گشتاسبی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: از میان 10 جرم اول استان توهین به اشخاص 14 درصد افزایش یافته است،اما ضرب و جرح عمدی پنج درصد و استعمالمواد مخدر دو درصد و اخلال در نظم عمومی چهار درصد کاهش یافته است.

وی در خصوص دعاوی مطرح شده در حوزه های قضایی استان خبر داد: مطالبه مهریه 76 درصد افزایش یافته و طلاق طوافقی 5 درصد کاهش داشته است.

گشتاسبی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: چرا با وجود هشدارهای مکرر در مورد تصادفات جاده¬ای مسئولان اجرایی استان اقدام جدی نمی¬کنند، زیرا هرساله آمار تلفات جاده¬ای بالاتر می رود و این وضعیت نگران کننده است.

27 نقطه از 90 نقطه حادثه خیز استان در حدود 90 میلیارد تومان هزینه دارد و همچنین هر کیلومتر ساخت گاردریل 60 میلیون تومان هزینه دارد.

در ادامه این جلسه مهندس نیک اقبال؛ معاون امور عمرانی استانداری استان گفت: طبق استاندارد اعلام شده در زمینه راه¬های بین شهری، ورودی هر شهر باید 30 کیلومتر آزادراه داشته باشد که با این شرایط در استان ما حدود 774 کیلومتر آزاد راه نیاز داریم و این در حالی است که تنها 61 کیلومتر آزادراه در استان وجود دارد که 33 کیلومتر در بویراحمد و 28 کیلومتر آن در گچساران است.

وی بیان کرد: شهر یاسوج شش ورودی دارد که به 180 کیلومتر آزاد راه نیاز دارد و این در حالی است که بیشترین تصادفات جاده ای در ورودی¬ شهرهای استان است.

نیک اقبال با اشاره به نقل قولی از وزیر راه گفت: استان ما در زمینه راه¬ها تا آن اندازه به اعتبار جاده ای نیاز دارد که تمام اعتبارات کشور را باید به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داد تا شاید مشکلات موجود برطرف شود.

بیشترین تلفات در مسیر دشت روم و یاسوج – سمیرم اتفاق افتاده است

معاون استاندار در حوزه عمرانی استان خبر داد: قرار است 42 میلیارد تومان و در مدت دو سال برای جاده یاسوج – سمیرم جهت احداث باند سبقت در نظر گفته شود که جای بسی خوشحالی است.

در ادامه این جلسه فرهی؛ رئیس اداره ایمنی و ترافیک حمل و نقل و پایانه های استان با انتقاد از نحوه مقابله با اجرای تخلفات جاده ای گفت: دو دوربین برای تخلفات جاده ای نصب کردیم که به سرقت رفت. دوباره دوتای دیگه هم نصب کردیم که دوباره به سرقت رفت دوباره می خواهیم دوتای دیگه نصب کنیم.

43 درصد جرایم استان جرایم خرد محسوب می شوند

در پایان این جلسه، سرهنگ مهدی انصاری؛ جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان با ارائه آمارهایی امیدوار کننده گفت: جرایم خشن و سرقت های مسلحانه 24 درصد کاهش، قتل 13درصد کاهش و همچنین کشفیات مواد مخدر توسط نیروهای مقتدر نیروی انتظامی 29 درصد افزایش یافته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد