تاریخ درج خبر : 1392/11/08
کد خبر : ۱۹۸۸۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ارتباط میان دانشگاه و صنعت در گیر و دار بوروکراسی اداری

سایت استان: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یاسوج گفت:بخشی از مشکل ارتباط میان صنعت و دانشگاه بوروکراسی اداری و وجود قوانین دست و پاگیر است.

هجیرکریمی افزود: وجود این مشکلات و برخی از معضلات دیگر موجب شده تا ارتباط دانشگاه و صنعت که نقش مهمی در ایجاد توسعه دارد قابل ملاحظه و چشمگیر نباشد.

وی بیان کرد: وارداتی بودن صنعت کشور موجب شده تا ارتباط صنعت و دانشگاه اندک باشد و بسیاری از طرح های تحقیقاتی زمان بر و نیازمند منابع مالی مناسب به هیچ نتیجه ای نرسد.

کریمی با ترسیم فضای موجود در دانشگاه ها و صنعت کشور اظهار کرد: نگاه کلی به مقوله علم در کشور نگاه مثبتی بوده و برنامه ریزی ها به دنبال دستیابی به علم اقتدار آفرین و علم مفید است.

وی با اشاره به اینکه نگاه به علم در کشورهای پیشرفته مبتنی بر اقتصاد دانایی محور است، عنوان کرد: برای دستیابی به منافع ملی و درازمدت باید به این سمت حرکت کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یاسوج خواستار اصلاح مسیر عرضه و تقاضای دانش شد و افزود:نیاز دانشگاه و جامعه یک ارتباط دو سویه است که تاکنون ارتباط موثر و مناسبی بین دانشگاه، صنعت، جامعه و حوزه کاربردی علوم برقرار نشده است.

کریمی با اشاره به تاثیر تحریم های سال های اخیر بر تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت گفت: این تحریم هاموجب قطع ارتباط صنعتگران داخلی با صنعتگران خارجی شد و ارتباط صنعت و دانشگاه را تاحدود زیادی افزایش داد.

عضو هیات علمی دانشکده فنی دانشگاه یاسوج بیان کرد: توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه و تقویت ارتباط مسولان صنعت با دانشگاه ضروری است تا ازاین طریق توسعه پژوهش های مشترک و کاربردی بین صنعت و دانشگاه انجام شود.

کریمی اظهار کرد: تشکیل کمیته های پژوهشی در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد می تواند زمینه ارتباط موثر نهادها را با دانشگاه ایجاد کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد