تاریخ درج خبر : 1391/06/13
کد خبر : ۱۹۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

استانداران کهگیلویه و بویراحمد در 2 دولت احمدی‌نژاد

استانداران کهگیلویه و بویراحمد طی دولتهای نهم و دهم دکتر محمود احمدی‌نژاد با آمدن “سید حسین صابری” به چهار نفر طی هفت سال رسید.

حسینی اولین استاندار بومی

اولین استاندار دولت احمدی‌نژاد در استان “سید مسعود حسینی” نماینده مردم بویراحمد در مجلس چهارم بود. وی که اولین استاندار بومی کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شد، نزدیک به سه سال و چند ماه در سمت استاندار استان فعالیت کرد. کارنامه حسینی در این مدت پر از فراز و نشیب‌های متعدد است. حسینی بعد از استانداری استان به وزارت کشور رفت ولی هم‌ اکنون معاون پارلمانی وزیر نیرو است.

 

تجویز استاندار چهارمحالی برای استان

بعد از سید مسعود حسینی قوام نوذری استاندار قبلی استان زنجان به عنوان دومین استاندار کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد. نوذری که اهل چهارمحال و بختیاری بود طی دوران تصدی خود استفاده از ترکیب نیروهای غیربومی و تا حدی چهارمحالی را در دستور کار قرار داد و عمدتاً با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف به خصوص انتصاب مدیران، اختلاف‌نظر داشت.

استانداری با پشتوانه برادر وزیر

بعد از قوام نوذری، اکبر نیکزاد که اولین تجربه استاندار بودن خود را با تصدی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بدست آورده بود، سکان هدایت مدیریت اجرایی این دیار را بر عهده گرفت. نیکزاد که ۱۸ ماه پیش از شهرداری اردبیل استعفا و معاون عمرانی استاندار قزوین شده بود، پس از پنج ماه استاندار کهگیلویه و بویر احمد شد و از تیرماه سال گذشته تاکنون در این استان فعالیت داشته است. نیکزاد برادر کوچک وزیر راه و شهرسازی است که بعد از 14 ماه با استاندار اردبیل جابه‌جا شده و به دیار خود بر‌می‌گردد.

صابری استاندار کرمانی کهگیلویه و بویراحمد

و اما “سید حسین صابری” متولد سال 1334 در شهرستان انار استان کرمان است، پیش از این لباس استانداری اردبیل را بعد از علی نیکزاد و منصور حقیقت پور به تن کرده بود که بنا به گفته های خود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولیتهای مختلف را تجربه کرده است.

صابری که پیش از استانداری اردبیل به مدت سه سال استانداری لرستان را به عنوان تنها تجربه استانداری خود در کارنامه اجرایی داشته تیرماه سال ۸۹ به استانداری اردبیل منصوب شد، نقطه‌ای که می توان جزو معدود نقاط اشتراک صابری با نیکزاد دانست چون علی نیکزاد نیز قبل از استانداری اردبیل ۱۴ ماه سابقه استانداری در استان کهگیلویه و بویر احمد را داشت.

اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا با اتمام دوره ریاست جمهوری دکتر احمدی‌نژاد؛ صابری آخرین استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دولتهای نهم و دهم محسوب می‌شود؟

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد