تاریخ درج خبر : 1392/11/08
کد خبر : ۱۹۹۴۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پشت پرده تخریب دکتر رمضانی چه کسانی هستند؟

سایت استان: سید رضا حسینی پور

گفت آن یار کز او گشت سر دار بلند / جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد …

صدرالدین شریعتی رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی چندی قبل از عزل در مصاحبه ای با روزنامه ی کیهان انواع و اقسام تهمت ها و نارواها را به اساتید و دانشجویان وارد کرده بود و مدعی برخی رفتارهای غیر اخلاقی توسط چهره های علمی کشور در این دانشگاه شده بود او برای توجیه رفتارهای پادگانی خود در دانشگاه از قانون ،دین وسیاست تا توانست مایه گذاشت . بعد ها که شریعتی توسط دکتر توفیقی سرپرست آن زمان وزارت علوم ،تحقیقات و فن آوری عزل گردید رسانه های اصولگرا هیاهو به راه انداختند که اخراج شریعتی سیاسی و خلاف شعار تدبیر و امید می باشد . اما افشای اسنادی دال بر اعطای امتیازات غیر قانونی به پسر و دختر شریعتی پرده از واقعیت های دردناکی برداشت.پیش ترها نیز ثابت شده بود مهرداد بذرپاش که در زمان معرفی وزرای علوم دولت یازدهم زیاد پیگیر بود با معدل کمتر از 14 سهمیه ی دکترای دانشگاه آقای شریعتی را دریافت کرده است .

DSCN3722

 

بی عدالتی های بسیاری از این دست در هشت سال گذشته رخ داد که بخشی از آنها در استان کهگیلویه و بویراحمد در یک حرکت انقلابی در دانشگاه یاسوج افشا شد و به مردم ارایه گردید. افشای این اسناد [توسط رسانه های محلی] نشان میداد برخی صرفا به جهت وابستگی سیاسی و محفلی به بعضی اشخاص و از جمله مدیران سابق دانشگاه سهمیه دکترا دریافت کرده اند و به راحتی حق و حقوق بچه های مستعد این استان راتضییع نموده اند . موضوعی که بی شک تبعات علمی، فرهنگی و اجتماعی آن تا سال ها بر گرده استان سنگینی خواهد کرد و خروجی این نوع از تحصیل جز دکترهای شعار ده و پر مدعا چیزی نخواهد بود .

از این دست ویژه خواری ها در هشت سال گذشته بسیار بوده است در حوزه اقتصاد بابک زنجانی ها ،خاوری ها و مه آفرید خسروی ها، در حوزه ی سیاسی حلقه ی انحرافی دولت و در نوع علمی آن که به مراتب خطرناک تر از بقیه حوزه ها می باشد بی شمار لیست که بخش کوچکی از آن در دانشگاه یاسوج به اطلاع مردم رسید .

یکی از دلایلی که از ابتدای معرفی کابینه برخی ها نسبت به وزارت علوم حساسیت های بالایی داشتند ناشی از ترس و نوعی دست و پا زدن برای نجات خود و ممانعت از افشای حقایقی بود که این وزارت خانه محمل آن بوده است . اول با بهانه های ساختگی به میلی منفرد رای اعتماد ندادند و بعد آنقدر به جعفر توفیقی حمله کردند که روحانی عطای معرفی اش به مجلس را به لقایش بخشید و در مرحله بعد با وساطت و کلی شرط و شروط فرجی دانا رای اعتماد گرفت اما در همان شروع کارش به او کارت زرد دادند تا هر لحظه اراده کنند کارت قرمز برایش بالا ببرند.شدت عصبانیت و حساسیت اصولگرایان عزیز و عدالت محور از فرجی دانا آنقدر بالا است که برای اولین بار صداو سیما عزل و نصب های رده های پایین وزارت علوم را زیر نویس می کند.

همین هجمه ها و تخریب ها دامن دکتر رمضانی ریاست دانشگاه یاسوج را نیز گرفته است که بیشتر این حملات از سوی رانت خواران علمی صورت می گیرد.

پروفسورهای استانی و کوتوله های سیاسی به جای عذرخواهی از مردم و ترک تحصیل و یا تعمق در حقوقی که از این رانت ها دریافت میکنند، شب نامه می نویسند، شکایت می کنند، تهمت و افترا می زنند، در خفا برای نجات خود واسطه می فرستند و بعضا رهبران اصلاح طلب را به ناامید نکردن مردم دعوت می کنند.

رانت خوران علمی در جدیدترین دست و پا زدن شایعه براه انداخته اند که حکم رئیس دانشگاه یاسوج در شورای انقلاب فرهنگی تایید نشده است در حالی که دکتر رمضانی بی شک از بهترین و موفق ترین مدیران دولت تدبیر و امید در استان هستند . البته مسئله مردم و استان چه کسی رئیس باشد نیست بلکه مطالبه ی مردم مقابله با ویژه خواری های علمی ،اقتصادی و فرهنگی است و رمضانی و یا هر کس دیگر در هر جایی باید این مبارزه را ادامه دهند و انتظار می رود دراین مسیر جناب آقای استاندار و معاونین ایشان و نمایندگان مجلس نیز یاری گر استان و مردم استان باشند .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • م خ گفت:

  هم استانی های عزیز بر طبل اهانت کمتر بکوبیم؛بیائید همدیگر را تخطئه و تخریب نکنیم به ولا که روز پاسخ نزدیک است. چرا به دکتر رمضانی مثل مسئولین قبلی فرصت و رخصت و مجال ازمایش نمی دهیم .بگذارید حالا که شخص جوان؛علمی و پرانرژی ناخدای کشتی به لنگر کشیده و رسیده دانشگاه یاسوج را بر عهده گرفته است انرا به جلو براند….

 • سعادت گفت:

  دوستان عزیز کاش اول فرصت میدادید به رمضانی و بعد انتقاد میکردید یا حمایت های متعصبانه ی سیاسی………………..

 • امین گفت:

  بحث رانت خواری و بیعدالتی و پارتی بازی و رشوه از سوی هرکسی باشد مطرود و محکوم است. اگر قرار باشد رمضانی پا جای پای ارژنگ گذارد و حق عده ای را پایمال کند تا عده دیگری را بر کشد چه تفاوتی دارد؟ مردم اگر دنبال تغییر فضای سیاسی بودند نه برای پرورش مشتی رانتخوار جدبد که برای بسط عدالت و برقراری قانون هستند. تا زمانی قانون معیار عمل افراد و گروهها نباشد رمضانی با ارژنگ فقط قیافه هاشان تفاوت میکند و گرنه ماهیتشان یکی است.

 • تهران گفت:

  1- مدیریت قبلی
  2- نماینده قبلی
  3-زاکانی
  4- جبهه پایداری

 • باغیرت گفت:

  قربون حاج زارعی که نفس همتون رو گرفته نیروی های هدایت …ککایل ستارجون….هههههههههههههه

 • فرهنگی گفت:

  معیار مداحی است وجرم آقای دکتر رمضانی این است که میخواهد به نخبگان میدان دهد . نه(( مداحی وشعا ر))و دانشجویان بیسواد. واین درد جامعه مااست که در روز روشن عصا از کور میدزدند. ودکتر رمضانی را نمی گذارند کارش را انجام دهد.وآقای رمضانی اگر میخواهد مدیریت کند باید چمش رببندد و دم بر نیارد .تنها مدیری که در استان ما میتوان گفت جایش درست است دکتر رمضانی است چون میخواهد دست رانت خوران علمی را قطع کند.

 • نا شناسسس گفت:

  حالا این پشت برده کیان که دارن دکتر رمضانی رو ناراحت میکینننن؟؟؟؟
  دیگه اینقد بزرگش نکنید بزارید دکترتون یه مدت کار کنه بببینیم خوبه
  بعد اینقد به پاچش بیوفتین
  همین شماهایی که الان این همه دارین چاپلوسی میکنید همونایی هستین که این هشت سال دور و بر ارزنگ بودین حالا دارین سنگ دکترتوننننننن رو به سینه میزنید

 • امین گفت:

  انشاله دست این رانت خواران برا همیشه از حق حقوق مردم کوتاه میشود.همه میدانند که این نوع شب نامه نویسی کار کسانیست که منافع خود را در خطر میبینن منافعی که از راه پایمال کردن حقوق دیگران کسب کردند.برا من مهم نیست چه کسی رییس دانشگاه بشود چرا که خودم امسال توانستم دکترا قبول بشوم و اگه زحمت کشیدم و توانستم مقاله بدم اخرش جایی بورس میشوم ولی جا دارد از دکتر رمضانی بخاطر شجاعتش و قانون مداریش تشکر کنم که توانست جلوی بعضی از دوستان که از لحاظ علمی پایین بودند رو بگیرد.

 • ناشناس گفت:

  واقعا همین طوره این رانت خواران آنقدر شکم را از پول حرام انباشته اند که برای رسیدن به منافع شخصی دست به هر اقدام پست و غیر اسلامی در قالب دین می زنند در مجموعه دانشگاه یاسوج تمامی دانشجویان کارکنان واساتید از دکتر رمضانی رضایت کامل دارندبجز دزدانی که دستهایشان قطع شده و برای برگرداندن آبروی رفته دست به شب نامه وهزاران ترفند دیگر می زنند

پربازديد