تاریخ درج خبر : 1392/02/21
کد خبر : ۲۰۰۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برای پرشور شدن انتخابات آمده ام/ حضور آقای هاشمی در انتخابات خوب است

سایت استان: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره دلایل حضورش در انتخابات گفت: برای پرشور شدن انتخابات آمده ام.

اسفندیار رحیم مشایی کاندیدای دولت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد از ثبت نام در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و در یک نشست خبری دلایل حضور خود را توضیح داد.

202

وی در ابتدا ضمن قرائت دعای فرج و بیان جملاتی مانند سلام بر انسانها و سلام بر خرمی دوران ها از خبرنگارانی که در ستاد انتخابات کشور حضور داشتند به خاطر پوشش اخبار ثبت نام کاندیداها تشکر کرد.

مشایی اظهار داشت: خرسند و خوشبخت هستم در کنار برادر بزرگ و رشیدم رئیس جمهور محبوب، مردمی ، انقلاب و سخت کوش آقای احمدی نژاد در محضر شما هستم.

اگر چه قصد مزاحمت برای ایشان و اعضای دولت را نداشتم که همراه من به وزارت کشور آمدند ولی محبت سرشار رئیس جمهور و به قول خودشان احساس مسئولیت چنین اقتضا کرد که این افتخار را به من بدهند.

وی ادامه داد: این برای اولین بار است که در طول 8 سال ریاست جمهوری خود و تلاشهای فراوان یک روز یعنی امروز را در مرخصی هستند تا به طور قانونی بتوانند در اینجا حضور داشته باشند.

مشایی گفت: امروز روزی نیست که به تفصیل بخواهیم گفتگو کنیم و در روزهای آینده که وقت است به طور قانونی مسائل، دیدگاهها و برنامه هایم را به مردم ارائه می کنم.

وی گفت: یکی از انگیزه های من در فعالیت های سیاسی اجتماعی ، فرهنگی که به تعبیر جامعه مدیریت کلان جامعه است این بودکه من خودم را فرزند کوچکی از ملت بزرگ می دانم. و همانطور که در این چند سال به اهالی رسانه عرض کنم بر همان عقیده استوارم که ریاست جمهوری ملت بزرگ و درخشانی چون ایران ادعای بزرگی است و خودم را در این سطح ندانسته و نمی دانم.

اسفندیار رحیم مشایی گفت: اما آنها موجب شد بنده وارد این عرصه شوم مجموعه گفتگوها، تبادل نظر با کارشناسان و مدیران اهل تحلیل است.

وی گفت: استقبال و علاقه‌مندی قشرهای مختلف در این عرصه بنده را برای حضور در انتخابات ترغیب کرد و طبق نقطه نظرات مقام معظم رهبری برای خلق حماسه آمده ام و انگیزه اصلی این بود که احساس کردم در استقبال و درخواستی از سوی اقشار مختلف جامعه برای من وجوددارد.

وی اظهار کرد: درباره حضور آقای هاشمی باید بگویم حضور سلایق مختلف در انتخابات خوب است همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند باعث پرشور شدن انتخابات می شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر رد صلاحیت شوید چه اقدامی می‌کنید گفت: بر اساس قانون همه دستگاهها،نهادها و ادارات باید به قانون عمل کنند.

مشایی با تاکید بر اینکه ادامه راه احمدی نژاد را برای خود تکلیف می دانم با سه ویژگی دولت احمدی نژاد گفت: احمدی نژاد به ملت ایران احساس عظمت بخشید و ملت ایران در این دو دوره مدیریت احمدی نژاد به عزت جهانی دست یافت.

وی مردم محوری ومردم مداری را از ویژگی دوم دولت احمدی نژاد دانست و گفت: احساس تکریم مردم که احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری به وجود آورد را به عنوان یک اصل شاخص اصل مدیریتی می دانم.

وی با بیان اینکه محبت و احساس احمدی نژاد ناشی از معرفتش است، گفت: اعتقاد دارم انقلاب تنها در سایه احترام به ملت و ارج نهادن به مردم استمرار می یابد و همین امر را در موضوعات مختلف دیده ایم.

مشایی افزود: اما از دیگر ویژگی های دولت احمدی نژاد ارزش مداری آن است ما دراین دو دوره به ارزشهای اصیل ایرانی و اسلامی باز گشته ایم. مقام معظم رهبری دولتهای دهم و نهم را ارزش مدار معرفی کردند ما این ارزشمندی را ارج می نهیم و آن را ضامن ایران عزیز می دانیم.

این کاندیدای ریاست با بیان اینکه ارزش گذاری و ارزش مداری تنها با کارآمدی و ارایه خدمات گسترده به اقشار مختلف مردم به وجود می آید گفت: دولت باید توانایی و کارآمدی خود را دراین زمینه به نمایش بگذارد و بنده به عنوان عضو کوچک در این دولت شخصا شاهد تلاشهای گسترده و خدمات بی شائبه دولت بوده ام.

بنابراین از این رو برای توسعه عزت ملت بزرگ ایران و گسترش فرهنگ و ارزشهای انقلابی و همچنین ارائه خدمات گسترده تر به مردم و ادامه دادن راه دولت احمدی نژاد را یک تکلیف و رسالت بزرگ برای خود می دانم.

مشایی اظهارداشت: یک سوالی که این روزها همه از من می پرسند درخصوص رد صلاحیتم از شورای نگهبان است که در پاسخ به آنها می گویم از یک نفر در انتخابات حضور پیدا می کند که رای خود را در صندوق بیندازد تا کسانی که مسئولیت برگزاری انتخابات را بر عهده دارند و مقامات رده بالاتر و چه آنهایی که در دولت مسئولیت دارند و افراد خارج از دولت همه در چارچوب قانون اساسی باید عمل کنیم.

وی ادامه داد: بعضی ها بیش از این نگران هستند آن هم به خاطر تبلیغاتی است که هنوز انتخابات شروع نشده، 6 ماهی است که عده ای از رد صلاحیت حرف می زنند.

مشایی گفت: ظاهرا این طور است که اینها امیدی جز این ندارند من عرض می کنم که به نظر من در چارچوب قانون هیچ مشکلی ان شاالله پیش نخواهد آمد مملکتی که در راس آن ولی فقیه است هر مشکلی را حل خواهد کرد.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد