تاریخ درج خبر : 1392/02/23
کد خبر : ۲۰۱۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

مرحوم کردن محرومان

سایت استان: *دارا کریمی نژاد /  چندروز پیش امتحان مدارس تیز هوشان و نمونه دولتی بر گزار شده بود.نکته ای که دل هر دردمند را به درد می آورد این است که بعد از سالها که روستازادگان دانشمند می توانستند با فراغت بال در این امتحانات شرکت کنند ، ولی به علت وضعیت فلاکت بار اقتصادی و توصیه مشفقانه در دفترچه راهنمای ثبت نام که« مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی راهنمایی و متوسطه در سال 93-92 فاقد خوابگاه می باشند» گام بزرگی در راستای مرحوم کردن محرومان برداشته شد.

303
آفرین بر این طرح تحول که با سیتم 6-3-3 به دروازه محرومان گل می زند.اینکه چرا هیچ کس در جامعه به این مساله توجه نکرده جای تعجب ندارد چرا که اکثریت مردم دنبال حداقل مایحتاج زندگی سرگردانند،اما آن مسئولی که با فکر بکرش و به خیال خودش با صرفه جویی اقتصادی خواسته به اقتصاد مقاومتی کمکی نماید باید گفت :وجدان و انصاف چیز خوبی است.

در طول ده سال گذشته دختران و پسران روستایی با تحصیل در این خوابگاهها با حداقل امکانات و سرانه ،در بهترین دانشگاههای ایران و در رشته های بسیار خوب قبول شدند به نظر شما حذف خوابگاه چه کمکی به آموزش و پرورش کرده جز خیانت به آینده سازان این مملکت؟

به نظر می رسد رسانه ها و نمایندگان مردم و همه دلسوزان باید کاری کنند که روستا زادگان دانشمند به گدایی و بیکاری …..شهرها اضافه نشوند.

* آموزگار و مدرس دانشگاه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سید ساعد پرهیز گفت:

    جناب استاد کریمی : در نزدیکی ما حافظ شیراز رحم الله علیه ، نیکو فرمود : چندانکه گفتم غم با طبیبان / درمان نکردند مسکین غریبان / ما درد پنهان با یار گفتیم نتوان نهفتن درد از طبیبان . کمی آن طرفتر سعدی علیه الرحمه میفرماید : از دشمنان شکایت بریم به دوستان / چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم؟!!!

پربازديد